ПЕРЕЛІК ДИСЦИПЛІН:
  • Адміністративне право
  • Арбітражний процес
  • Архітектура
  • Астрологія
  • Астрономія
  • Банківська справа
  • Безпека життєдіяльності
  • Біографії
  • Біологія
  • Біологія і хімія
  • Ботаніка та сільське гос-во
  • Бухгалтерський облік і аудит
  • Валютні відносини
  • Ветеринарія
  • Військова кафедра
  • Географія
  • Геодезія
  • Геологія
  • Етика
  • Держава і право
  • Цивільне право і процес
  • Діловодство
  • Гроші та кредит
  • Природничі науки
  • Журналістика
  • Екологія
  • Видавнича справа та поліграфія
  • Інвестиції
  • Іноземна мова
  • Інформатика
  • Інформатика, програмування
  • Історичні особистості
  • Історія
  • Історія техніки
  • Кибернетика
  • Комунікації і зв'язок
  • Комп'ютерні науки
  • Косметологія
  • Короткий зміст творів
  • Криміналістика
  • Кримінологія
  • Криптология
  • Кулінарія
  • Культура і мистецтво
  • Культурологія
  • Російська література
  • Література і російська мова
  • Логіка
  • Логістика
  • Маркетинг
  • Математика
  • Медицина, здоров'я
  • Медичні науки
  • Міжнародне публічне право
  • Міжнародне приватне право
  • Міжнародні відносини
  • Менеджмент
  • Металургія
  • Москвоведение
  • Мовознавство
  • Музика
  • Муніципальне право
  • Податки, оподаткування
  •  
    Бесплатные рефераты
     

     

     

     

     

     

         
     
    М. І. Голяніщев-Кутузов-Смоленський
         

     

    Історичні особистості

    Генерал-фельдмаршал, світлий князь Михайло Іларіонович Голенищев-
    Кутузов-Смоленський - визначний полководець, талановитий дипломат,неабиякий адміністратор, умілий вихователь.

    М.І. Кутузову випало жити протягом п'яти царювання, брати участьу трьох російсько-турецьких війнах (1768-1774, 1787-1791, 1806-1812), в російсько -австро-французькій війні 1805 року, командувати військами у Вітчизнянійвійні 1812 року і закордонному поході 1813

    Експозиція ювілейної виставки послідовно розкриває його життєвийшлях на тлі історичних подій XVIII - XIX століть

    "ростуть, серед громів ..."


    5 вересня 1745 (?) - Народився в Петербурзі (?)

    липня 1759 - вступив на навчання в Артилерійську іінженерну школу
    1 січня 1761 - отримав чин інженера-прапорщика
    28 лютого 1761 - переведений в інженерний корпус
    1 березня 1762 - призначений флігель-ад'ютант
    Петербурзького і Естляндську генерал-губернатора

    "Переможний століття Катерини ..."


    21 серпня 1762 - отримав чин капітана і призначенийкомандиром роти Астраханського піхотного полку
    1764 - 1765 - служив у військах у Польщі
    31 червня 1767 - направлений в розпорядженнягенерал-прокурора Сенату А.А. Вяземського
    17 серпня 1767 - призначений до Комісії для твору Новогоуложення
    1769 - служив у військах у Польщі

    Російсько-турецька війна 1768-1774


    1770 - призначений обер-квартирмейстером при генерал -квартирмейстера армії П.А. Румянцева
    7 липня 1770 - проведений в обер-квартирмейстера прем'єр -майорського чину за відзнаку у битві на р.. Ларго
    26 жовтня 1770 - призначений в Смоленський піхотний полк
    8 грудня 1771 - проведений в підполковники
    1772 - переведений у війська В. М. Долгорукова в Криму
    1774 - командував батальйоном гренадерський Московськоголегіону
    23 липня 1774 - важко поранений у голову в бою у д. Шуми під
    Алуштою
    26 листопада 1775 - нагороджений орденом св. Георгія 4 класу
    1 січня 1776 - 1 січня 1777 - перебував у закордонному відпустці "для повного лікування ран "
    3 квітня 1777 - направлений формувати легкокінні полки
    27 червня 1777 - проведений в полковники
    10 липня 1777 - призначений командиром Луганськогопікінерних полку
    27 квітня 1778 - вінчався з Є.І. Бібікова
    28 червня 1782 - проведений в бригадири
    20 травня - 29 жовтня 1783 - служив у військах у Криму
    Липень 1783 - призначений командиром Полтавськогопікінерних полку, потім - Маріупольського легкокінні полку
    24 листопада 1784 - проведений в генерал-майори
    23 травня 1785 - призначений командиром Бузького єгерськогокорпусу
    З лютого 1786 - формував гренадерський полки

    Російсько-турецька війна 1787-1791 рр..


    28 серпня 1787 - призначений командиром окремогоприкордонного корпусу на Бузі
    18 серпня 1788 - важко поранений в голову при облозі Очакова
    З січня 1789 - командував військами по Бугу, у польськоїкордону, між Дністром і Бугом
    21 квітня 1789 - нагороджений орденом св. Анни I ступеня
    У липні 1789 - нагороджений орденом св. Володимира II ступеня
    1790 - командував окремим корпусом в Акермані і напідступах до Ізмаїла
    11 грудня 1790 - брав участь у штурмі Ізмаїла, потім --комендант Ізмаїла
    1791 - командував військами між Бугом і Дністром
    25 березня 1791 - проведений в генерал-поручика і нагородженийорденом св. Георгія 3 класу
    Червень 1791 - брав участь у боях при Бабадаг і Мачіне
    21 липня 1791 - нагороджений орденом св. Олександра Невського
    Жовтень 1791 - призначений командувачем "Третьою частиною"
    Південної армії
    18 березня 1792 - нагороджений орденом св. Георгія 2 класу
    У березні 1792 - призначений командувачем "Першою частиною"
    Української армії
    Квітень - серпень 1792 - Командував корпусом в Польщі
    26 жовтня 1792 - призначений надзвичайним і повноважнимпослом в Туреччині

    "Вахт-парад ..."

    15 вересня 1794 - призначений генеральним директором
    Сухопутного шляхетського кадетського корпусу
    14 лютого 1795 - призначений командувачем сухопутнимивійськами у Фінляндії
    З серпня 1796 - супроводжував шведського короля в Росії
    14 грудня 1797 - 8 березня 1798 - посланник до короля Прусії
    24 грудня 1797 - призначений інспектором військ в Фінляндії ішефом Рязанського мушкетерського полку
    4 січня 1798 - проведений в генерали від інфантерії
    7 жовтня 1798 - очолив переговори про демаркації російсько -шведської кордону
    27 вересня 1799 - направлений командиром експедиційногокорпусу в Голландію
    4 жовтня 1799 - нагороджений орденом св. Івана
    Єрусалимського
    26 жовтня 1799 - призначений Литовським військовим губернатором,інспектором піхоти Литовської і Смоленської інспекцій,шефом Псковського мушкетерського полку
    19 червня 1800 - нагороджений орденом св. Андрія
    Первозванного
    14 серпня 1800 - призначений командувачем армією на Волині
    З 23 листопада 1800 - супроводжував шведського короля в Росії

    "Днів Олександрових прекрасний початок ..."


    18 червня 1801 - призначений Санкт-Петербурзьким військовимгубернатором
    10 липня 1801 - затверджений інспектором військ Фінляндськоїінспекції
    З 24 липня 1801 - був членом Військової комісії
    15 вересня 1801 - нагороджений табакеркою, прикрашеноїалмазами, з портретом Олександра I
    28 серпня 1802 - відправлений у відпустку

    Русско-австро-французька війна 1805

    У серпні 1805 - призначений головнокомандувачем військами,діючими проти Наполеона
    30 жовтня 1805 - поразка французьких військ при Кремсі
    20 листопада 1805 - поранений у битві при Аустерліці
    24 лютого 1806 - нагороджений орденом св. Володимира I ступеня
    28 вересня 1806 - призначений Київським військовим губернатором
    7 листопада 1807 - доручено командувати 8-й, 9-й, 18-й і 22-йдивізіями


    Російсько-турецька війна 1806 - 1812 рр..


    4 травня 1808 - направлений до Молдавську армію
    У квітні 1808 - призначений командиром головного корпусу
    Молдавської армії
    7 червня 1809 - переведений Литовським військовим губернатором
    7 березня 1811 - призначений головнокомандувачем Молдавськоїармією
    22 червня 1811 - розгром турецьких військ при Рущук
    18 липня 1811 - удостоєний нагородного портрета Олександра I здіамантами
    10 - 12 жовтня 1811 - взяття фортець Туртукай і Силістрія
    29 жовтня 1811 - нагороджений графським гідністю
    Російської імперії
    16 травня 1812 - домігся укладення Бухарестського мирногодоговору з Туреччиною
    29 липня 1812 - зведений в гідність найяснішого князя
    Російської імперії

    "Година Бед - година Слави ..."

    Вітчизняна війна 1812 року


    12 липня 1812 - очолив Нарвский корпус
    16 та 17 липня 1812 - обраний начальником Московського і

    Петербурзького ополчень
    31 липня 1812 - доручено командування сухопутними іморськими силами в Петербурзі, Кронштадті і Фінляндії
    2 серпня 1812 - введено до складу Державної ради
    8 серпня 1812 - призначений головнокомандувачем усімавійськами, що діють проти Наполеона
    17 серпня 1812 - прибув до військ в с. Царьов-Займище
    26 серпня 1812 - битва при с. Бородін
    31 серпня 1812 - проведений в генерал-фельдмаршалом
    6 жовтня 1812 - перемога при с. Тарутине
    12 жовтня 1812 - битва за м. Малоярославець
    16 жовтня 1812 - нагороджений золотою шпагою з алмазами ілаврами
    15-16 листопада 1812 - операція військ при р. Березині
    6 грудня 1812 - отримав титул "Смоленський"
    12 грудня 1812 - нагороджений орденом св. Георгія I класу
    16 квітня 1813 - помер у м. Бунцлау в Сілезії


         
     
         
    Реферат Банк
     
    Рефераты
     
    Бесплатные рефераты
     

     

     

     

     

     

     

     
     
     
      Все права защищены. Reff.net.ua - українські реферати !