ПЕРЕЛІК ДИСЦИПЛІН:
  • Адміністративне право
  • Арбітражний процес
  • Архітектура
  • Астрологія
  • Астрономія
  • Банківська справа
  • Безпека життєдіяльності
  • Біографії
  • Біологія
  • Біологія і хімія
  • Ботаніка та сільське гос-во
  • Бухгалтерський облік і аудит
  • Валютні відносини
  • Ветеринарія
  • Військова кафедра
  • Географія
  • Геодезія
  • Геологія
  • Етика
  • Держава і право
  • Цивільне право і процес
  • Діловодство
  • Гроші та кредит
  • Природничі науки
  • Журналістика
  • Екологія
  • Видавнича справа та поліграфія
  • Інвестиції
  • Іноземна мова
  • Інформатика
  • Інформатика, програмування
  • Юрист по наследству
  • Історичні особистості
  • Історія
  • Історія техніки
  • Кибернетика
  • Комунікації і зв'язок
  • Комп'ютерні науки
  • Косметологія
  • Короткий зміст творів
  • Криміналістика
  • Кримінологія
  • Криптология
  • Кулінарія
  • Культура і мистецтво
  • Культурологія
  • Російська література
  • Література і російська мова
  • Логіка
  • Логістика
  • Маркетинг
  • Математика
  • Медицина, здоров'я
  • Медичні науки
  • Міжнародне публічне право
  • Міжнародне приватне право
  • Міжнародні відносини
  • Менеджмент
  • Металургія
  • Москвоведение
  • Мовознавство
  • Музика
  • Муніципальне право
  • Податки, оподаткування
  •  
    Бесплатные рефераты
     

     

     

     

     

     

         
     
    Уряд РФ
         

     

    Держава і право

    ЗМІСТ


    ВСТУП 3

    Розділ 1. КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ В СИСТЕМІ ОРГАНІВ

    ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ 4

    1.1. Розділення влади і Уряд 4

    1.2. Система федеральних органів виконавчої влади. 6

    Розділ 2. СТРУКТУРА УРЯДУ РФ 7

    2.1. Склад Уряду РФ 7

    2.2. Порядок формування Уряду РФ 10

    2.3. Термін повноважень і відставка 12

    Розділ 3. КОМПЕТЕНЦІЯ УРЯДУ РФ 14

    3.1. Поняття компетенції уряду 14

    3.2. Функції уряду 17

    3.3. Відповідальність уряду та його членів 20

    ВИСНОВОК 22

    Список використаних джерел 23

    ВСТУП

    У цій роботі розглянута тема "Уряд РФ ". Мояробота має на меті розглянути інститут уряду в Російській
    Федерації.

    Відповідно до статті 11 (Конституції 1993р.), Урядздійснює державну владу в Російській Федерації разом з
    Президентом, Федеральними зборами і судами Російської Федерації. Авідповідно до ст.110 Конституції, федеральний Уряд здійснюєвиконавчу владу Російської Федерації. Зі змісту цих положеньясно, що Уряд - вищий орган виконавчої влади.

    Прийнята Конституція вельми істотно змінила статус Уряду,підвищивши його, а також закріпила його самостійність. Так у відповідності зіст.10 Конституції, Державна влада в Російській Федераціїздійснюється на основі поділу на законодавчу, виконавчу ісудову. Органи законодавчої, виконавчої та судової владисамостійні. Колишня Конституція покладала безпосереднє керівництвовиконавчої влади на Президента, а також передбачала підзвітність
    Уряду федеральним представницьким і законодавчим органам
    (З'їзду народних депутатів і Верховній Раді) та Президенту.

    У сучасному вигляді Уряду більш послідовно вираженіпрерогативи федеральної виконавчої влади з урахуванням принципу поділувлади, відповідальність Уряду за проведеннясоціально-економічних перетворень в країні, здійснення єдиноїдержавної політики в галузях і сферах народного господарства.

    Однією з основних функцій Уряду є функція виконанняфедеральний законів, систематичний контроль за їх виконанням органамивиконавчої влади всіх рівнів та прийняття необхідних заходів щодо усуненнядопущених порушень. Дане завдання пронизує діяльність Уряду,визначає зміст і характер його повноважень, під законність йогорішень, тобто прийняття їх на основі та на виконання Конституції,федеральних законів і указів Президента.

    З прийняттям нової Конституції, Уряд вийшло зі своєрідногоподвійного підпорядкування. Проте в даний час багато повноваження Президентабезпосередньо стосуються діяльності Уряду та органіввиконавчої влади. За Президентом збереглися потужні важелі впливуна Уряд шляхом персональних призначень членів Уряду іприйняття необхідних рішень, у тому числі у сфері виконавчої влади.

    Крім того, Конституція закріпила ряд функцій безпосередньогодержавного управління одночасно за Президентом та Урядом.
    На практиці це призвело до появи безлічі правових колізій іуправлінських глухих кутів, які потребують законодавчого дозволу, а це справамайбутнього.

    Розділ 1. КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ В СИСТЕМІ ОРГАНІВ

    ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ

    1.1. Розділення влади і Уряд

    Як вже було зазначено, правове становище, і місце Уряду
    Російської Федерації в системі органів влади визначено принципомподілу влади, сформульованого у ст.10 і 11 Конституції РФ.
    Уряд здійснює державну владу нарівні з Президентом РФ,
    Федеральними зборами та судами, а відповідно до ст.110 Конституції РФ,здійснює конкретно виконавчу владу в Російській Федерації.

    Відповідно до принципу поділу влади, органи законодавчої,виконавчої та судової влади є самостійними, що природнопередбачає невтручання в діяльність кожної влади з боку двохінших.

    Уряд в основному несе відповідальність за свої дії перед
    Президентом РФ. Його члени, голова і заступники не можуть бутидепутатами Державної Думи, як і депутати не можуть бути членами
    Уряду.

    Згідно з Федеральним конституційним законом про Уряд
    РФ, члени Уряду зобов'язані на запрошення палат Федеральних зборівбути присутнім на їх засіданнях та відповідати на їхні запитання.

    Зовсім по-іншому Уряд взаємодіє з Президентом РФ,який згідно з чинною Конституцією не входить ні в одну з трьохвлади. Проте в цій же Конституції закріплено ряд конституційнихповноважень Президента у сфері виконавчої влади, згідно з якими
    Президент по суті входить в цю владу. Так, наприклад, Президент РФпризначає за згодою Державної Думи і одноосібно зміщує Голови
    Уряду, а також призначає і зміщує всіх членів Уряду,безпосередньо минаючи Уряд, керує деякими міністерствами. Такимияк міністерство оборони, міністерство закордонних справ.

    Крім того, Президент РФ має право головувати на засіданнях
    Уряду РФ.

    Укази Президента РФ по своїй юридичній чинності вище постанов
    Уряду РФ.

    Аналізуючи сказане, можна зробити висновок про те, що головоювиконавчої влади по суті є не Голова Урядуабо Уряд в цілому, а Президент РФ.

    Таке співвідношення між владою Президента РФ і Урядом РФ неозначає, що Уряд ніякої самостійності не має. Так воносамостійно вирішує питання і несе повну відповідальність за своїдії. Уряд РФ очолює єдину систему органіввиконавчої влади. Воно видає свої нормативно-правові акти, тобто займаєтьсяправотворчість, при цьому не питаючи згоди Президента РФ.
    Самостійно взаємодіє з Федеральними Зборами і судовою владою.

    У Конституції РФ Уряду РФ приділена спеціальна глава 6
    (ст.110-117). Інші повноваження Уряду знайшли своє закріплення вфедеральних законах і указах Президента РФ.

    1.2. Система федеральних органів виконавчої влади.

    У Конституції РФ нічого не говориться про систему федеральних органіввиконавчої влади. Проте вона визначена в указах Президента РФ,згідно з якими встановлено систему федеральних органів виконавчоївлади, що включає Уряд РФ, федеральні міністерства та іншіфедеральні органи виконавчої влади: державні комітети РФ,федеральні комісії Росії, федеральні служби Росії, російськіагентства, федеральні нагляду Росії.

    Створення федеральних органів виконавчої влади, їх реорганізація іліквідація здійснення Президентом РФ за пропозицією Голови
    Уряду РФ. Положення про федеральних органах виконавчої влади,підвідомчих Президентові РФ з питань, закріплених за ним
    Конституцією України і законами, затверджуються Президентом РФ, а про іншихфедеральних органах виконавчої влади - Урядом РФ.

    Статусу кожного органу виконавчої влади відповідає порядокпризначення його керівників. Так, федеральні міністри призначаються напосаду і звільняються з посади Президентом РФ за пропозицією
    Голови Уряду РФ. Призначення на посаду та звільнення зпосади керівників федеральних органів виконавчої влади, крімфедеральних міністрів і керівників органів, підвідомчих Президенту
    РФ, здійснюється Урядом РФ.

    Розділ 2. СТРУКТУРА УРЯДУ РФ

    2.1. Склад Уряду РФ

    Відповідно до ч.2 ст.110 Конституції РФ до складу Урядувходять: Голова, заступники Голови і федеральні міністри.
    Кандидатури на посади заступників Голови і федеральних міністрівпропонуються Президентові РФ Головою Уряду.

    Президентом може бути запроваджено посаду федерального міністра, неякий є керівником федерального міністерства, а також встановлено,що керівник федерального органу виконавчої влади єодночасно заступником Голови Уряду.

    Таким чином, практично кількість членів Уряду визначено
    Президентом РФ. Кількість заступників Голови Уряду РФ
    Конституцією РФ не лімітується, в це поняття включаються, і першимзаступники - загальна їх кількість визначається Президентом РФ на його розсуд.

    Так, до складу Уряду Черномирдіна В.С. входило 10 заступників
    Голови, а до складу Уряду Кирієнко С.Л. три заступники.

    Указами Президента РФ створюються, скасовуються, зливаються і розділяютьсяміністерства і відомства, здійснюється їх перетворення іперейменування. Відповідно до них Уряд РФ встановлюєфункції та повноваження, перетворених і новостворених федеральних органіввиконавчої влади, а також уточнює положення про діючі в органахметою забезпечення або реалізації державної політики у встановленихсферах ведення.

    Як правило, загальну структуру федеральних органів виконавчої владирозробляється і приймається при формуванні Уряду РФ післявиборів Президента РФ, в подальшому вона тільки змінюється і доповнюється,хоча іноді й істотно.

    В якості постійного органу Уряду для вирішення оперативнихпитань створений його Президія. Президія складається з Голови
    Уряду, його заступників, федеральних міністрів фінансів, економіки,закордонних справ, оборони, внутрішніх справ та інших. Залежно від складу
    Уряду, може змінюватися і склад Президії. Президент РФ має правоголовувати на засіданнях Президії.

    На засіданнях Президії розглядаються будь-які питання, пов'язані зсферою діяльності Уряду, і приймаються рішення, у тому числі актинормативного характеру.

    Рішення Президії Уряду приймаються більшістю голосів відзагальної кількості її членів, видаються у формі постанов і розпоряджень
    Уряду і не повинні суперечити рішенням, прийнятим на засіданняхуряду РФ. Уряд має право скасувати будь-яке рішення Президії.

    Для врегулювання нагальних питань, пов'язаних з функціонуваннямнародногосподарського комплексу, забезпечення взаємодіїзацікавлених міністерств і відомств діє Комісія Уряду зоперативних питань, очолювана Першим заступником Голови
    Уряду. До її складу входять також інші заступники Голови,кілька міністрів. Рішення Комісії є обов'язковими для організацій іустанов, підвідомчих Уряду. Однією з головних функцій
    Комісії є забезпечення контролю та перевірки виконання рішень
    Уряду міністерствами і відомствами.

    Міністри здійснюють загальне керівництво діяльністю своїх міністрів,несуть персональну відповідальність за виконання, покладених на міністрівзавдань.

    За їх поданням Уряд призначає заступників міністра.
    Проте міністри самостійно розподіляють обов'язки між своїмизаступниками, а також стверджують структуру і штатний розкладцентрального апарату міністрів.

    У кожному міністерстві і відомстві утворюється колегія у складіначальника управління (голова колегії), його заступників, а також іншихкерівних працівників міністерства.

    Колегія, на своїх регулярно проводяться засіданнях, розглядаєосновні питання організації роботи, по найбільш важливих питаньдіяльності міністерства та відомства.

    Міністерство видає в межах своєї компетенції на основі і ввиконання законодавства України накази та інструкції, атакож дає вказівки для виконання федеральними органами виконавчоївлади.

    Взагалі міністри Російської Федерації та керівники федеральнихвідомств можуть бути розділені на дві статусні групи. Перша групавключає керівників тих міністерств та відомств, що у своїй роботібезпосередньо підпорядковуються Президенту РФ відповідно до його конституційнимиповноваженнями, федеральними законами і указами. Це міністри оборони,закордонних справ, внутрішніх справ, у справах цивільної оборони, надзвичайнихситуацій і ліквідації наслідків стихійних лих (МНС), юстиції,директор Федеральної служби безпеки, директор Федеральної прикордонноїслужби, директор Федеральної служби податкової поліції, директор Службизовнішньої розвідки.

    Президенту РФ також підвідомчі Федеральна служба залізничнихвійськ, Федеральна служба охорони, Федеральне агентство урядовогозв'язку та інформації, Головне управління спеціальних програм,
    Державна технічна комісія тощо, керівники яких немають рангу федеральних міністрів.

    Підпорядкування деяких федеральних міністрів Президенту РФ не відключаєїх від роботи Уряду РФ. Вони беруть участь у засіданнях
    Уряду і голосують при прийнятті рішень, виконують доручення
    Уряду і несуть колективну відповідальність за діяльність
    Уряду РФ.

    Другу групу складають керівники міністерств і відомств,що працюють під безпосереднім керівництвом Уряду РФ. Цеміністри: з атомної енергії, торгівлі, регіональної політики, національноїполітики, з податків та зборів, державного майна, охорони здоров'я,культури, загальної та професійної освіти, сільського господарства іпродовольства, палива та енергетики, транспорту, фінансів та інші, атакож керівники державних комітетів, комісій, служб і агентств,наглядів.

    2.2. Порядок формування Уряду РФ

    Природно, формування Уряду РФ починається з призначення його
    Голови.

    Призначення Голови Уряду РФ відбувається за згодою
    Державної Думи і його права пропонувати Президенту РФ як призначити,так і звільнити будь-якого члена Уряду і роблять його посадовою особою,які користуються незаперечним авторитетом по відношенню до будь-якого члену
    Уряду.

    Відповідно до ч.3 ст.92 Конституції РФ, у всіх випадках, коли
    Президент Російської Федерації не в змозі виконувати свої обов'язки,їх тимчасово виконує Голова Уряду РФ.

    Ми вже раніше говорили, що Голова Уряду РФ призначається
    Президентом РФ за згодою Державної Думи. Ніхто, крім Президента, немає право висувати кандидатуру Голови Уряду. Дума може датизгоду на призначення, або відмовити у злагоді, але вона не може обговорюватижодну кандидатуру, крім внесеної Президентом РФ.

    Цікаве питання про те, чи може Президент РФ взяти на себе функцію
    Голови Уряду РФ. У практиці такий випадок мав місце в 1992році, коли Президент Б.Н. Єльцин деякий час виконував обов'язкиглави Уряду. Однак Конституція РФ 1993 року це непередбачає.

    Конституція РФ зобов'язує Президента РФ дотримуватися певні терміни длявнесення кандидатури на посаду Голови Уряду РФ.

    Передбачено три основних випадку з встановленням відповіднихстроків внесення кандидатури до Державної Думи:

    - не пізніше двотижневого строку після відставки Уряду;

    - протягом тижня з дня відхилення кандидатури Державної
    Думою.

    Проте Державна Дума теж пов'язана певними термінами. Так вВідповідно до ч.3. ст.111 Конституції РФ вона зобов'язана розглянутипредставлену Президентом РФ кандидатуру Голови Уряду РФ впротягом тижня з дня внесення пропозиції про кандидатуру.

    З приводу призначення глави Уряду між Президентом РФ і
    Державною Думою можуть виникати розбіжності. Їх подоланнявизначено в Конституції. Так, після триразового відхилення представленихкандидатур Голова Уряду Державною Думою Президент РФпризначає Голову Уряду, розпускає Державну Думу іпризначає нові вибори. У Конституції, не вказується чи повинен президент
    РФ після відхилення першого вносити кандидатури наступного разу іншукандидатуру чи він має право пропонувати одне і теж лице. Конституційний З?? д
    РФ підтримав останнє.

    Після призначення голови формування Уряду РФздійснюється простим способом: Голова Уряду РФ пропонує
    Президенту РФ кандидатури на конкретні посади в Уряді, а
    Президент їх розглядає, відбирає і призначає. Цей процес не єпублічним.

    Політична система і форма правління в Російській Федерації нелімітує жорстко партійний характер Уряду РФ.

    В даний час керівники виконавчої влади прагнуть мати наскладі Уряду РФ осіб виключно за професійними даними,незалежно від політичних поглядів.

    Члени Уряду не можуть займати ніякої іншої посади вдержавних органах місцевого самоврядування, громадських об'єднаннях,не мають права на підприємницьку діяльність, а також будь-яку іншуоплачувану роботу, крім викладацької, наукової або творчої.

    2.3. Термін повноважень і відставка

    У Конституції РФ 1993 року не встановлено термін повноважень Уряду
    РФ. Однак він обов'язково формується у зв'язку з обранням або переобранням
    Президента РФ і складає свої повноваження перед новообраним Президентом
    РФ. Таким чином, побічно встановлюється максимальний термін повноваженьскладу Уряду на чотири роки.

    Як вже раніше було відзначено, у Конституції передбачено можливістьдострокового припинення Президентом виконання своїх обов'язків - цевідставка. Стійка нездатність за станом здоров'я здійснюватиналежні йому повноваження або зречення від посади. У всіх випадках
    Голова Уряду РФ приймає на себе обов'язки Президента.
    Виконуючий обов'язки Президента обмежений у своїх правах, наприклад, вінне може розпускати Державну Думу, вносити пропозиції про поправки іперегляд положень Конституції РФ. Не пізніше трьох місяців з моментудострокового припинення виконання Президентом РФ своїх повноважень повиннівідбутися вибори Президента РФ.

    Уряд РФ складає свої повноваження не в день оголошення прорезультати президентських виборів. Президент має право прийняти відставку
    Уряду тільки тоді, коли він вступив на посаду, при цьому йомунічого не залишається робити, як доручити Уряду і його Головіпродовжувати діяти до формування нового Уряду.

    Федеральним конституційним законом «Про Уряді Російської
    Федерації »встановлено, що Уряд РФ є колегіальниморганом, тобто всі рішення Уряду приймаються колегіально, з чоговипливає висновок про існування колективної відповідальності Уряду.

    Питання відставки Уряду РФ регулюються ст.117 Конституції РФ. Уній передбачені різні підстави відставки Уряду в залежностівід того, хто був її ініціатором.

    Одне з них - заява Уряду про відхід у відставку. Зазвичай такерішення приймається на засіданні Уряду в присутності всіх йогочленів. У цьому сенсі відставка є добровільною. Подібна відставка неозначає автоматичного припинення діяльності Уряду, оскількиможе прийматися або відхилятися Президентом. У зв'язку з серйозністютакого кроку йому звичайно передують попередні консультації
    Уряду з Президентом. Тому випадки відхилення главою державизаяви Уряду про свою відставку бувають рідкісні. Уряд йдеу відставку у повному складі.

    Інша підстава відставки Уряду - це ініціатива Президента вприйнятті такого рішення. Причини вимушеної відставки Уряду зрішенням Президента можуть бути дуже різні, але, як правило, це --наслідок загострення суперечностей між ними.

    Третє підставу відставки Уряду пов'язане з висловленням недовірийому Палатою Федеральних Зборів - Державною Думою. Вотум недовіри
    - Один з найбільш сильних способів впливу парламенту на
    Уряд.

    При висловлення недовіри Уряду Президент приймає рішення абопро відставку Уряду, або про достроковий розпуск Державної Думи.

    Пропозиція про висловлення недовіри Уряду, відповідно до Регламенту
    Державної Думи, вноситься фракцією або депутатською групою,чисельність якої становить не менше однієї п'ятої від загального числадепутатів цієї палати. Державна Дума розглядає це питання упозачерговому порядку в тижневий термін після його внесення.

    Звернемо увагу на той факт, що Державна Дума не може бутирозпущена на зазначених підставах, протягом року після її обрання. ТеТобто, у Президента в цей період немає альтернативи вибору, - відставка
    Уряду або розпуск Державної Думи.

    І остання підстава відставки - постановка перед Урядомпарламентом питання про довіру. Це може бути пов'язано із загальним питанням --схваленням його програми - або з прийняттям конкретного законопроекту. Якщо
    Дума у відповідь на ініціативу Голови висловить недовіру Уряду, тореакція Президента може бути двоякою: протягом семи днів прийняти рішенняпро відставку Уряду або про розпуск Державної Думи і призначеннянових виборів. Важко собі уявити, щоб Голова Уряду РФзробив таку акцію без згоди Президента РФ, але тоді ясно і те, щовона виходить з домовленості про прийняття Президентом у разі винесення
    Думою недовіри саме другий рішення: розпуску Думи і призначення новихвиборів.

    Розділ 3. КОМПЕТЕНЦІЯ УРЯДУ РФ

    3.1. Поняття компетенції уряду

    Уряд - вищий орган державного управління, якийкерує внутрішньою і зовнішньою політикою країни, здійснюючи її на основі
    Конституції і законів. Уряд, разом з тим, забезпечуєгромадський порядок і національну безпеку, а також здійснюєзагальне керівництво органами державного управління і Збройнимисилами. Такі загалом, вид завдання Уряду, які знаходять своєвтілення в закріплених конституційних нормах. Незважаючи на це, вдеяких Основних законах ці завдання формуються не окремо, абезпосередньо в тих повноваженнях, які закріплені за ними в
    Конституціях, або, що те ж саме - в компетенції Уряду.

    У ст. 114 Конституції РФ закріплений перелік питань, що відносяться докомпетенції Уряду РФ, але в ув'язненні його говориться, що воноздійснює і інші повноваження, покладені на нього Конституцією РФ,федеральними законами, указами Президента РФ. Отже,конституційний перелік не є вичерпним.

    Уряд РФ у межах своїх повноважень: організують реалізаціювнутрішньої і зовнішньої політики РФ, здійснює регулювання всоціально-економічній сфері, забезпечує єдність системи виконавчоївлади в Російській Федерації, спрямовує і контролює діяльність їїорганів, формує цільові програми і забезпечує їхреалізацію, реалізує право законодавчої ініціативи.

    Уряд за погодженням з органами виконавчої влади суб'єктів
    РФ може передавати їм здійснення частини своїх повноважень, якщо це несуперечить Конституції РФ законом.

    Уряд здійснює регулювання економічних процесів,забезпечує єдність економічного простору і свободу економічноїдіяльності, вільне переміщення товарів, послуг і фінансових коштів,розробляє і здійснює програми розвитку пріоритетних галузейекономіки. Крім того, здійснює управління федеральною власністю,розробляє та реалізує державну політику у сфері міжнародногоекономічного, фінансового, інвестиційного співробітництва.

    У ст. 114 Конституції РФ визначено роль Уряду в організаціїбюджетного процесу, тобто в регламентованої законом діяльностіорганів державної влади щодо складання, розгляду, затвердженню івиконання федерального бюджету. До обов'язків Уряду входятьрозробка та подання Державній Думі федерального бюджету,забезпечення його виконання; Уряд представляє в Думі звіт провиконання федерального бюджету.

    Без укладення Уряду не можуть бути внесені до Державної
    Думу законопроекти про введення або скасування податків, звільнення від їхсплати, про випуск державних позик, інші законопроекти,що передбачають витрати, що покриваються за рахунок федерального бюджету.

    В області державних фінансів до найважливіших проблем, що вирішуються
    Урядом, належать скорочення дефіциту федерального бюджету,запобігання неконтрольованого зростання витрат бюджету.

    Відповідно до Конституції РФ Уряд РФ забезпечуєпроведення в Російській Федерації єдиної фінансової, кредитної та грошовоїполітики. Уряд створює умови для вільного підприємництвана основі раціонального поєднання всіх форм власності, реалізаціїправового механізму ринковою економіки. Воно розробляє і здійснюєзаходи щодо проведення єдиної політики цін. В умовах ринкової економіки
    Уряд, природно, прямо не управляє підприємствами вільно --підприємницького сектора, але здійснює широкі заходи з фінансовоїстабілізації країни, державних цінних паперів, валютних відносин,митній справі, інвестуванню. У той же час у сфері повноважень
    Уряду залишаються державні підприємства, державне замовлення іінше.

    Крім зазначених областей, Уряд РФ забезпечує проведення в
    Російської Федерації єдиної державної політики в соціальних областях,таких як культура, наука, освіта, охорона здоров'я, соціальнезабезпечення, екологія.

    Урядом здійснюються: контроль за реалізацією державнихпрограм підтримки культури, науки і освіти, і заходи з соціальноїзахищеності громадян, охорони навколишнього середовища, з ліквідації наслідківвеликих аварій і катастроф, стихійних лих. Важлива обов'язок
    Уряду полягає у забезпеченні гарантій законодавчо встановленихрозмірів оплати праці та рівня соціального забезпечення. Воно забезпечуєпідтримку найменш соціально захищених груп населення, розробляєнапрями державної соціальної політики та вживає заходів щодозабезпечення соціальної та правової захищеності громадян, їх права на працю.
    Іншими не менш важливими напрямками діяльності Уряду єоборона, безпеки і зовнішня політика.

    Уряд РФ здійснює заходи щодо забезпечення оборони країни,державної безпеки, реалізація зовнішньої політики Російської
    Федерації. Керівники міністерств і відомств, які здійснюють управління вцих областях, підпорядковуються Президенту РФ, але разом з тим значніповноваження і відповідальність покладено на Уряд РФ. Так,
    Уряд РФ займається питаннями оснащення озброєнням та військовоютехнікою, забезпечення матеріальними засобами Збройних Сил РФ, іншихвійськ і військових формувань, вживає заходів з охорони Державноїкордону Російської Федерації; керує цивільною обороною.

    Федеральний закон «Про оборону» від 31 травня 1996 закріплюєповноваження Уряду в галузі оборони.

    Значні також повноваження Уряду РФ в галузі безпеки.
    Вони визначені в Законі РФ «Про безпеку» від 5 березня 1992 року.
    Уряд забезпечує керівництво органами забезпечення безпеки,організовує і контролює розробку та реалізацію заходів щодозабезпечення безпеки органами виконавчої влади. Так вонокоординує діяльність ФСБ з органами виконавчої влади.

    При вирішенні зовнішньополітичних завдань Уряд проводить переговорита укладає міжнародні договори з питань, що належать до йогокомпетенції, вживає заходів до виконання міжнародних договорів України
    Федерації.

    Відповідно до ст. 114 Конституції РФ в сферу повноважень Уряду РФвходить здійснення заходів щодо забезпечення законності, прав і свобод громадян,охорони власності та громадського порядку, боротьбі зі злочинністю.

    Уряд вирішує питання, пов'язані з фінансуваннямправоохоронних органів, забезпеченням діяльності органів судовоївлади, проводить аналіз стану законності в країні та ефективностіборотьби зі злочинністю.

    Дотримання основних прав і свобод громадян знаходиться під контролемвиконавчої влади.

    Перелік повноважень Уряду, передбачений ст. 114 Конституції
    РФ, не є вичерпним Конституцією, федеральним законом, указами
    Президента Уряду наділене та інші повноваження. Так, наприклад,право законодавчої ініціативи, повноваження визначені Митнимкодексом РФ та інші.

    3.2. Функції уряду

    Положення уряду в системі органів державної владихарактеризується його функціями. Розглянемо найважливіші функції Уряду.

    Управління державним апаратом є однією з основнихфункцій уряду. Уряд не тільки відіграє вирішальну роль у справікомплектування всього державного апарату, але і керує йогодіяльністю. Сучасний державний апарат, пристосований дляздійснення різноманітних державних функцій, не тільки великийчисельно, але і дуже складний в суто організаційному відношенні.
    Уряд, що є, перш за все політичним інститутом, направляєі координує діяльність державного апарату через міністерства,департаменти, штаби та інші відомства. По відношенню до державногоапарату уряд виступає як центр, який на підставіотриманою ним інформацією приймає рішення, які здійснюються різнимиланками цього апарата.

    Виконання законів по букві конституції - найважливіша функціяуряду. Таке твердження є аксіомою для класичногодержавознавства, суворо дотримується принципу поділу влади.
    Згідно традиційної теорії уряду довіряється виконавча влада,тобто йому ставиться в обов'язок дбати про належне виконання законів,прийнятих парламентом.

    Контроль над законодавчою діяльністю парламенту фактичноперетворився в самостійну функцію уряду. Цей контрольздійснюється по двох головних напрямках.

    По-перше, уряд є головним, джерелом законодавчоїініціативи.

    По-друге, уряд робить вирішальний вплив назаконодавчий процес. У президентських республіках урядздійснює цей контроль у меншій мірі і в інших формах, ніж впарламентарних країнах, але він все-таки досить ефективний. За загальнимправилом в президентських республіках уряд використовує для цьогоправо вето і безпосередні контакти з парламентаріями, партійні фракціїпри цьому відіграють значно меншу роль, у той час як у парламентарнихкраїнах саме фракції є головним засобом, за допомогою, якогоуряд контролює законодавчий процес.

    Одним з важливих питань діяльності Уряду єнормотворчість.

    У ст. 115 Конституції РФ говориться, що на основі та на виконання
    Конституції РФ, федеральних законів, нормативних указів Президента РФ,
    Уряду РФ видає постанови і розпорядження, забезпечує їхвиконання. Цим визначається характер підзаконних актів, що видаються
    Урядом, обов'язковість їх відповідності Конституції, законом інормативним указам Президента РФ.

    Відповідно до ст. 104 Конституції РФ Уряд Росії маєправом законодавчої ініціативи, яка означає, що воно можесамостійно готувати проекти законів і виносити їх на розглядв Державну Думу.

    Правові акти Уряду є важливою ланкою правової системи
    Росії, і їх основні форми встановлюються в Конституції. Конституціявизначає. Що формами правових актів Уряду Росії єпостанови і розпорядження, які є обов'язковими до виконання на всійтериторії Російської Федерації. Постановами Уряду Російської
    Федерації повинні оформлятися рішення, що мають нормативний характер абонайбільш важливе значення. Рішення з оперативних та інших поточних питаньвидаються у формі розпоряджень Уряду Російської Федерації.

    Пзупинення приймається на засіданнях Уряду за наявностікворуму і шляхом голосування. Постанова Уряду підписується
    Головою Уряду або його Першим заступником.

    Крім того, в якості постійного органу Уряду в його апаратідіє Президія Уряду, який покликаний вирішувати поточні іоперативні питання.

    Засідання його проводяться в міру необхідності, а прийняті рішенняоформляються у формі постанов та розпоряджень Уряду, однак вонине повинні суперечити рішенням, прийнятим на засіданнях Уряду
    Російської Федерації.

    Необхідно відзначити, що, встановлюючи правові форми актів, що видаються
    Урядом РФ, Конституція РФ в той же час покладає на Урядобов'язок забезпечувати їх виконання. Це допомагає їх оперативного іточному практичного впровадження, оскільки найчастіше тягар виконанняпадає на ті ж органи виконавчої влади, які готуютьвідповідні акти.

    Постанови Уряду РФ обов'язкові до виконанняв Російській Федерації, тобто на всій її території і всіма суб'єктами іорганами місцевого самоврядування. Обов'язковість поширюється на всіхгромадян і посадових осіб, на всі громадські об'єднання, державніі приватні підприємства. Таким чином, конституційний статус актів
    Уряду ставить ці акти з їх обов'язковості в один ряд з законами іуказами Президента РФ. Хоча з юридичної сили вони стоять нижче, ніжостанні, тому що приймаються на основі та на виконання вище стоятьактів.

    Цікаве питання про те, чи можуть акти Уряду РФ скасовувати абоприпиняти акти виконавчої влади суб'єктів РФ. Стаття 77
    Конституції РФ визначила, що в межах ведення Російської Федерації та їїповноважень з предметів спільного ведення федеральні органивиконавчої влади суб'єктів Федерації утворять єдину системувиконавчої влади. Крім того, з встановленого Конституцією РФобов'язкового характеру актів Уряду РФ ясно випливає висновок про те,що у разі розбіжності цих актів з актами виконавчої владисуб'єктів РФ пріоритет віддається з постановою або розпорядженням
    Уряду РФ.

    Постанови Уряду РФ у випадку їх протиріччя
    РФ Конституції, федеральних законів і указів Президента РФ можуть бутискасовані Президентом РФ. Таке правило виглядає цілком природним,так як Президент РФ, по-перше, є гарантом Конституції РФ, апо-друге, по суті очолює виконавчу владу.

    Хоча ініціатива скасування неконституційного і незаконного акту
    Уряду знаходиться в руках у глави держави, зрозуміло, що і без йогорішення будь-який акт Уряду, що суперечить Конституції РФ іфедеральними законами, юридично нікчемний з самого початку.

    Федеральним конституційним законом про Уряді РФ встановлено, щопостанови, і розпорядження Уряду РФ підлягають обов'язковомуопу

         
     
         
    Реферат Банк
     
    Рефераты
     
    Бесплатные рефераты
     

     

     

     

     

     

     

     
     
     
      Все права защищены. Reff.net.ua - українські реферати ! DMCA.com Protection Status