ПЕРЕЛІК ДИСЦИПЛІН:
  • Адміністративне право
  • Арбітражний процес
  • Архітектура
  • Астрологія
  • Астрономія
  • Банківська справа
  • Безпека життєдіяльності
  • Біографії
  • Біологія
  • Біологія і хімія
  • Ботаніка та сільське гос-во
  • Бухгалтерський облік і аудит
  • Валютні відносини
  • Ветеринарія
  • Військова кафедра
  • Географія
  • Геодезія
  • Геологія
  • Етика
  • Держава і право
  • Цивільне право і процес
  • Діловодство
  • Гроші та кредит
  • Природничі науки
  • Журналістика
  • Екологія
  • Видавнича справа та поліграфія
  • Інвестиції
  • Іноземна мова
  • Інформатика
  • Інформатика, програмування
  • Юрист по наследству
  • Історичні особистості
  • Історія
  • Історія техніки
  • Кибернетика
  • Комунікації і зв'язок
  • Комп'ютерні науки
  • Косметологія
  • Короткий зміст творів
  • Криміналістика
  • Кримінологія
  • Криптология
  • Кулінарія
  • Культура і мистецтво
  • Культурологія
  • Російська література
  • Література і російська мова
  • Логіка
  • Логістика
  • Маркетинг
  • Математика
  • Медицина, здоров'я
  • Медичні науки
  • Міжнародне публічне право
  • Міжнародне приватне право
  • Міжнародні відносини
  • Менеджмент
  • Металургія
  • Москвоведение
  • Мовознавство
  • Музика
  • Муніципальне право
  • Податки, оподаткування
  •  
    Бесплатные рефераты
     

     

     

     

     

     

         
     
    Загальні положення оподаткування
         

     

    Інформатика, програмування

    ЛЕКЦІЯ № 1

    ПРАВОВІ АКТИ У СФЕРІ ОПОДАТКУВАННЯ. ПОДАТКОВИЙ КОДЕКС РФ (Частина I).

    Предмет правового регулювання законодавства про податки і збори

    Система нормативних правових актів з питань оподаткування покликанарегулювати систему суспільних відносин, що виникають з приводувстановлення і стягнення податків.

    Ці відносини, визначені у ст. 2 Податкового кодексу, єпредметом правового регулювання податкового законодавства. Слідсказати, що предмет податкового законодавства єдосить складний комплекс відносин і має свої специфічні риси.

    Податковий кодекс виділяє наступні групи відносин, що регулюютьсяподатковим законодавством:

    - по встановленню податків;

    - щодо введення податків;

    - зі стягування податків;

    - щодо здійснення податкового контролю;

    - по оскарженню актів податкових органів, дій (бездіяльності) їхпосадових осіб;

    - щодо притягнення до відповідальності за вчинення податковогоправопорушення.

    Податкові відносини - це, в першу чергу, владні відносини,що складаються між громадянами та організаціями як платниками податків, зодного боку, і державою, в особі уповноважених нею органів, - зінший.

    Крім того, ці відносини носять майновий характер, оскількиподатки, пені, штрафи завжди стягуються у вигляді грошових коштів, а коженподаток має своє економічне підгрунтя - майно, дохід, вартістьтоварів. Однак на відміну від майнових відносин, що регулюютьсяцивільним законодавством, якi характеризуються рівноправністю їх учасників,податкових відносин завжди властиво нерівність сторін та наявністьсупідрядності їх учасників, засноване на правових приписахдержави.

    Система податкового законодавства

    Виходячи з принципу, проголошеного в ст. 15 Конституції Російської
    Федерації, Податковий кодекс РФ в ст. 1 встановлює таку системуподаткового законодавства:

    - Податковий кодекс;

    - федеральні закони про податки і збори;

    - закони та інші нормативні правові акти про податки і збори суб'єктів
    Російської Федерації;

    - нормативні правові акти про податки і збори представницьких органівмісцевого самоврядування.

    Центральне місце в системі законодавства про податки і зборизаймає Податковий кодекс Російської Федерації. Його правовий статусвизначений у ст. 1 цього документа.

    По-перше, Податковий кодекс - єдиний нормативний правовий акт,що встановлює систему податків, які стягуються до федерального бюджету, а такожзагальні принципи оподаткування і зборів в Російській Федерації. Іншоготакого акта бути не повинно. Будь-які зміни системи федеральних податків ізборів повинні проходити шляхом внесення змін і доповнень до Податковогокодекс Російської Федерації.

    Податковий кодекс складається з наступних розділів і глав:

    Розділ I. Загальні положення

    Глава 1. Законодавство про податки і збори та інші нормативніправові акти про податки і збори ст. 1 - 11

    Глава 2. Система податків і зборів в Російській Федерації ст. 12 - 18

    Розділ II. Платник податку й ПЛАТНИКИ ЗБОРІВ. Податковий агент.
    ПРЕДСТАВНИЦТВО В податкових правовідносин

    Глава 3. Платники податків і платники зборів. Податкові агенти ст.
    19 - 25

    Глава 4. Представництво у відносинах, регульованихзаконодавством про податки і збори ст. 26 - 29

    Розділ III. ПОДАТКОВИХ ОРГАНІВ. МИТНІ ОРГАНИ. ОРГАНИ
    Державні позабюджетні фонди. ОРГАНИ ПОДАТКОВОЇ ПОЛІЦІЇ.
    ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПОДАТКОВИХ ОРГАНІВ, МИТНИХ ОРГАНІВ, ОРГАНІВ
    Державні позабюджетні фонди, ОРГАНІВ ПОДАТКОВОЇ ПОЛІЦІЇ, ЇХ
    ПОСАДОВИХ ОСІБ.

    Глава 5. Податкові органи. Митні органи. Органи державнихпозабюджетних фондів. Відповідальність податкових органів, митних органів,органів державних позабюджетних фондів, їх посадових осіб ст. 30 -
    35

    Глава 6. Органи податкової поліції ст. 36 - 37

    Розділ IV. ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ВИКОНАННЯ ОБОВ'ЯЗКИ зі сплати податків і
    ЗБОРІВ

    Глава 7. Об'єкти оподаткування ст. 38 - 43

    Глава 8. Виконання зобов'язання зі сплати податків і зборів ст. 44 - 60

    Глава 9. Зміна строку сплати податку і збору, а також пені ст. 61 -
    68

    Глава 10. Вимога про сплату податків і зборів ст. 69 - 71

    Глава 11. Способи забезпечення виконання обов'язків по сплатіподатків і зборів ст. 72 - 77

    Глава 12. Залік і повернення надміру сплачених або зайво стягненихсум ст. 78 - 79

    Розділ V. ПОДАТКОВА ДЕКЛАРАЦІЯ І ПОДАТКОВИЙ КОНТРОЛЬ

    Глава 13. Податкова декларація ст. 80 - 81

    Глава 14. Податковий контроль ст. 82 - 105

    Розділ VI. ПОДАТКОВІ ПРАВОПОРУШЕННЯ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЇХ ВЧИНЕННЯ

    Глава 15. Загальні положення про відповідальність за вчинення податковихправопорушень ст. 106 - 115

    Глава 16. Види податкових правопорушень та відповідальність за їхвчинення ст. 116 - 129

    Глава 17. Витрати, пов'язані зі здійсненням податкового контролю ст.
    130 - 131

    Глава 18. Види порушень банком обов'язків, передбаченихзаконодавством про податки і збори та відповідальність за їх вчиненняст. 132 - 136

    Розділ VII. ОСКАРЖЕННЯ АКТІВ ПОДАТКОВИХ ОРГАНІВ І ДІЙ ЧИ
    БЕЗДІЯЛЬНОСТІ ЇХ ПОСАДОВИХ ОСІБ

    Глава 19. Порядок оскарження актів податкових органів та дій, абобездіяльності їх посадових осіб ст. 137 - 139

    Глава 20. Розгляд скарги і прийняття рішення по ній ст. 140 -
    142

    По-друге, Податковий кодекс в системі актів податкового законодавствамає вищу юридичну силу. Всі закони про податки і збори приймаються ввідповідності з Податковим кодексом і не можуть йому суперечити.

    Проголошений в п. 4 ст. 15 Конституції Російської Федераціїпріоритет норм міжнародного права по відношенню до норм російськогозаконодавства стосовно до податкових правовідносин знайшов своєвідображення в ст. 7 Податкового кодексу. Якщо міжнародним договором
    Російської Федерації, що містить положення про податки і збори, встановленіінші правила, ніж передбачені Податковим кодексом та іншими актамиподаткового законодавства, то застосовуються правила міжнародногодоговору.

    На практиці це означає, що при економічному співробітництві з особоюз іншої держави необхідно в першу чергу звертати увагу нанаявність угоди про уникнення подвійного оподаткування з цимдержавою або іншої угоди, що регулює питання оподаткування нарівні двох і більше держав. Якщо такий договір існує, його нормибудуть мати пріоритет по відношенню до норм російського законодавства.

    Отже, можна побудувати наступну схему ієрархії актів, що регулюютьподаткові відносини.

    | Конституція |
    | Міжнародні договори |
    | Податковий кодекс |
    | Федеральні закони |
    | Законодавство суб'єктів Російської |
    | Федерації |
    | Нормативно-правові акти |
    | представницьких органів місцевого самоврядування |

    Нормативні акти органів виконавчої влади не включені до складуподаткового законодавства. Їх роль у регулюванні податкових відносин іпорядок видання визначені у ст. 4 Податкового кодексу.

    Слід сказати, що видання нормативних правових актів органамивиконавчої влади відбувається двома способами. У першому випадку органвиконавчої влади видає нормативний правовий акт виходячи знеобхідності і доцільності в рамках встановленої Конституцією абозаконом компетенції. У другому - нормативний правовий акт виконавчоївлади може з'явитися тільки у випадку прямої вказівки закону.

    Саме другий варіант був закріплений у Податковому кодексі Російської
    Федерації, ст. 4 якого говорить: "Федеральні органи виконавчоївлади, органи виконавчої влади суб'єктів Російської Федерації,виконавчі органи місцевого самоврядування, органи державнихпозабюджетних фондів у передбачених законодавством про податки і зборивипадках видають нормативні правові акти з питань, пов'язаних зоподаткуванням та зборами, які не можуть змінювати або доповнюватизаконодавство про податки і збори ".

    Так, Постановою Уряду РФ від 16.03.99 N 298 затверджено
    Положення про порядок виплати та розміри сум, що підлягають виплаті свідкам,перекладачам, спеціалістам, експертам і зрозумілим, що залучаються для участі ввиробництві дій щодо здійснення податкового контролю. Встановленнятакого порядку було прямо віднесено до компетенції Уряду РФ п. 4 ст.
    131 Податкового кодексу.

    Інший приклад. Пунктом 3 ст. 100 Податкового кодексу РФ по Міністерствуподатків і зборів пропонувалося встановити форму і вимоги до складанняакта податкової перевірки. Відповідно до цих вказівок Закону Наказом
    МНС РФ від 31.03.99 N ГБ-3-16/66 затверджено Інструкцію Міністерства
    Російської Федерації з податків і зборів від 31.03.99 N 52 "Про порядокскладання акту виїзної податкової перевірки і винесення рішення порезультатами розгляду її матеріалів ", яка пройшла реєстрацію в
    Міністерстві юстиції РФ і офіційно опублікована.

    До недавнього часу укази Президента Російської Федерації мализначний вплив на формування податкового права Росії.

    Це пов'язано з наступними обставинами. У 1993 році правотворчадіяльність Верховної Ради Російської Федерації була перервана. У періодпоетапної конституційної реформи, до моменту початку роботи новогопредставницького органу Росії, Федеральних Зборів РФ, укази Президентамали забезпечувати нормативне регулювання суспільних відносин.

    Норми цих указів, хоча вони були покликані лише тимчасово регулювативідносини в суспільстві під час відсутності федеральних законів, за своїм значеннямзаконів не поступалися. І, таким чином, указ Президента з якого-небудьпитання суспільного життя продовжував діяти до моменту прийняттяфедерального закону, присвяченого цього ж питання.

    Досить згадати Указ Президента Російської Федерації від 22.12.93 N
    2270, який вніс значні зміни у діяла податковусистему, встановивши при цьому, що попередні закони діють, якщо несуперечать цьому Указу.

    Податковий кодекс, слідуючи нормам, закріпленим в Конституції РФ,серйозно обмежив правотворчу діяльність Президента у сферіоподаткування.

    Акти Президента РФ, акти Уряду РФ і акти органів виконавчоївлади можуть регулювати податкові питання тільки у випадках, прямовизначених податковим законодавством. Видані ж до вступу в силу
    Податкового кодексу нормативні акти Президента та Уряду,регулюють податкові відносини з питань, не врегульованихфедеральними законами, продовжують діяти і застосовуватися в частині, що несуперечить Кодексу до введення в дію відповідних законів (ст.
    7 Федерального закону "Про введення в дію частини першої Податковогокодексу РФ ").

    Питання про юридичну силу інструкцій із застосування податкових законів
    Міністерства Російської Федерації з податків та зборів (Державної податкової служби РФ),виданих до введення в дію Податкового кодексу і широко застосовуються длярегулювання відносин у сфері оподаткування, вирішується наступнимчином.

    Відповідно до ст. 7 Федерального закону "Про введення в дію частини першої
    Податкового кодексу РФ "нормативні правові акти, що діють на території
    РФ, діють у частині, що не суперечить частині першій Кодексу, та підлягаютьприведення у відповідність з нею.

    Право видання розглянутих інструкцій було делеговано Міністерству
    Російської Федерації з податків і зборів окремими законами про податки,які відповідно до ст. 1 Податкового кодексу РФ є частиноюсистеми податкового законодавства. Таким чином, видання зазначенихнормативних актів прямо передбачено законодавством про податки і збори.
    До приведення їх у відповідність до частини першої Податкового кодексу вониповинні застосовуватися в частині, що не суперечить положенням Кодексу.

    Ієрархічна сходи підзаконних нормативних правових актів у сферіоподаткування вибудовується відповідно до обсягу компетенції тастановищем державного органу, що видав акт, в системі органівдержавної влади та виглядає наступним чином:

    - укази Президента у випадках, передбачених законом;

    - укази Президента, прийняті до набуття чинності Податкового кодексу
    Російської Федерації, діють в частині, що не суперечить Податковомукодексу, до видання відповідного закону;

    - постанови Уряду у випадках, передбачених законом;

    - постанови Уряду, прийняті до набуття чинності Податковогокодексу Російської Федерації, діють в частині, що не суперечить
    Податкового кодексу, до видання відповідного закону;

    - нормативні правові акти податкових та інших органів виконавчоївлади у випадках, передбачених законом;

    - нормативні правові акти податкових та інших органів виконавчоївлади, прийняті до набуття чинності Податкового кодексу Російської
    Федерації, діють в частині, що не суперечить Податковому кодексу.

    Статтею 4 Податкового кодексу Міністерству Російської Федерації зподатків і зборів, Міністерству фінансів Російської Федерації,
    Державному митному комітету Російської Федерації, органамдержавних позабюджетних фондів надано право видаватиобов'язкові для своїх підрозділів накази, інструкції та методичнівказівки з питань, пов'язаних з оподаткуванням та зборами, які невідносяться до актів законодавства про податки та збори.

    Ці документи видаються з метою однакового застосування податковогозаконодавства податковими, фінансовими, митними органами та органамидержавних позабюджетних фондів і не є обов'язковими дляплатників податків.

    Як приклад можна навести Методичні вказівки для податковихорганів з питань здійснення процедури зняття з облікуплатника податків - організації, створеної відповідно дозаконодавством Російської Федерації, які були спрямованітериторіальним податковим органам для використання в роботі листом МНС РФвід 31.12.98 N ВП-6-12/932 @.

    Особливості дії нормативних правових актів у сфері оподаткування

    Дія нормативних правових актів про податки і збори в часі

    Набуття чинності актів податкового законодавства має своїособливості, визначені у ст. 5 Податкового кодексу.

    Ці правила враховують серйозність наслідків введення нових податків і
    (або) зборів і суттєво змінюють загальний порядок набуття чинностіфедеральних законів.

    Відповідно до п. 1 даної статті акти законодавства проподатки набувають чинності не раніше ніж після закінчення одного місяця з дня їхофіційного опублікування й не раніше 1-го числа чергового податковогоперіоду з відповідного податку. Акти законодавства про збори вступаютьчинності не раніше ніж після закінчення одного місяця з дня їх офіційногоопублікування.

    Податковий кодекс РФ передбачає також, що федеральні закони,що вносять зміни до Податкового кодексу РФ у частині встановлення нових податківта (або) зборів, набирають чинності не раніше 1 січня року, наступного за рокомїх прийняття.

    У п. п. 2, 3, 4 ст. 5 Податкового кодексу конкретизовані стосовнодо податкового законодавства загальні правила дії законодавчих актіву часі:

    - акти, що встановлюють нові податки і (або) збори, що підвищуютьподаткові ставки, розміри зборів, що встановлюють або обтяжуютьвідповідальність за порушення законодавства про податки і збори,що встановлюють нові обов'язки або іншим чином погіршують становищеплатників податків, зворотної сили не мають;

    - акти, що усувають або пом'якшують відповідальність за порушеннязаконодавства про податки і збори або встановлюють додатковігарантії захисту прав платників податків, мають зворотну силу;

    - акти, що скасовують податки і (або) збори, що знижують розміри ставокподатків (зборів), що усувають обов'язки платників податків або іншимчином поліпшують правове становище платників податків, мають зворотнучинності, якщо це прямо передбачено.

    Дія нормативних правових актів про податки і збори в просторі

    Дія норм податкового законодавства Російської Федераціїпоширюється на всю територію Російської Федерації. Нормизаконодавства про податки і збори суб'єктів Російської Федераціїдіють на території даного суб'єкта Федерації. Дія нормативнихправових актів про податки ізборах, прийнятих представницькими органамимісцевого самоврядування, поширюється на територію даногомуніципального утворення.

    Дія нормативних правових актів про податки і збори по предмету

    Норми податкового законодавства регулюють владні відносини,що виникають з приводу встановлення, введення та справляння податків і зборів у
    Російської Федерації, а також у процесі здійснення податкового контролюта притягнення до відповідальності за вчинення податкового правопорушення.

    Таким чином, можна сказати, що нормативні акти про податки і зборипоширюються:

    - по-перше, на всі майнові відносини в сфері справляння податків ізборів, засновані на владному підпорядкуванні організацій і громадян вимогампублічної влади;

    - по-друге, на відносини у сфері податкового адміністрування, тобтона владні відносини, що складаються в процесі податкового контролю ізастосування заходів податкової відповідальності;

    - по-третє, на владно - організаційні відносини між самимиорганами державної влади та місцевого самоврядування щодо встановлення івведення податків і зборів.

    Дія нормативних правових актів про податки і збори по колу осіб

    Податкове законодавство діє щодо осіб, визнанихучасниками податкових правовідносин. До них згідно зі ст. 9 Податковогокодексу відносяться:

    - організації та фізичні особи, визнані платниками податків абоплатниками зборів;

    - організації та фізичні особи, визнані податковими агентами;

    - Міністерство з податків та зборів Російської Федерації і йогопідрозділи в Російській Федерації (податкові органи);

    - Державний митний комітет Російської Федерації та йогопідрозділи (митні органи);

    - державні органи виконавчої влади та виконавчі органимісцевого самоврядування, інші уповноважені ними органи та посадовіособи, які здійснюють в установленому порядку окрім податкових і митнихорганів прийом і стягування податків і (або) зборів, а також контроль за їхсплатою платниками податків та платниками зборів (збирачі податків ізборів);

    - Міністерство фінансів Російської Федерації, міністерства фінансівреспублік, фінансові управління (департаменти, відділи) адміністраційкраїв, областей, міст Москви та Санкт - Петербурга, автономної області,автономних округів, районів і міст (фінансові органи), іншіуповноважені органи - при вирішенні питань, віднесених податковимзаконодавством до їх компетенції;

    - органи державних позабюджетних фондів;

    - Федеральна служба податкової поліції Російської Федерації та їїтериторіальні підрозділи (органи податкової поліції) - при вирішенніпитань, віднесених до їх компетенції цим Кодексом.

    Всі ці особи наділені податковим законодавством певними правамиі обов'язками і тому здатні виступати реальними учасниками
    (суб'єктами) правових відносин, регульованих нормативними актами про податкита збори.

    У ст. 9 Податкового кодексу не названі як суб'єктів податковихвідносин банки та інші кредитні організації, представникиплатників податків, особи, які залучаються в процесі здійснення податковогоконтролю (експерти, перекладачі, свідки). Але слід визнати, що вонитакож відносяться до учасників відносин, що регулюються законодавством проподатки і збори, тому що Податковим кодексом визначено коло їх прав іобов'язків, а також передбачені заходи відповідальності за порушення нимиподаткового законодавства.

    ПОДАТКОВІ ПРАВОПОРУШЕННЯ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЇХ ВЧИНЕННЯ

    Поняття податкового правопорушення

    Податковим правопорушенням зізнається винне зробленепротиправне (у порушення законодавства про податки і збори) діяння
    (дія або бездіяльність) платника податків, податкового агента та інших осіб,за яке цим Кодексом встановлена відповідальність. (в ред.
    Федерального закону від 09.07.99 N 154-ФЗ) (див. текст в попередній редакції)

    Особи, які підлягають відповідальності за вчинення податковихправопорушень

    1. Відповідальність за вчинення податкових правопорушень несутьорганізації та фізичні особи у випадках, передбачених главою 16цього Кодексу.

    2. Фізична особа може бути притягнута до податкової відповідальності зшістнадцятирічного віку.

    Обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність за вчиненняподаткового правопорушення

    1. Обставинами, що пом'якшують відповідальність за скоєнняподаткового правопорушення, визнаються:

    1) вчинення правопорушення внаслідок збігу важких особистих абосімейних обставин;

    2) вчинення правопорушення під впливом погрози чи примусу абов силу матеріальної, службової або іншої залежності;

    3) інші обставини, які судом можуть бути визнані пом'якшувальнимивідповідальність; (в ред. Федерального закону від 09.07.99 N 154-ФЗ) (див.текст в попередній редакції)

    2. Обставиною, що обтяжує відповідальність, визнається вчиненняподаткового правопорушення особою, раніше залучаються до відповідальності зааналогічне правопорушення.

    3. Особа, з якого стягнуто податкова санкція, вважається підданимцієї санкції протягом 12 місяців з моменту вступу в силу рішення судуабо податкового органу про застосування податкової санкції.

    4. Обставини, що пом'якшують або обтяжують відповідальність завчинення податкового правопорушення, встановлюються судом і враховуютьсяїм при накладенні санкцій за податкові правопорушення в порядку,встановленому статтею 114 цього Кодексу. (п. 4 введений Федеральнимзаконом від 09.07.99 N 154-ФЗ)

    Податкові санкції

    1. Податкова санкція є мірою відповідальності за вчиненняподаткового правопорушення.

    2. Податкові санкції встановлюються і застосовуються у вигляді грошовихстягнень (штрафів) у розмірах, передбачених статтями глави 16цього Кодексу.

    3. При наявності хоча б одного пом'якшує відповідальністьобставини розмір штрафу підлягає зменшенню не менше, ніж у два разив порівнянні з розміром, встановленим відповідною статтею глави 16цього Кодексу за вчинення податкового правопорушення.

    4. При наявності обставини, передбаченої пунктом 2 статті 112,розмір штрафу збільшується на 100 відсотків. (в ред. Федерального законувід 09.07.99 N 154-ФЗ) (див. текст в попередній редакції)

    5. При вчиненні однією особою двох і більше податкових правопорушеньподаткові санкції стягуються за кожне правопорушення окремо безпоглинання менш суворої санкції більш суворою.

    6. Сума штрафу, присудженого платнику податків, платнику зборівабо податковому агенту за порушення законодавства про податки і збори,що призвело заборгованість з податку або збору, підлягає перерахуванню зрахунків платника податків, платника зборів або податкового агента тількипісля перерахування в повному обсязі цієї суми заборгованості тавідповідних пенею, в черговості, встановленим цивільнимзаконодавством Російської Федерації.

    7. Податкові санкції стягуються з платників податків тільки всудовому порядку. (п. 7 введений Федеральним законом від 09.07.99 N 154-ФЗ)

    ВИДИ ПОДАТКОВИХ ПРАВОПОРУШЕНЬ ТА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ЇХ ВЧИНЕННЯ

    Порушення строку постановки на облік в податковому органі

    1. Порушення платником податків встановленого статтею 83 цього
    Кодексу терміну подання заяви про взяття на облік в податковому органі привідсутності ознак податкового правопорушення, передбаченого пунктом 2цієї статті, (в ред. Федерального закону від 09.07.99 N 154-ФЗ) (див.текст в попередній редакції) тягне за собою стягнення штрафу в розмірі п'яти тисяч рублів.

    2. Порушення платником податків встановленого статтею 83 цього
    Кодексу терміну подання заяви про взяття на облік в податковому органі натермін більше 90 днів тягне за собою стягнення штрафу в розмірі 10 тисяч рублів. (п. 2 введений
    Федеральним законом від 09.07.99 N 154-ФЗ)

    Ухилення від постановки на облік в податковому органі

    1. Ведення діяльності організацією або індивідуальнимпідприємцем без постановки на облік в податковому органі (в ред.
    Федерального закону від 09.07.99 N 154-ФЗ) (див. текст в попередній редакції) тягне за собою стягнення штрафу в розмірі десяти відсотків від доходів,отриманих протягом зазначеного часу в результаті такої діяльності, алене менше двадцяти тисяч карбованців.

    2. Ведення діяльності організацією або індивідуальнимпідприємцем без постановки на облік в податковому органі більше трьохмісяців тягне за собою стягнення штрафу в розмірі 20 відсотків доходів, отриманих уперіод діяльності без постановки на облік більше 90 днів. (п. 2 введений
    Федеральним законом від 09.07.99 N 154-ФЗ)

    Порушення терміну подання відомостей про відкриття та закриття рахунку вбанку

    Порушення платником податків встановленого цим Кодексом строкуподання до податкового органу інформації про відкриття або закриття їмрахунку в будь-якому банку тягне стягнення штрафу в розмірі п'яти тисяч рублів.

    Неподання податкової декларації

    Неподання платником податків у встановлений законодавством проподатки і збори термін податкової декларації до податкового органу за місцемобліку, за відсутності ознак податкового правопорушення, передбаченогоу пункті 2 цієї статті, тягне за собою стягнення штрафу в розмірі 5 відсотків суми податку, що підлягаєсплату (доплату) на основі цієї декларації, за кожний повний або неповниймісяць з дня, встановленого для її подання, але не більше 30 відсотківвказаної суми та не менше 100 рублів.

    Неподання платником податків податкової декларації до податковогоорган протягом більше 180 днів після закінчення встановленогозаконодавства про податки терміну подання такої декларації тягне за собою стягнення штрафу в розмірі 30 відсотків суми податку,що підлягає сплаті на основі цієї декларації, і 10 відсотків суми податку,що підлягає сплаті на основі цієї декларації, за кожний повний або неповниймісяць починаючи з 181-го дня.

    Грубе порушення правил обліку доходів і витрат і об'єктівоподаткування

    Грубе порушення організацією правил обліку доходів і (або) витрат і
    (або) об'єктів оподаткування, якщо ці діяння вчинені протягом одногоподаткового періоду, за відсутності ознак податкового правопорушення,передбаченого пунктом 2 цієї статті, тягне за собою стягнення штрафу в розмірі п'яти тисяч рублів.

    Ті самі дії, якщо вони вчинені протягом більше одного податковогоперіоду, тягнуть за собою стягнення штрафу в розмірі п'ятнадцяти тисяч рублів.

    Ті самі дії, якщо вони спричинили заниження податкової бази, тягнуть за собою стягнення штрафу в розмірі десяти відсотків від суминесплаченого податку, але не менш п'ятнадцяти тисяч рублів.

    Під грубим порушенням правил обліку доходів і витрат і об'єктівоподаткування для цілей цієї статті розуміється відсутність первиннихдокументів, або відсутність рахунків - фактур, або регістрів бухгалтерськогообліку, систематичне (два рази і більше протягом календарного року)несвоєчасне або неправильне відображення на рахунках бухгалтерського обліку тау звітності господарських операцій, грошових коштів, матеріальнихцінностей, нематеріальних активів і фінансових вкладень платника податків.

    Несплата або неповна сплата сум податку

    1. Несплата або неповна сплата сум податку в результаті заниженняподаткової бази, іншого неправильного вирахування податку або іншихнеправомірних дій (бездіяльності) тягне за собою стягнення штрафу в розмірі 20відсотків від несплачених сум податку.

    2. Несплата або неповна сплата сум податку в результаті заниженняподаткової бази чи іншого неправильного вирахування податку, що підлягаєсплаті у зв'язку з переміщенням товарів через митний кордон
    Федерації, тягнуть за собою стягнення штрафу в розмірі 20 відсотків несплаченої сумиподатку.

    3. Дії, передбачені пунктами 1 і 2 цієї статті,вчинені навмисно, тягнуть за собою стягнення штрафу в розмірі 40 відсотків від несплачених сумподатку.

    Незаконне перешкоджання доступу посадової особи податковогооргану, митного органу, органу державного позабюджетного фонду натериторію або в приміщення

    Незаконне перешкоджання доступу посадової особи податковогооргану, митного органу, органу державного позабюджетного фонду,проводить податкову перевірку відповідно до цього Кодексу, натериторію або в приміщення платника податків або податкового агента тягне за собою стягнення штрафу в розмірі п'яти тисяч рублів.

    Неподання податковому органу відомостей, необхідних дляздійснення податкового контролю

    1. Неподання у встановлений термін платником податків (податковимагентом) в податкові органи документів та (або) інших відомостей,передбачених цим Кодексом та іншими актами законодавства проподатки і збори, тягне за собою стягнення штрафу в розмірі 50 рублів за кожне неподаннядокумент.

    2. Неподання податковому органу відомостей про платника податків,що виразилося у відмові організації надати наявні в неї документи,передбачені цим Кодексом, з відомостями про платника податків зазапитом податкового органу, а так само інше ухилення від надання такихдокументів або надання документів зі свідомо недостовірнимивідомостями, якщо таке діяння не містить ознак порушеннязаконодавства про податки і збори, передбаченого статтею 135.1цього Кодексу, тягне за собою стягнення штрафу в розмірі п'яти тисяч рублів.

    3. Діяння, передбачені пунктом 2 цієї статті, якщо вонивчинені фізичною особою, тягнуть за собою стягнення штрафу в розмірі 500 рублів.

    Неправомірне неповідомлення відомостей податковому органу

    1. Неправомірне неповідомлення (несвоєчасне повідомлення) особоювідомостей, які відповідно до цього Кодексу ця особа повиннаповідомити податковому органу, за відсутності ознак податковогоправопорушення, передбаченого статтею 126 цього Кодексу, тягне за собою стягнення штрафу в розмірі 1000 рублів.

    2. Ті самі дії, вчинені повторно протягом календарного року, тягнуть за собою стягнення штрафу в розмірі 5000 рублів.


         
     
         
    Реферат Банк
     
    Рефераты
     
    Бесплатные рефераты
     

     

     

     

     

     

     

     
     
     
      Все права защищены. Reff.net.ua - українські реферати ! DMCA.com Protection Status