ПЕРЕЛІК ДИСЦИПЛІН:
  • Адміністративне право
  • Арбітражний процес
  • Архітектура
  • Астрологія
  • Астрономія
  • Банківська справа
  • Безпека життєдіяльності
  • Біографії
  • Біологія
  • Біологія і хімія
  • Ботаніка та сільське гос-во
  • Бухгалтерський облік і аудит
  • Валютні відносини
  • Ветеринарія
  • Військова кафедра
  • Географія
  • Геодезія
  • Геологія
  • Етика
  • Держава і право
  • Цивільне право і процес
  • Діловодство
  • Гроші та кредит
  • Природничі науки
  • Журналістика
  • Екологія
  • Видавнича справа та поліграфія
  • Інвестиції
  • Іноземна мова
  • Інформатика
  • Інформатика, програмування
  • Юрист по наследству
  • Історичні особистості
  • Історія
  • Історія техніки
  • Кибернетика
  • Комунікації і зв'язок
  • Комп'ютерні науки
  • Косметологія
  • Короткий зміст творів
  • Криміналістика
  • Кримінологія
  • Криптология
  • Кулінарія
  • Культура і мистецтво
  • Культурологія
  • Російська література
  • Література і російська мова
  • Логіка
  • Логістика
  • Маркетинг
  • Математика
  • Медицина, здоров'я
  • Медичні науки
  • Міжнародне публічне право
  • Міжнародне приватне право
  • Міжнародні відносини
  • Менеджмент
  • Металургія
  • Москвоведение
  • Мовознавство
  • Музика
  • Муніципальне право
  • Податки, оподаткування
  •  
    Бесплатные рефераты
     

     

     

     

     

     

         
     
    Рада Федерації: порядок формування та повноваження
         

     

    Держава і право

    Російської академії державної служби при Президенті Російської

    ФЕДЕРАЦІЇ

    Кафедра державного будівництва і права

    РЕФЕРАТ:

    Рада Федерації: порядок формування і повноваження.

    слухач вечірнього відділення

    Оцінка
    ______________

    «___»__________ 2004

    Москва 2004

    Зміст

    1. Введення

    - 3 -

    2. Історія розвитку законодавства про формування і діяльності

    Ради Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації - 4 -

    3. Чинний порядок формування і повноваження Ради Федерації

    Федеральних Зборів Російської Федерації

    - 9 -

    4. Висновок

    - 17 -

    5. Список джерел -

    20 -

    1.Вступ.

    Відповідно до ст.95 Конституції Російської Федерації, Федеральне Зборискладається з двох палат - Ради Федерації та Державної Думи.
    Державна Дума представляє все населення Російської Федерації, а
    Рада Федерації, часто у пресі, іменований верхньою палатою, складається зчленів, які представляють усі суб'єкти Російської Федерації. Рада Федераціїпокликаний виражати інтереси місцевостей, регіональні думки і сподівання. Разомз тим Рада Федерації - державний орган всієї Федерації. Його рішення іінші волевиявлення адресуються не тим чи іншим суб'єктам Російської
    Федерації, а державі в цілому, тобто всій Росії.

    У своїй роботі я спробую простежити історію розвиткузаконодавства про формування Ради Федерації, діючий порядок йогоформування та повноваження зараз, а також можливі шляхизміни даного законодавства.

    2. Історія розвитку законодавства про формування і діяльності Ради
    Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації.

    Згідно ч.2 ст.95 Конституції Російської Федерації до Ради Федераціївходять по два представники від кожного суб'єкта Російської Федерації: заодному від представницького і виконавчого органів державноївлади. У ч. 2 ст. 96 Конституції РФ вказується, що порядок формуваннявстановлюється законом.

    Депутати Ради Федерації першого скликання були обрані строком на двароку (1994 - 95 рр..) 12 грудня 1993 року на підставі Положення про виборидепутатів Ради Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації,затвердженого Указом Президента Російської Федерації від 11 жовтня 1993г [1].

    Згідно з цим положенням, вибори депутатів Ради Федераціїздійснювалися громадянами Російської Федерації на основі загального рівногоі прямого виборчого права при таємному голосуванні.

    До Ради Федерації обиралися по два депутати від кожного суб'єкта РФ наоснові мажоритарної системи за двухмандатним (один округ - два депутати)виборчих округах, що утворюються в рамках адміністративних кордонівсуб'єктів РФ. При виборах до Ради Федерації кожен виборець подавав голосза двох кандидатів. Кандидати в депутати Ради Федерації висувалисягрупами виборців та виборчими об'єднаннями, що включаютьрегіональні організації загальнофедеральних політичних партій,загальнофедеральних політичних рухів, статути яких були зареєстрованівідповідними органами юстиції, або блок таких громадських об'єднань,створюваних на період проведення виборів.

    У Положенні про вибори депутатів Ради Федерації встановлювалося, щокількість виборчих округів з виборів депутатів Ради Федерації одночисла суб'єктів Російської Федерації. На території кожного суб'єкта
    Федерації утворювався один виборчий округ. Ось чому виборчіокруги, утворені в краях або областях, що мають у своєму складіавтономні округи, не охоплювали території цих округів. І, отже,депутати Ради Федерації, обрані від таких країв і областей, непредставляли інтереси виборчих округів, що входять до складу цих країв іобластей.

    Відповідно і «Прикінцевих та перехідних положень»
    Конституції РФ Рада Федерації першого скликання, сформований в 1993 році,був обраний строком на два роки.

    Таким чином, порядок виборів Ради Федерації першого скликання буввинятком із загального принципу формування цієї палати, встановленогост.95 і 96 Конституції РФ.

    З другої половини 1994 року став дебатуватися питання про порядокформування Ради Федерації наступного скликання. У ході роботи надзаконопроектом про формування Ради Федерації зіткнулисявзаємовиключні точки зору. Одні виходили з необхідності обрання
    Ради Федерації загальними прямими виборами, інші вважали, що членипалати повинні делегуватися органами державної влади суб'єктів
    Федерації, треті ж виступали за входження до Ради Федерації керівниківзаконодавчих (представницьких) і виконавчих органів суб'єктів
    Російської Федерації за посадою.

    Спори про концепцію значною мірою були зумовлені тим, що
    Конституція Росії не містить однозначної відповіді на питання про спосібстворення Ради Федерації.

    Було підготовлено кілька варіантів законопроектів про формування
    Ради Федерації, у тому числі Головою Ради Федерації В. Ф. Шумейко,заступником голови Комітету Ради Федерації з конституційногозаконодавству та судово-правових питань Е. Б. Мізуліной, Адміністрацією
    Президента Російської Федерації, депутатом Державної Думи
    М. А. Мітюкова і т.д.

    Не вдаючись у подробиці всіх перипетій, скажу, що обговореннязаконопроектів йшло вкрай важко.

    5 грудня 1995 на позачерговому засіданні Державної Думидепутати прийняли в колишній редакції ( «за» - 311, «проти» - 9,
    «Утрималися» - 5), відхилений Радою Федерації Федеральний закон «Пропорядок формування Ради Федерації Федеральних Зборів Російської
    Федерації », який цього ж дня підписав Президент Російської Федерації.

    Закон складався з чотирьох статей:

    « Стаття 1. До Ради Федерації Федеральних Зборів Російської Федераціївходять по два представники від кожного суб'єкта Російської Федерації: головазаконодавчого (представницького) і голова виконавчого органівдержавної влади, за посадою.

    Стаття 2. У двопалатний законодавчому (представницькому) органісуб'єкта Російської Федерації спільним рішенням обох палат визначаєтьсяйого представник до Ради Федерації Федеральних Зборів Російської
    Федерації.

    Стаття 3. Вибори голів виконавчих органів державної владисуб'єктів Російської Федерації повинні бути завершені не пізніше грудня
    1996 року.

    Стаття 4. Цей Закон набирає чинності з 13 грудня 1995року ».

    Федеральний закон не« пропрацював »і року, як стали лунати голоси пройого ущербності. Наприклад, висловлювання Голови Державної Думи
    Г. Н. Селезньова, яке прозвучало в газеті «Правда» від 24 липня 1996 року:
    «Життя вже підказує, що з трьох проектів закону про Раду Федерації мивибрали найбільш невдалий. Виходить, що глави законодавчої тавиконавчої гілок влади, у яких сила-силенна клопоту в регіоні, повиннівириватися від тих своїх турбот, приїжджати до Москви і похапцем обговорювати,приймати закони. Ми-то вже зрозуміли, як непросто прийняти хороший закон, черезЧерез це у нас виникають розбіжності. Ми відчуваємо, що члени Ради
    Федерації з законом навіть не встигають ознайомитися і по суті приймають його зподачі працівників апарату. Мабуть, доведеться подумати над тим, як розумнішеформувати верхню палату ».

    Пропозиції про необхідність змінив федерального закону про порядокформування Ради Федерації постійно обговорювалися в суспільстві.

    Черговий виток обговорення порядку формування Ради Федераціїрозпочався після того як, 25 лютого 2000 року в «Независимой газете» булоопубліковано звернення членів Ради Федерації М. М. Прусак, Е. С. Савченко,
    О. А. Богомолова до виконуючого обов'язки Президента Російської Федерації
    В. В. Путіну «Про реформу системи державної влади та основнихнапрямках економічної політики ». Члени Ради Федерації запропонували, вЗокрема, перетворити Федеральне Зібрання в однопалатнийзаконодавчий орган. Або, як варіант, Федеральне Зібрання складається здвох палат: обирається за мажоритарною системою Державної Думи іверхньої палати - Сенату, що складається з депутатів, що обираються по одному відкожного суб'єкта Федерації.

    7 квітня 2000 некомерційний фонд «Центр стратегічнихрозробок »провів семінар« Вплив суб'єктів Російської Федерації навирішення питань федерального значення ». У представленому Міністерством усправах Федерації і національностей Російської Федерації матеріалізазначалося, що «досягнення повноцінних результатів в процесдержавного будівництва можливо тільки за умови надання векторувпливу суб'єктів Російської Федерації позитивних змін ...
    Реалізація конституційних повноважень Федерального центру можлива присуттєвої коригування організаційних механізмів формуванняфедеральних органів влади. Здебільшого ці проблеми можуть бутивирішені при зміні існуючого порядку формування Ради Федерації ».

    Входження керівників суб'єктів до Ради Федерації, на думку авторівматеріалу, «сприяє надмірного впливу регіональних еліт нафедеральну політику і виражається в тому, що багато законодавчих актів,спрямовані на зміцнення федеральної влади, не схвалюються Радою
    Федерації.

    У зв'язку з цим доцільно переглянути норми, які встановили порядокформування Ради Федерації, перейти до виборів «сенаторів» або до обраннячленів Ради Федерації регіональними органами державної влади. Уобох випадках буде досягнута головна мета, коли на голову органузаконодавчої (представницької) або виконавчої влади суб'єкта
    Російської Федерації не буде поширюватися недоторканність зстатусу члена Ради Федерації. Це істотно розширить можливостіфедеральної влади впливати на дії керівників суб'єктів Російської
    Федерації, в тому числі, використовуючи норми вже чинного законодавства
    (наприклад, глави 30 Кримінального кодексу України «Злочинипроти державної влади, державних інтересів служби та служби ворганах місцевого самоврядування »)».

    17 травня 2000 Президент Російської Федерації В. В. Путін виступив зтелезверненням до громадян країни. У ньому він повідомив, що вносить до
    Державну Думу пакет законопроектів. В одному з них пропонувалосязмінити принципи формування «верхньої» палати парламенту. [2]

    Спочатку законопроектом передбачалося, що після введення з 1Лютий 2001 закону в дію, обрання членів Ради Федерації вВідповідно до нового порядку його формування повинно бути завершено непізніше 1 квітня 2001 року.

    31 травня 2000 Державна Дума прийняла законопроект у першомучитанні. Рада Федерації зі свого боку направив ряд поправок до рекстузаконопроекту. Однак при розгляді проекту в Державній Думі піддругому читанні практично всі вони були відхилені.

    23 червня 2000 Державна Дума прийняла закон відразу в другому ітретьому читаннях, внісши до нього деякі корективи.

    28 червня 2000 федеральний закон був Радою Федерації зі створеннямпогоджувальної комісії.

    За підсумками роботи погоджувальної комісії 26 липня 2000 Рада
    Федерації закон схвалив.

    Президент РФ В. В. Путін підписав федеральний закон 5 серпня 2000р,

    8 серпня 2000 текст закону був опублікований в «Російській газеті».
    3. Чинний порядок формування і повноваження Ради Федерації
    Федеральних Зборів Російської Федерації.

    Відповідно до Федерального закону від 5 серпня 2000 р. № 113-ФЗ «Пропорядок формування Ради Федерації Федеральних Зборів Російської
    Федерації »[3] до Ради Федерації входять по два представники від кожногосуб'єкта Російської Федерації: по одному від законодавчо
    (представницького) і виконавчого органів державної владисуб'єкта Російської Федерації.

    Членом Ради Федерації може бути обраний (призначений) громадянин
    Російської Федерації, не молодший 30 років, що володіє відповідно до
    Конституцією України правом обирати і бути обраним до органівдержавної влади.

    Член Ради Федерації - представник від законодавчого
    (представницького) органу державної влади суб'єкта Російської
    Федерації обирається законодавчим (представницьким) органомдержавної влади суб'єкта Російської Федерації на термін повноваженьцього органу, а при формуванні законодавчого (представницького)органу суб'єкта Російської Федерації шляхом ротації - на термін повноваженьодноразово обраних депутатів цього органу.

    Член Ради Федерації - представник від двопалатногозаконодавчого (представницького) органу державної влади суб'єкта
    Російської Федерації обирається по черзі від кожної палати на половинустроку повноважень відповідної палати.

    Кандидатури для обрання представника в Раді Федераціїзаконодавчого (представницького) органу державної влади суб'єкта
    Російської Федерації вносяться на розгляд цього органу йогоголовою.

    Група депутатів чисельністю не менше однієї третини від загального числадепутатів законодавчого (представницького) органу державноївлади суб'єкта Російської Федерації може внести на розгляд цьогооргану альтернативні кандидатури для обрання представника до Ради
    Федерації.

    Представник в Раді Федерації від виконавчого органудержавної влади суб'єкта Російської Федерації призначається вищимпосадовою особою суб'єкта Російської Федерації (керівником вищоговиконавчого органу державної влади суб'єкта Російської
    Федерації) на термін його повноважень.

    Рішення законодавчого (представницького) органу державноївлади суб'єкта Російської Федерації про обрання представника в Раді
    Федерації від законодавчого (представницького) органу державноївлади суб'єкта Російської Федерації приймається таємним голосуванням іоформляється постановою цього органу, а двопалатного законодавчого
    (представницького) органу державної влади суб'єкта Російської
    Федерації - спільним постанову обох палат.

    Рішення вищої посадової особи суб'єкта Російської Федерації
    (керівника вищого виконавчого органу державної владисуб'єкта Російської Федерації) про призначення представника в Раді
    Федерації від виконавчого органу державної влади суб'єкта
    Російської Федерації оформляється указом (постановою) вищогопосадової особи суб'єкта Російської Федерації (керівника вищоговиконавчого органу державної влади суб'єкта Російської
    Федерації). Указ (постанова) у триденний строк направляєтьсязаконодавчий (представницький) орган державної влади суб'єкта
    Російської Федерації.

    Указ (постанова) про призначення представника в Раді Федерації відвиконавчого органу державної влади Російської Федерації вступаєчинності, якщо на черговому або позачерговому засіданні законодавчого
    (представницького) органу державної влади суб'єкта Російської
    Федерації дві третини від загальної кількості її депутатів не проголосують протипризначення даного представника в Раді Федерації від виконавчогооргану державної влади суб'єкта Російської Федерації.

    Рішення про обрання (про призначення) членів Ради Федераціїнаправляються до Ради Федерації прийняли їх органами державноївлади суб'єктів Російської Федерації не пізніше п'яти днів після вступучинності цих рішень.

    Обрання (призначення) всіх членів Ради Федерації згідно з цимзаконом завершена 1 січня 2002 року.

    Члени Ради Федерації - представники з посади від суб'єктів
    Російської Федерації в Раді Федерації продовжували виконувати своїповноваження після вступу в силу рішень про обрання (про призначення)членів Ради Федерації - представників від законодавчих
    (представницьких) і виконавчих органів державної владивідповідних суб'єктів Російської Федерації.

    Відповідно до ст. 102 Конституції Російської Федерації до ведення
    Ради Федерації належить: а) затвердження зміни кордонів між суб'єктами Російської Федерації; б) затвердження указу Президента Російської Федерації про введеннявоєнного стану; в) затвердження указу Президента Російської Федерації про введеннянадзвичайного стану; г) вирішення питання про можливість використання Збройних Сил
    Російської Федерації за межами території Російської Федерації; д) призначення виборів Президента Російської Федерації; е) відмова Президента Російської Федерації з посади; ж) призначення на посаду суддів Конституційного Суду Російської
    Федерації, Верховного Суду України, Вищого Арбітражного Суду
    Російської Федерації; ж) призначення на посаду та звільнення з посади Генеральногопрокурора Російської Федерації, і) призначення на посаду та звільнення з посади заступника
    Голови Рахункової палати і половини складу її аудиторів.

    Відповідно до ч.5 ст. 101 Конституції Російської Федерації Рада
    Федерації і Державна Дума утворюють Рахункову палату, склад і порядокдіяльності якої визначається Федеральним законом від 11 січня 1995
    «Про Рахункову палату Російської Федерації» [4].

    Рада Федерації призначає на посаду суддів Економічного Суду
    Співдружності Незалежних Держав. Відповідно до ст. 7 Положення про
    Економічному Суді Співдружності Незалежних Держав, затвердженого
    Угодою про статус Економічного Суду Співдружності Незалежних
    Держав 6 липня 1992р., Судді Економічного Суду призначаються в порядку,встановленому для призначення суддів Вищого Арбітражного Суду Російської
    Федерації.

    Відповідно до ст. 12 Федерального закону «Про основні гарантіївиборчих прав і права на участь у референдумі громадян Російської
    Федерації »Рада Федерації розглядає пропозиції Президента Російської
    Федерації та готує висновок про призначення або відкликання дипломатичнихпредставників Російської Федерації в іноземних державах іміжнародних організаціях.

    Порядок діяльності Ради Федерації, її органів та посадових осібвизначається Конституцією України, федеральними законами,
    Регламентом Ради Федерації, прийнятим Радою Федерації, і рішеннями
    Ради Федерації.

    Рада Федерації обирає зі свого складу Голову Ради
    Федерації та його заступників (ч.1 ст.101. Конституції Російської
    Федерації), які ведуть засідання і відають внутрішнім розпорядком палати
    (ч.2 ст.101 Конституції Російської Федерації).

    Рада Федерації утворює комітети і комісії, проводять парламентськіслухання з питань свого відання (ч.3 ст.101. Конституції Російської
    Федерації).

    У Раді Федерації не допускається формування фракцій, парламентськихоб'єднань.

    Для забезпечення оперативного і колегіального обговорення нагальнихпитань діяльності Ради Федерації, пов'язаних з його постійнимфункціонуванням, утворюється Рада палати, який є постійнодіючим колегіальним органом Ради Федерації.

    До його складу входять Голова Ради Федерації, його заступники,голови комітетів і комісій Ради Федерації і Комісії з регламентомі парламентськими процедурами.

    Засідання Ради Федерації проводяться в Москві. За рішенням Ради
    Федерації місце проведення засідань може бути змінено.

    Засідання Ради Федерації проводяться відкрито. За рішенням Ради
    Федерації, палата може проводити закриті засідання.

    Президент РФ, повноважний представник Президента РФ в Раді
    Федерації, Голова Уряду РФ і члени Уряду РФ,
    Голова Конституційного Суду РФ і члени Конституційного Суду РФ,
    Голова Верховного Суду РФ і члени Верховного Суду України, Голова
    Вищого Арбітражного Суду РФ, Голова Рахункової палати РФ, йогозаступник, Уповноважений з прав людини, Генеральний прокурор РФ,
    Голова Центральної виборчої комісії має право бути присутнім набудь-якому відкритому чи закритому засіданні палати. Інші особи можутьбути присутнім на закритих засіданнях палати тільки спеціальнезапрошення, який видає за підписом Голови Ради Федерації або
    Керівника Апарату Ради Федерації.

    Засідання Ради Федерації проводяться в період з 16 вересня по 15липня.

    Засідання Ради Федерації вважається правомочним, якщо на ньомуприсутні більше половини від загальної кількості членів палати. Загальне числочленів Ради Федерації - 178 чоловік. Члени Ради Федерації зобов'язанібути присутнім на його засіданнях.

    Першочерговому розгляду на засіданні Ради Федерації підлягаютьпослання й звернення Президента РФ; поправки до гол. 3-8 Конституції РФ,проекти федеральних конституційних законів, схвалених Державної
    Думою, федеральні закони, прийняті Державною Думою і підлягаютьобов'язковому розгляду в Раді Федерації; проекти постанов Ради
    Федерації з питань, віднесених до його відання Конституцією РФ (ч.1 ст.
    102); пропозиції про перегляд положень гл.1, 2, і 9 Конституції РФ;пропозиції про направлення запитів до Конституційного Суду РФ, федеральнізакони, прийняті Державною Думою, з питань ратифікації таденонсації міжнародних договорів України.

    Також до спільного ведення Державної Думи і Ради Федераціївідноситься реалізація процедури відмови від посаді Президента Російської
    Федерації (ст.93 Конституції Російської Федерації).

    Обов'язковому розгляду в Раді Федерації (ст. 106 Конституції
    Російської Федерації) підлягають прийняті Державною Думою федеральнізакони з питань: а) федерального бюджету; б) федеральних податків і зборів; в) фінансового, валютного, кредитного, митного регулювання,грошової емісії; г) ратифікацію та денонсацію міжнародних договорів України
    Федерації; д) статусу і захисту державного кордону Російської Федерації; е) війни і миру.

    Відповідно до ч.4 ст.105 Конституції РФ федеральний закон вважаєтьсясхвалений Радою Федерації, якщо за нього проголосувало більше половини відзагального числа членів цієї палати або якщо протягом чотирнадцяти днів він небув розглянутий Радою Федерації. У разі відхилення федерального закону
    Радою Федерації палати можуть створити погоджувальну комісію дляподолання виниклих розбіжностей, після чого федеральний закон підлягаєповторного розгляду Державною Думою.

    На практиці, члени Ради Федерації, працюючи на постійній основі,розглядають абсолютну більшість законів, прийнятих Державної
    Думою.

    Прийнятий федеральний закон протягом п'яти днів буде направлена президенту
    Російської Федерації для підписання і оприлюднення (ч.1 ст. 107
    Конституції РФ).

    У разі накладення вето Президентом РФ на федеральний закон,
    Державна Дума і Рада Федерації у встановленому Конституцією
    Російської Федерації порядку знову розглядає цей закон. Якщо приповторному розгляді федеральний закон буде схвалений в раніше прийнятійредакції більшістю не менше двох третин голосів від загального числа членів
    Ради Федерації і депутатів Державної Думи, він підлягає підписанню
    Президентом Російської Федерації протягом семи днів і оприлюдненню (ч.3ст.107 Конституції Російської Федерації).

    Федеральний конституційний закон вважається прийнятим, якщо він схваленийбільшістю не менше трьох чвертей голосів від загальної кількості членів Ради
    Федерації і не менше двох третин голосів від загального числа депутатів
    Державної Думи. Прийнятий федеральний конституційний закон протягомчотирнадцяти днів підлягає підписання Президентом Російської Федерації таоприлюдненню (ч.2 ст.108 Конституції Російської Федерації).

    Як суб'єкт права законодавчої ініціативи Рада Федерації маєнайширші можливості. Перш за все, сюди відноситься право внесення до
    Державну Думу проектів федеральних і федеральних конституційнихзаконів (яким наділені як Рада Федерації в цілому, так і окремі йогочлени), а також пропозицій про поправки та перегляд положень Конституції
    Російської Федерації, в тому числі - у вигляді проектів законів Російської
    Федерації про внесення поправок до Конституції (від імені палати в цілому або відгрупи чисельністю не менше однієї п'ятої її членів). Тут слід такожвраховувати, що аналогічними правами наділені законодавчі
    (представницькі) органи суб'єктів Російської Федерації. Таким чином, з
    723 суб'єктів права законодавчої ініціативи більше однієї третинипредставляють на федеральному рівні інтереси суб'єктів Федерації, причому ніхарактер, ні статус їх законодавчої ініціативи не обмежений. У світовійпрактиці таке широке представництво є досить рідкісним випадком.

    Іншою важливою формою прояву права законодавчої ініціативи
    Ради Федерації є внесення поправок до тексту законопроекту під часйого розгляду Державною Думою. Всі перераховані вищепредставники інтересів суб'єктів Російської Федерації має право вносити до
    Державну Думу пропозиції та зауваження щодо концепції законопроекту прийого розгляді в першому читанні, а також поправки до тексту прирозгляді законопроекту в другому читанні.

    Крім того, члени Ради Федерації і офіційні представникизаконодавчих органів суб'єктів Російської Федерації можуть прийматиучасть у роботі комітетів Державної Думи при підготовцізаконопроектів до розгляду цієї палатою.

    У цілому настільки широкі можливості представництва інтересівсуб'єктів Російської Федерації в порядку реалізації права законодавчоїініціативи на федеральному рівні слід оцінювати як проявдемократичних тенденцій. В зарубіжних країнах, що мають двопалатніпарламенти, менш ніж у половині випадків верхні палати маютьнеобмежені повноваження щодо внесення законодавчих ініціатив, близько 10%верхніх палат взагалі не наділені будь-яким правом законодавчоїініціативи. Нарешті, практично не зустрічаються випадки, коли верхняпалата може вносити поправки до законопроекту під час його розглядунижньою палатою.

    4. Висновок.

    Порівняльний аналіз закордонного досвіду із влаштування національнихпарламентів показує, що розрізняють парламенти - зі «слабкою» і «сильної»верхньою палатою. «Слабка» верхня палата має право лише відкладальноївето - її негативне рішення може відстрочити остаточне ухваленнязакону парламентом, але не перешкодити йому. Так, наприклад, в
    Великобританії законопроект, схвалений Палатою громад, може всуперечзаперечення Палати лордів вступити в силу, якщо нижня палата подолає цезаперечення на своїй наступній сесії. В Іспанії Сенат також не можезаблокувати прийняття закону, оскільки Конгрес депутатів можеподолати вето верхньої палати кваліфікованою більшістю голосів. Усистемі ж з «сильною» верхньою палатою (США, Бразилія, Швейцарія) законможе бути прийнятий парламентом тільки за згодою обох палат.

    Однак більшість двопалатних парламентів відносяться до змішаноїсистемі, в якій сила рішення верхньої палати залежить від виду приймаєтьсязакону. Наприклад, Бундесрат Німеччини наділений повноваженнями «сильної» палатищодо федеральних законів, що зачіпають інтереси земель і підлягаютьйого обов'язковому розгляду (а це приблизно половина всіх законів). УЩо ж до інших законів вето Бундесрат може бути подолано
    Бундестагом тим же більшістю голосів, яким закон був відхилений. Крімтого, законопроекти уряду (а їх частка складає не менш 60% всіхзаконодавчих ініціатив) можуть вноситися до Бундестагу тільки після їхпопереднього розгляду Бундесратом і з урахуванням його зауважень.

    Що ж до Ради Федерації, то можна вважати, що він наділений
    «Слабкими» повноваженнями щодо всіх федеральних законів, включаючи ізакони, які підлягають обов'язковому розгляду його, оскільки на відміну,наприклад, від Бундесрат вето Ради Федерації на такі закони може бутиподолано Державною Думою кваліфікованою більшістю голосів. УВодночас, Рада Федерації є «сильною» палатою щодоконституційних законів: його схвалення є обов'язковим для прийняття
    Федеральними Зборами законів Російської Федерації про внесення поправок до
    Конституції Російської Федерації, а також федеральних конституційнихзаконів. Аналогічна ситуація має місце і при повторному прийняттіфедеральних законів, відхилених Президентом Російської Федерації, шляхомподолання обома палатами Федеральних Зборів президентського вето.

    Також існує комплекс проблем, пов'язаних з реалізацією
    Федерального закону «Про порядок формування Ради Федерації Федеральних
    Зборів Російської Федерації ». Одна з них - необхідність прийняттявідповідних нормативно-правових актів суб'єктів Російської Федерації.
    Таким чином, правове регулювання порядку формування Ради Федераціїфактично опинилося в спільному веденні Російської Федерації та їїсуб'єктів, що не повною мірою відповідає Конституції Російської
    Федерації, що відноситься встановлення системи та порядку формування,організації і діяльності федеральних органів законодавчої влади доведення Російської Федерації.

    У правовому регулюванні питань делегування членів Ради
    Федерації та припинення їх повноважень існує досить багато правовихпрогалин, усунення яких вимагає внесення відповідних змін дофедеральне законодавство.

    Практика формування Ради Федерації свідчить про явнунедостатності регулювання процедури обрання членів Ради Федераціїнормами регламентів відповідних законодавчих органів державноївлади суб'єктів Російської Федерації.

    Зокрема, відсутність у федеральному законі чіткої процедури порядкуформування Ради Федерації фактично змушує суб'єкти Російської
    Федерації самостійно регулювати ці питання своїми нормативно -правовими актами.

    Потребує вдосконалення порядок дострокового припиненняповноважень члена Ради Федерації. Чинний федеральний законпередбачає можливість невмотивованого, безконтрольного оглядівчлена Ради Федерації органами державної влади суб'єктів Російської
    Федерації, що не тільки робить положення члена Ради Федерації вкрайнестабільним, але і входить в протиріччя зі статусом федеральногопарламентарія. Це не може не позначатися негативно на діяльність якпалати в цілому, так її комітетів і комісій.

    Очевидно, що необхідно на федеральному законодавчому рівнівизначити закритий перелік підстав, а також межі застосуваннядострокового відкликання члена Ради Федерації, що застосовується органомдержавної влади суб'єкта Російської Федерації до особи, що займаєдержавну посаду Російської Федерації.

    Серед заходів, які можуть більш повно виразити інтереси суб'єктів
    Російської Федерації, в засобах масової інформації, а також і самимичленами Ради Федерації [5], обговорюється також можливість всенародногоформування Ради Федерації виборців в суб'єктах Російської Федераціїна основі загального рівного і прямого виборчого права

    Список джерел.
    1. Конституція Російської Федерації. М., 1993;
    2. Федеральний закон від 8 травня 1994 р. № 3-ФЗ «Про статус члена Ради
    Федерації та статус депутата Державної Думи Федеральних Зборів
    Російської Федерації »(в ред. Федеральних законів від 5 липня 1999 р. № 133 -
    ФЗ, від 12 лютого 2001 р. № 9-ФЗ, від 4 серпня 2001 р. № 109-ФЗ)//
    Відомості Верховної Ради України, 1994, № 2, Ст. 74, № 28,
    Ст.3466; 2001, № 7, Ст.614; № 32, Ст.3317;
    3. Федеральний закон від 5 серпня 2000 р. № 113-ФЗ «Про порядок формування
    Ради Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації »//Российскаягазета, 2000, 8 серпня;
    4. Постанова Ради Федерації Федеральних Зборів Російської
    Федерації від 30 січня 2002 р. № 33-СФ «Про Регламент Ради Федерації
    Федеральних Зборів Російської Федерації »(в ред. Постанов СФ ФС РФвід 29.03.2002 N 173-СФ, від 29.05.2002 N 246-СФ, від 29.05.2002 N 254-СФ, від
    11.12.2002 N 502-СФ, від 12.02.2003 N 25-СФ, від 26.03.2003 N 79-СФ);
    5. Козлова Е.І., Кутафін О.Е. Конституційне право России: Учебник., М.,
    «Юристъ», 2003;
    6. Парламентська право Росії: Учебное пособие/Под ред. І. М. Степанова,
    Т. Я. Хабріевой., М., «Юристъ», 1999;
    7. Комісія Ради Федерації з Регламенту та організації парламентськоїдіяльності, «Федеральний закон« Про порядок формування Ради Федерації
    Федерального?? обрання Російської Федерації »: історія прийняття та можливіперспективи зміни », М., 2003;
    8. Аналітичний вісник № 34 (190). Актуальні проблеми державногобудівництва, випуск № 2. Полуян Л.Я. «Верхня палата парламенту в системіорганів державної влади », М., 2002;
    9. Федеральний закон від 05.12.1995 N 192-ФЗ «Про порядок формування Ради
    Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації »СЗ РФ, 11.12.1995,
    N 50, ст. 4869.
    -----------------------< br>[1] Відомості Верховної Ради та Уряду Російської Федерації. 1993. №
    42. Ст.3994.
    [2] текст звернення «Российская газета» від 19 травня 2000
    [3] Российская газета, 2000, 8 серпня

    [4] СЗ РФ. 1995. № 3. Ст.167.
    [5] Засідання «круглого столу» на тему: «Проблеми реалізації Федеральногозакону «Про порядок формування Ради Федерації Федеральних Зборів
    Російської Федерації »24.12.2003


         
     
         
    Реферат Банк
     
    Рефераты
     
    Бесплатные рефераты
     

     

     

     

     

     

     

     
     
     
      Все права защищены. Reff.net.ua - українські реферати ! DMCA.com Protection Status