ПЕРЕЛІК ДИСЦИПЛІН:
  • Адміністративне право
  • Арбітражний процес
  • Архітектура
  • Астрологія
  • Астрономія
  • Банківська справа
  • Безпека життєдіяльності
  • Біографії
  • Біологія
  • Біологія і хімія
  • Ботаніка та сільське гос-во
  • Бухгалтерський облік і аудит
  • Валютні відносини
  • Ветеринарія
  • Військова кафедра
  • Географія
  • Геодезія
  • Геологія
  • Етика
  • Держава і право
  • Цивільне право і процес
  • Діловодство
  • Гроші та кредит
  • Природничі науки
  • Журналістика
  • Екологія
  • Видавнича справа та поліграфія
  • Інвестиції
  • Іноземна мова
  • Інформатика
  • Інформатика, програмування
  • Юрист по наследству
  • Історичні особистості
  • Історія
  • Історія техніки
  • Кибернетика
  • Комунікації і зв'язок
  • Комп'ютерні науки
  • Косметологія
  • Короткий зміст творів
  • Криміналістика
  • Кримінологія
  • Криптология
  • Кулінарія
  • Культура і мистецтво
  • Культурологія
  • Російська література
  • Література і російська мова
  • Логіка
  • Логістика
  • Маркетинг
  • Математика
  • Медицина, здоров'я
  • Медичні науки
  • Міжнародне публічне право
  • Міжнародне приватне право
  • Міжнародні відносини
  • Менеджмент
  • Металургія
  • Москвоведение
  • Мовознавство
  • Музика
  • Муніципальне право
  • Податки, оподаткування
  •  
    Бесплатные рефераты
     

     

     

     

     

     

         
     
    Основи та практика держуправління
         

     

    Держава і право


    | № | Назва | Стор. |
    | п/п | | |
    | 1 | Вступ. | 3 |
    | 2 | I. Теоретична частина. | 4 |
    | 3 | Розділ I. Органи державної влади РФ. | 4 |
    | 4 | Глава 1. Інститут президентської влади в РФ | 4 |
    | 5 | Глава 2. Федеральне Збори. | 13 |
    | | Рада Федерації і Державна Дума. | |
    | 6 | Глава 3. Уряд РФ. | 16 |
    | 7 | Глава 4. Судова влада. | 21 |
    | | Глава 5. Центральна виборча комісія. | 25 |
    | 8 | Розділ II. Органи місцевого самоврядування РФ. | 27 |
    | 9 | Глава 1. Поняття і принципи місцевого самоврядування в РФ. | 27 |
    | 10 | Глава 2. Структура органів міського самоврядування м. | 35 |
    | | Череповця. | |
    | 11 | II. Практична частина. | 40 |
    | 12 | Глава 1. Управління організаційної роботи та державної | 40 |
    | | Служби адміністрації Володимирській області. | |
    | 13 | Висновок. | 45 |
    | 14 | Список використаної літератури. | 46 |
    | 15 | Додатки. | 48 |
    | | | |

    ВСТУП.

    У своїй практичній роботі ми хочемо розглянути таку складну інеоднозначну тему як система державного управління в Росії.
    Робота моя складається з двох основних частин: теоретичної та практичної.
    У теоретичній частині я спробував на основі аналізу нормативних актів (восновному Конституції РФ і основних Федеральних Законів) скласти чіткеуявлення про систему державного управління в РФ. Були розглянуті:інститут президентства в РФ, структура виконавчої, законодавчої тасудової влади в Росії, а також місцеве самоврядування, розглянуте наприкладі міського управління м. Череповця Вологодської обл. Практична жчастина складається з опису управління організаційної роботи тадержавної служби адміністрації Володимирської області, його структури іосновних напрямків діяльності.

    Отже перейдемо безпосередньо до державного управління.

    Багато авторів підставою видів управління визнають природу ісубстанціональні специфіку суб'єктів управління, виходячи з чогорозмежовують державне управління (суб'єкт керуючих впливів
    - Держава), громадське управління (суб'єкт керуючих впливів --суспільство та його структури) менеджмент (суб'єкт керуючих впливів --підприємець, власник). Серед усіх видів управління державнеуправління займає особливе місце, тому що характеризується тільки йомупритаманними властивостями. Розглянемо найважливіші з них:

    1. Держава, виступаючи в якості суб'єкта управління, надаєдержавного управління важлива властивість, без якого вона не могла бвідбутися. Ця властивість системності. Як інакше, могло б бути здійсненеуправління величезними масами як людських, так і матеріальних ресурсів.
    Дана властивість принципово адже тільки при його наявності можездійснюватися узгодженість, координація, цілеспрямованість іефективність.

    2. Визначальний вплив на характер впливів,здійснюваних цим видом управління, надає його суб'єкт, тобтодержава, і закладена в ньому владна сила. Так, звернувшись до сучасної
    "Короткої філософської енциклопедії" держава розуміється як "структурапанування, яка постійно поновлюється в результаті спільнихдій людей, дій, що відбуваються завдяки представництву, іяка, в кінцевому рахунку, впорядковує суспільні дії в тій чиіншій області ". Держава, тим і відрізняється від громадських структур, щоїм реалізується по відношенню до людей державна влада, яка має вджерелі правову обумовленість (легітимність), а в реалізації силудержавного апарату, що володіє засобами примусу. Це силоветиск, який веде до того, що поставлені в управлінні мети,що містяться в ньому організаційні моменти, і встановлені їм норми повиннібути виконані. Отже, всі проблеми, пов'язані з державнимуправлінням, носять історичний характер: як держава, що і як воноробить, які ставить перед собою мети.

    3. Це, безумовно, межі розповсюдження державногоуправління. Такі межі можуть бути визначені, як проходять не врамках усього суспільства, а виходять за його рамки і проявляються в зовнішнійполітиці цієї держави. Нормальний варіант взаємозв'язку держави ісуспільства характеризується тим, що суспільне життя людей має великийобсягом свободи та самоврядування, межі ж даної автономії визначаютьсяяк громадськими інститутами, так і державою. Тобто, державаза допомогою законодавства встановлює основні типи і норми поведінкилюдей у всіх сферах життя та забезпечує їх дотримання своєї владноїсилою. У даному контексті проблемою є "поширеністьдержавного управління на суспільство ", так як тут вже піде мова непро технологічні зміни, а про аналіз стану самого суспільства, відздатності його до само регуляції і адаптації до чогось нового. Данасентенція приводить нас до висновку, що державне управління будезберігати свій вплив на суспільство, але є питанням глибина цьоговпливу. Важливо відзначити те, що цей вплив буде покликане відображати івідтворювати в собі стан суспільства. Тим самим управління повиннеперебувати в корелятивної зв'язку з тим процесом і явищами на які вонаспрямовує свої целеполагающіе, що організують і регулюють дії.

    Отже, Державне управління - це практичне, що організує ірегулюючий вплив держави на суспільну життєдіяльністьлюдей з метою її упорядкування, збереження або перетворення, що спираєтьсяна його владну силу.

    Термін «державне управління» широко використовується ввітчизняній і зарубіжній науковій літературі, а також у законодавствібагатьох країн. Понад 70 років він вживався й у нас, даючи тим самимконституційні підстави для виділення даного виду державноїдіяльності.

    I. ТЕОРЕТИЧНА ЧАСТИНА.

    Розділ I. Органи державної влади РФ.

    Глава 1. Інститут президентської влади в РФ

    Права, обов'язки та статус Президента РФ закріплені в Конституції
    Російської Федерації. Витяги з цього документа, що дають повнеуявлення про характер і особливості посаді Президента Росії, см.
    Додаток А.

    Стаття 80. Про статус Президента РФ.

    Стаття 81. Про порядок обрання Президента РФ.

    Стаття 82. Про порядок вступу на посаду.

    Стаття 83. Про призначення посадових осіб в органах державної влади.

    Стаття 84. Про призначення посадових осіб в органах державної влади.

    Стаття 85. Про права Президента Росії.

    Стаття 86. Про повноваження Президента РФ у зовнішньополітичній сфері.

    Стаття 87. Про повноваження Президента РФ у військовій сфері.

    Стаття 88. Про оголошення надзвичайного стану.

    Стаття 89. Щодо питань громадянства та помилування.

    Стаття 90. Про Указах Президента РФ.

    Інститут президентської влади має порівняно коротку історію врозвитку російської державності. Радянській республіці, якою Росіябула протягом трьох чвертей XX століття, такого роду інститут був органічночужий. Повновладдя рад, з'єднання в них законодавчої тавиконавчої влади не сумісні з принципом поділу влади, одним звиразів якого є наявність в системі органів влади президента.
    Тому ідея про заснування посади Президента, спочатку виникла щев колишньому Союзі РСР, зустріла значний опір частини народнихдепутатів, прихильників збереження радянської влади. Однак набирають чинностіпроцеси демократизації, оновлення всієї державної системи одержаливерх, і пост Президента СРСР в 1990 р. був заснований, що спричинилоістотні зміни в Конституції СРСР.
    Незабаром після цього аналогічний інститут був встановлений і в союзнихреспубліках, де рішення про це приймаються Верховною Радою.
    У Росії питання про заснування посади Президента наважувався більш складно.
    З'їзд народних депутатів РРФСР висловився проти його введення, і поініціативою 1/3 депутатів був призначений всеросійський референдум, вВідповідно до результатів якого вказаний пост був установлений. УКонституції РРФСР 1978 р. була включена стаття, яка закріпила принципподілу влади, глава про Президента Російської Федерації; прийняті законипро Президента Російської Федерації, Про вибори Президента та іншінеобхідні нормативні правові акти. Перший Президент Російської
    Федерації був обраний шляхом прямих всенародних виборів 12 червня 1991
    Конституція Російської Федерації 1993 внесла істотні зміни,зачепили як статус Президента, так і порядок його обрання, компетенцію,процедуру відмови від посади та ін
    На основі конституційних установлений відбувається і поновленнявідповідного законодавства. Державною Думою прийнято новий закон
    "Про вибори Президента Російської Федерації".
    Порядок виборів Президента Російської Федерації та відмови його відпосади
    Порядок виборів Президента Російської Федерації визначається Конституцією
    (ст.81) і на її основі федеральним законом про вибори Президента Російської
    Федерації.
    Відповідно до Конституції вибори глави держави здійснюютьсянайбільш демократичним шляхом - на основі загального рівного і прямоговиборчого права при таємному голосуванні. На конституційному рівні незакріплюється, як і по відношенню до депутатів Державної Думи,альтернативність виборів, проте в законодавстві про вибори вонавизнається обов'язковою. Мала місце вона і в практиці виборчоїкампанії при виборах першого Президента Російської Федерації.
    Конституція визначила і то є вимоги, яким повинен відповідатикандидат у Президенти. Для здійснення у високій мірі відповідальнихфункцій глави держави кандидат у Президенти повинен володіти необхіднимжиттєвим досвідом. Тому встановлено, що Президентом може бути обранийгромадянин Російської Федерації не молодше 35 років. У порівнянні ззаконодавством зарубіжних країн це досить низький віковоїрівень.
    Конституція виходить із принципу рівного громадянства, не обумовлюючи ввідміну від конституцій деяких країн СНД, як обов'язковийумови для Президента бути громадянином тієї чи іншої країни за народженням.
    Не зачіпаються і такі умови, як володіння державною мовою,належність до певної національності, що має місце в рядізгаданих вище конституцій.
    Конституція Російської Федерації, на відміну від раніше чинної, знялавказівки на гранично допустимий верхній віковий ценз. Це пояснюєтьсятим, що, як показує досвід багатьох зарубіжних країн, і в досить зріломувіці людина може зберегти досить високий рівень здоров'я,енергії, організаторських здібностей і ефективно використовувати свійвеликий політичний досвід.
    Нової нормою в Конституції Російської Федерації було запровадженнявимоги про необхідність постійного проживання в Російській Федерації неменше 10 років для особи, що обирається Президентом. Цієї вимоги не було внормах колишньої Конституції, а воно доцільне, тому що Президент повинендобре знати ситуацію в країні, його мають добре знати виборці.
    Федеральний закон "Про вибори Президента Російської Федерації", прийнятий
    21 квітня 1995, детально визначає порядок призначення виборів,висування і реєстрації кандидатів, проведення попередньої агітації,фінансування відповідних заходів, формування та організаціїроботи виборчих комісій різного рівня, оскарження їх рішень ідій, складання списків виборців, образовонія виборчихоб'єднань та блоків, голосування, визначення та опублікування йогорезультатів і т. д.
    Висувати кандидата на посаду Президента має право виборчеоб'єднання, виборчий блок і безпосередньо виборці, які утворилиініціативну групу в кількості не менее100 чоловік. Суб'єкти, які висунуликандидата, зобов'язані зібрати на його підтримку не менше одного мільйонапідписів виборців. При цьому на один суб'єкт Російської Федерації маєприпадати не більше семи відсотків від необхідного загального числа підписів.
    Вибори проводяться тільки в тому випадку, якщо зареєстровано не меншдвох кандидатів.
    Вибори визнаються що не відбулися, якщо в них взяло участь меншеполовини виборців, внесених до списків виборців.
    Обраним вважається кандидат, який отримав більше половини голосіввиборців, які взяли участь у голосуванні. Якщо не один з кандидатів необрано, починається повторне голосування по двох кандидатах, які отрималинайбільшу кількість голосів виборців.
    У такому разі обраним вважається кандидат, який отримав при голосуваннібільшу кількість голосів виборців, за умови, що це число більше числаголосів, поданих проти всіх кандидатів.
    Закон передбачає і умови, на яких проводяться повторні вибори.
    Конституція передбачає, що одна й та сама особа не може займатипосаду Президента більше двох термінів поспіль. Це встановлення має на метіперешкодити формуванню незмінюваній клану керуючих осіб,появі і збереженню стійких корпоративних груп, закриття шляхів припливув ешелони влади свіжих, нових сил, політичних діячів і лідерів новогопокоління. Разом з тим Конституція Російської Федерації не закриває шляхздатному політику, виправдав себе на посаді Президента, довисунення на другий термін, крім чергового.
    Після обрання Президента здійснюється передбачена Конституцієюпроцедура його вступу на посаду, яке відбувається на тридцятий деньз дня офіційного оголошення про результати виборів.
    Вона полягає в принесення присяги Президентом в урочистійобстановці в присутності членів Ради Федерації, депутатів державної
    Думи і суддів Конституційного Суду Російської Федерації. Присяга приноситьсянароду. Її текст встановлений у ст. 82 Конституції. Його сформульованонаступним чином: "Присягаюся при здійсненні повноважень Президента
    Російської Федерації поважати й охороняти права і свободи людини ігромадянина, дотримуватися і захищати Конституцію Російської Федерації, захищатисуверенітет і незалежність, безпеку і цілісність держави, вірнослужити народу ".
    Місцеперебуванням Президента, його резиденцією є столиця Росії -
    Москва, Кремль. Над будівлею офіційного перебування Президента піднімається
    Державний прапор Росії.
    Головним символом президентської влади в Російській Федерації єштандарт (прапор) Президента Російської Федерації, встановлений указомпрезидента від 15 лютого 1994 Місцезнаходженням оригіналу штандарта
    (прапора) є службовий кабінет у резиденції Президента в столиці Росії
    - Місті Москві. Дублікат штандарта піднімається над резиденцією Президентав Москві, над іншими резиденціями під час перебування в них Президента,встановлюється і піднімається на транспортних засобах Президента.
    Опис штандарта дано в названому Указі Президента.
    Здійснення відповідальних повноважень, покладених Конституцією на
    Президента, потребує досить високого рівня захищеності його статусу.
    Це необхідна умова для того, щоб мотивація волі Президентагрунтувалася на вищих, довгострокових державних інтересах Росії, а нена обліку коливань в розкладі політичних протиборчих сил в
    Парламенті, популістських інтересів.
    Відповідно до ст. 91 Конституції Президент маєнедоторканністю. Однак у Конституції передбачений інститут відмови
    Президента з посади. Це вища міра відповідальності Президента.
    Порядок відмови Президентом з посади встановлений ст. 93 Конституції.
    Виходячи зі статусу глави держави, факту всенародного обрання Президентапорядок його відмови від посади не може бути спрощеним, особливо зурахуванням теперішньої політичної ситуації в Росії, розкладу сил впарламенті.
    Тому цілком правомірно Конституція встановила досить складнийпорядок відмови. Ініціатива про це вже не може виходити від одногодепутати (як бувало раніше). Для цього потрібно не менше однієї третинидепутатів Державної Думи, причому при наявності висновку спеціальноїкомісії, утвореної Думою. У самій процедурі відмови задіяні обидвіпалати Федеральних Зборів, Конституційний Суд і Верховний Суд.
    Державна Дума висуває обвинувачення, яке повинно бути підтвердженовисновком Верховного Суду. Конституційний Суд дає висновок продотриманні Встановленонного порядку висунення звинувачення. Рада Федераціїотрешает Президента з посади. В обох палатах ці питання вирішуютьсядвома третинами голосів від загального числа депутатів (членів). Зняті малимісце в колишньої Конституції такі розмиті, допускали широке тлумаченняформулювання підстав для усунення Президента з посади, як
    "Порушення конституції, закону і присяги". За чинною Конституцієювідмова можливо тільки на підставі звинувачення в державній зрадіабо вчинення іншого тяжкого злочину. Ці категорії мають сувороюридичний зміст, не можуть довільно трактуватися, підлягаютькваліфікованої правової оцінки.
    Рішення Ради Федерації про відмову Президента від посади повинно бутиприйнято не пізніше ніж у тримісячний термін після висунення Державної
    Думою звинувачення проти Президента. Якщо в цей термін рішення Ради
    Федерації не буде прийнято, звинувачення проти Президента вважаєтьсявідхиленим.
    Президент Російської Федерації приступає до виконання повноважень змоменту складення ним присяги та припиняє їх виконання з закінченнямтерміном його перебування на посаді з моменту складення присяги зновуобраним Президентом. Президент припиняє виконання повноважень достроковоу разі його відставки, стійкої нездатністю за станом здоров'яздійснювати належні йому повноваження або відмови від посади. Прице вибори президента повинні відбутися не пізніше трьох місяців з моментудострокового припинення виконання повноважень.
    Конституція 1993 р. не передбачає посаду віце-президента. Упринципі це необов'язкова фігура при Президентові. З огляду на невдалий досвідфункціонування віце-президентів у колишньому Союзі РСР і в Росії,конституційну практику інших країн, які не знають такого інституту, вирішеноне вводити його в Росії. У всіх випадках, коли Президент Російської
    Федерації не в змозі виконувати свої обов'язки, їх тимчасово виконує
    Голова Уряду Російської Федерації. Виконуючий обов'язки
    Президента не має права розпускати Державну Думу, призначатиреферендум, а також вносити пропозиції про поправки та перегляд положень
    Конституції Російської Федерації.
    Правовий статус Президента Російської Федерації
    Стрижневий основою характеристики правового статусу будь-якого заснований
    Конституцією державного органу є: 1) встановлена в нійдефініція, узагальнено визначає його функціональне призначення, і 2) місце,яке йому відводиться в системі органів державної влади. Останнійознака хоча і є похідним, але має самостійне правовезначення, оскільки в ньому виражається що лежить в основі Конституції
    Російської Федерації концепція побудови системи державної влади.
    Виходячи з цього, відправними правовими установами стосовноаналізу статусу Президента Російської Федерації є ст. 80 Конституції
    Російської Федерації і місце глави, присвяченої Президенту Російської
    Федерації в тексті Конституції Російської Федерації.
    Стаття 80 визначає, що Президент України є главоюдержави.
    У раніше чинної Конституції встановлювалося, що Президент євищою посадовою особою і главою виконавчої влади в Російській
    Федерації.
    Надання Президенту статусу глави держави викликано об'єктивнимипричинами. Перш за все, цього вимагало підвищення рівняперсоніфікованого представництва держави як усередині країни, так іу міжнародних відносинах. Виконання що випливають з цього функцій найбільшдоцільно главою держави, а не вищою посадовою особою, що входять досистему виконавчої влади, що в меншій мірі відповідало бвисокому статусу держави і по суті зменшувало прерогативипредставницького органу державної влади Російської Федерації,ставило б виконавчу владу над законодавчою.
    Визнання Президента главою держави є традиційним вконституціях багатьох країн світу. Зокрема, така дефініція застосовувалася довизначення статусу Президента колишнього Союзу РСР, а в даний частакого роду характеристика президентів міститься в конституціяхбільшості країн СНД.
    Принципово нова дефініція статусу Президента Російської Федерації,що міститься в Конституції України, означає, що Президентзаймає особливе місце в системі органів державної влади, не входитьпрямо, безпосередньо до жодної з її гілок.
    Проте дане положення не дає ніяких підстав трактуватипрезидентську владу як що стоїть над іншими властями, що залежать від неї.
    Кожна з них здійснює конституційно закріплені за нею повноваження,функціонує у взаємодії з іншими, забезпечена певнимиважелями впливу на інші гілки влади і на Президента. У Конституціїзакладена необхідна система "стримувань і противаг", що сприяєзбалансованому взаємодії влади. Між ними немає відносинпідпорядкування. Свої повноваження Президент здійснює не на основі його нічимне пов'язаної волі. Вони реалізуються в рамках Конституції Російської
    Федерації, відповідно до неї і федеральними законами, в необхідномувзаємодії з Парламентом та Урядом Російської Федерації.
    До Конституції Російської Федерації закладено систему гарантій,перешкоджають перетворенню Президента Російської Федерації в авторитарногоправителя. Вони полягають в обмеженості періоду повноважень Президента
    Російської Федерації досить коротким чотирирічним терміном, порядком йоговсенародних прямих виборів, їх альтернативним характером, неприпустимістюзаняття посади Президента більше двох термінів поспіль, можливістю відмовийого з посади, визнання, що не відповідають Конституції Російської
    Федерації на основі рішення Конституційного Суду Російської Федерації таін
    Закріплюючи статус Президента України як глави держави,
    Конституція в статті 80 конкретизує в узагальненій формі пов'язані з цимфункції. Вони стосуються найважливіших основ життєдіяльності держави ісуспільства - непорушності конституційного ладу, незалежності в цілісностідержави, визначення основних напрямів внутрішньої і зовнішньої політикидержави.
    Президент Російської Федерації є гарантом Конституції Російської
    Федерації, прав і свобод людини і громадянина. Це означає, що Президент
    Російської Федерації несе персональну відповідальність за безперебійнуроботу механізмів захисту Конституції Російської Федерації та прав людини,зобов'язаний вживати заходів у випадках збоїв у їх реалізації з тих чи іншихпричин.
    В установленому Конституцією Російської Федерації порядку Президент
    Російської Федерації вживає заходів з охорони суверенітету Російської
    Федерації, її незалежності та державної цілісності, забезпечуєузгоджене функціонування і взаємодію органів державноївлади Російської Федерації.
    У реалізації всіх цих функцій Президент Російської Федерації можевикористовувати тільки закріплені за ним конституційні повноваження,діяти в рамках Конституції Російської Федерації
    Це відноситься і до такої функції Президента Російської Федерації, яквизначення основних напрямів внутрішньої і зовнішньої політики держави.
    Вона формується відповідно до Конституції Російської Федерації тафедеральними законами, не може їм суперечити. Має значення і тойфактор, що Президент Російської Федерації йде на вибори з певноюпрограмою, у якій намічаються стратегічні напрямки розвиткудержави і суспільства, і обрання того чи іншого кандидата означаєсхвалення що містяться в ній установок більшістю виборців
    Щорічні послання Президента Російської Федерації Федеральних Зборів,в яких формулюються основні напрями внутрішньої і зовнішньої політики
    Російської Федерації, роблять останні надбанням депутатів, народу,партій, громадськості. Це дає можливість у разі потребикоригувати політику Президента Російської Федерації з використаннямвсього потенціалу конституційних форм, що забезпечують взаємне впливодних державних структур на інші, вплив на них громадських ісоціальних рухів.
    Як глава держави Президент Російської Федерації представляє Росіювсередині країни і в міжнародних відносинах.
    Важливим аспектом в характеристиці статусу Президента є саме місцеголови про Президента в Конституції. Вона відкриває перелік розділів, присвяченихорганам державної влади Російської Федерації. У колишньої Конституціїглава про Президента слідувала за главою про представницьких і законодавчихорганах влади.
    Нове місце голови про Президента в нині діючій Конституції Російської
    Федерації є правовим доказом, що підтверджує в прямій форміневключення Президента безпосередньо до жодної з трьох гілок влади:законодавчої, виконавчої, судової. Це є передумовою,необхідної для забезпечення покладеної на Президента завдання забезпечуватиузгоджене функціонування і взаємодію органів державноївлади Росії.
    Компетенція Президента Російської Федерації
    Президент відповідно до Конституції володіє широким коломповноважень, що випливають з його статусу як глави держави ізабезпечують йому можливість виконувати закріплені за ним функції.
    I. Президент має повноваження, пов'язані з формуванням федеральнихорганів державної влади.
    Значний обсяг такого роду повноважень обумовлений наступнимипричинами:
    1) Оскільки шляхом всенародних виборів програма особи, що став
    Президентом, підтримана виборцями, він, природно, повинен матипевними повноваженнями у формуванні федеральних органівдержавної влади.
    Оскільки реалізація його програми в основному лягає на органивиконавчої влади, повноваження Президента щодо їх формуваннянайбільш значні.
    2) становить одну з основ конституційного ладу Російської Федераціїпринцип поділу влади не допускає, щоб якийсь органдержавної влади Російської Федерації був зобов'язаний своїм "народженням"тільки однієї гілки влади. Такий досвід, який мав місце у недавній історії
    Росії, себе не виправдав.
    Тому відповідно до Конституції у формуванні федеральних органівдержавної влади задіяні і Президент і Федеральне Збори
    -Парламент. Це досягається двома шляхами: або Президент призначаєпевних посадових осіб, а Парламент схвалює, або Парламентпризначає, а кандидатури пропонує Президент.
    Щодо формування виконавчої влади з названих вище причинповноваження Президента найбільш широкі.
    Президент призначає Голову Уряду Російської Федерації ззгоди Державної Думи, призначає на посади заступників
    Голови Уряду і Федеральних міністрів за пропозицією
    Голови Уряду.
    Відносно органів судової влади Президент пропонує кандидатурисуддів Конституційного Суду, Верховного Суду, Вищого Арбітражного Суду,
    Генерального Прокурора. Призначає ж перерахованих осіб Рада Федерації.
    Подібний порядок формування Федеральних органів державної владиповинен з'явитися гарантією проти їх орієнтації на одну з гілок влади.
    На Президента покладений Конституцією і ряд повноважень, пов'язаних здіяльністю Державної Думи (ст.84). Він призначає вибори
    Державної Думи відповідно до Конституції і федеральним законом;розпускає Державну Думу у випадку і порядку, передбачених
    Конституцією.
    Президент підписує і оприлюднює федеральні закони Російської
    Федерації, володіє правом відкладеного вето; вносить законопроекти в
    Державну Думу; наділений повноваженнями звертатися до Конституційного Судуіз запитом про відповідність Конституції Російської Федерації передбаченихв ст.125 Конституції нормативних актів, про тлумачення Конституції.
    Президент має право, поряд з іншими суб'єктами, зазначеними у статті
    134 Конституції, вносить пропозиції про поправки та перегляд Конституції.
    II. Великий обсяг повноважень закріплено за Президентом у сфері, пов'язанійне тільки з формуванням, але і з діяльністю виконавчої влади.
    Президент за Конституцією не є главою виконавчої влади.
    Тому знята що діяла раніше конституційна норма про те, що
    Президент "керує діяльністю Ради Міністрів". Однак специфікаповноважень Президента та Уряду, їх зв'язок і співвідношення такі, щороблять неминучими досить активні канали впливу Президента надіяльність Уряду. Крім вирішення питань про склад Уряду,
    Президент має право головувати на його засіданнях, приймаєрішення про відставку Уряду. Постанови та розпорядження останньогоу встановлених Конституцією випадках можуть бути скасовані Президентом. Передновообраним Президентом Уряд складає свої повноваження.
    Президент має право припиняти дію актів органів виконавчоївлади суб'єктів федерації в разі суперечності цих актів Конституції
    Російської Федерації і федеральним законом, міжнародним зобов'язанням
    Російської Федерації або порушення прав і свобод людини і громадянина довирішення цього питання відповідним судом.
    Президент Російської Федерації призначає та звільняє з посади своїхповноважних представників в суб'єктах федерації.
    III. Як глава держави Президент Російської Федерації маєширокими повноваженнями в зовнішньополітичній і військовій областях. Вінвизначає основні напрями зовнішньої політики країни, веде переговори тапідписує міжміські договори, ратифікаційні грамоти, приймаєвірчі і відкличні грамоти акредитованих при ньому дипломатичнихпредставників, призначає і відкликає дипломатичних представників післяконсультацій з відповідними комітетами чи комісіями палат
    Федеральних Зборів Російської Федерації.
    Президент України затверджує військову доктрину Російської
    Федерації, є Верховним Головнокомандувачем Збройними Силами Росії,призначає і звільняє вище командування Збройних Сил, формує іочолює Раду Безпеки.
    Йому представлено право у разі агресії проти Російської Федерації абобезпосередньої загрози агресії вводити на території країни або вокремих її місцевостях військове положення з негайним повідомленням проце Раду Федерації і Державній Думі. З дотриманням останньогоумови Президент Російської Федерації уповноважений оголошувати і про введенняна території Росії надзвичайного стану.
    IV. Конституція віднесла до компетенції Президента право призначеннявсеросійського референдуму. За колишньої Конституції це повноваження булозакріплено за З'їздом народних депутатів, тобто за представницькиморганом.
    Зміна суб'єкта, що володіє названим правом, обумовлена конкретнимискладними умовами розвитку Росії, тому що збереження цього права за такийполітично поляризованим парламентом могло б перетворити референдум не вінститут розв'язання суперечностей, а на знаряддя політичної боротьби.
    Однак це не означає, що Президент стає єдиним суб'єктом,що володіє цим правом. Він призначає референдум відповідно дофедеральним конституційним законом. Останній передбачає умовуобов'язкового призначення референдуму на вимогу зазначених у ньому органів,певної кількості депутатів, а також виборців.
    V. До повноважень Президента України як глави державивіднесене вирішення питань громадянства, надання політичногопритулку, нагородження державними нагородами Російської Федерації,присвоєння почесних звань України, вищих військових і вищихспеціальних звань, здійснення помилування.
    VI. Президент з метою реалізації своїх функцій і повноважень здійснюєправотворчу діяльність.
    Він видає укази і розпорядження, які обов'язкові для виконання навсій території Російської Федерації;
    Акти Президента Російської Федерації не повинні суперечити Конституції
    Росій?? кой Федерації і федеральним законам.
    Для забезпечення виконання своїх повноважень Президент формує
    Адміністрацію Президента, що закріплено на конституційному рівні (ст.83п. "і").
    На чолі Адміністрації варто Керівник Адміністрації.
    Адміністрація не являє собою органу державної влади. В їїфункції входить створення всіх необхідних організаційних, інформаційнихконсультативно-правових, матеріально-технічних та інших багатосторонніхумов, без яких неможливо здійснення повноважень глави держави,зв'язок Президента України з іншими федеральними органамидержавної влади та органами державної влади суб'єктівфедерації.

    Глава 2. Федеральне Збори.

    Рада Федерації і Державна Дума.

    У конституції статті визначена структура Федеральних Зборів якдвопалатного органу. Двопалатна структура парламенту отрималазначного поширення в світі завдяки принаймні двом своїмпереваг: а) можливості забезпечити поряд із загальним представництвомінтересів всієї сукупності громадян (всієї нації) також особливупредставництво колективнихінтересів населення великих регіонів (у федеративній державі --суб'єктів федерації) або інтересів інших груп суспільства, які грають у ньомуважливу роль, і б) можливості оптимізувати законодавчий процес, встановившигальмо і противага імовірним поспішним і недостатньо продуманимзаконодавчим рішенням однієї палати.

    За ці переваги доводиться платити більшою чисельністю членівпарламенту та працівників його апарату, а отже, більшоїдорожнечею його роботи та уповільненням процесу прийняття рішень.
    Конституція не називає палати Федеральних Зборів верхній і нижній,однак що склалося у світовій практиці відмінність між верхніми і нижнімипалатами парламентів спостерігається і у Федеральному Зборах. Це даєпідставу характеризувати Рада Федерації як верхню, а Державну
    Думу - як нижнюпалати Федеральних Зборів.

    Двопалатна структура російського парламенту належить до того типу,який визначається відносною слабкістю верхньої палати. Цевиражається в можливості для Державної Думи долати заперечення
    Ради Федерації у випадку розбіжностей між палатами по більшостізаконів, хоча Рада Федерації має деякі важливі спеціальніповноваження (див. ст. 93, 102, 106).

    Рада Федерації грунтується на паритетному представництві суб'єктів
    Російської Федерації, кожен з яких представлений в палаті двома членами
    - По одному від представницького і виконавчого органів державноївлади. Виходячи з того, що, згідно з ч. 1 ст. 65 Конституції, Российская
    Федерація має 89 суб'єктів, Рада Федерації має налічувати 178членів. Це загальне число його членів, що служить основою для визначеннячасток, необхідних для прийняття рішень Ради Федерації або здійсненнягрупових ініціатив його членів (див. постанову Конституційного С

         
     
         
    Реферат Банк
     
    Рефераты
     
    Бесплатные рефераты
     

     

     

     

     

     

     

     
     
     
      Все права защищены. Reff.net.ua - українські реферати ! DMCA.com Protection Status