ПЕРЕЛІК ДИСЦИПЛІН:
  • Адміністративне право
  • Арбітражний процес
  • Архітектура
  • Астрологія
  • Астрономія
  • Банківська справа
  • Безпека життєдіяльності
  • Біографії
  • Біологія
  • Біологія і хімія
  • Ботаніка та сільське гос-во
  • Бухгалтерський облік і аудит
  • Валютні відносини
  • Ветеринарія
  • Військова кафедра
  • Географія
  • Геодезія
  • Геологія
  • Етика
  • Держава і право
  • Цивільне право і процес
  • Діловодство
  • Гроші та кредит
  • Природничі науки
  • Журналістика
  • Екологія
  • Видавнича справа та поліграфія
  • Інвестиції
  • Іноземна мова
  • Інформатика
  • Інформатика, програмування
  • Історичні особистості
  • Історія
  • Історія техніки
  • Кибернетика
  • Комунікації і зв'язок
  • Комп'ютерні науки
  • Косметологія
  • Короткий зміст творів
  • Криміналістика
  • Кримінологія
  • Криптология
  • Кулінарія
  • Культура і мистецтво
  • Культурологія
  • Російська література
  • Література і російська мова
  • Логіка
  • Логістика
  • Маркетинг
  • Математика
  • Медицина, здоров'я
  • Медичні науки
  • Міжнародне публічне право
  • Міжнародне приватне право
  • Міжнародні відносини
  • Менеджмент
  • Металургія
  • Москвоведение
  • Мовознавство
  • Музика
  • Муніципальне право
  • Податки, оподаткування
  •  
    Бесплатные рефераты
     

     

     

     

     

     

         
     
    оподаткування підприємств
         

     

    Податки, оподаткування
    Податок на майно підприємств.
    Платниками податку згідно із Законом від 13.12.1991 № 2030-1 «Про податок на майно підприємств» є підприємства, установи та організації, їх філії та інші аналогічні підрозділи, які мають окремий баланс і розрахунковий рахунок, а також іноземні юридичні особи, які здійснюють підприємницьку діяльність на території РФ.
    Не є платниками податків на майно:
    - Центральний Банк Російської Федерації та його установи;
    - Організації, що перейшли на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності;
    - Організації, які є платниками єдиного податку на поставлений дохід для певних видів діяльності - зокрема майна, що використовується у підприємницькій діяльності, що здійснюється на основі свідоцтва про сплату єдиного податку на поставлений податок;
    - Філії та відокремлені підрозділи організацій.
    Об'єктом оподаткування є майно підприємства у його вартісному виразі, яке перебуває на балансі цього підприємства, що являє собою сукупність основних фондів, нематеріальних активів, виробничих запасів і витрат.
    До останніх, зокрема, відносяться матеріали, комплектуючі вироби, готова продукція і товари, витрати майбутніх періодів, здійснені виробничі витрати, не включені до складу собівартості продукції (робіт, послуг) за станом на кожну звітну дату, витрати обігу на залишок товарів, а також товари відвантажені (виконані роботи, надані послуги).
    До нематеріальних активів належать виняткові права на результати інтелектуальної діяльності, оформлені ліцензіями, патентами або іншими документами. Не належать до нематеріальних активів ліцензії на право здійснення певних видів діяльності, комп'ютерні програми, які купуються в організацій, що володіють виключними правами на ці програми. Також до НМА можна віднести володіння комерційною таємницею ( «ноу-хау»).
    Під основними засобами розуміється частина майна з терміном корисного використання, що перевищує 12 місяців, яка використовується в якості засобів праці для виробництва і реалізації товарів (виконання робіт, надання послуг) або для керування організацією (пункт 1 статті 257 глави 25 НК РФ).
    Крім того, вартість основних засобів, нематеріальних активів малоцінних і швидкозношуваних предметів при обчисленні оподатковуваної бази приймається за вирахуванням сум нарахованого зносу.
    Вартість майна, об'єднаного підприємствами з метою здійснення спільної діяльності без створення юридичної особи, для цілей оподаткування береться до уваги учасниками договорів про спільну діяльність, які зробили це майно, а створеного (придбаного) в результаті цієї діяльності - учасниками договорів про спільну діяльність відповідно до встановленої часткою власності за договором.
    Для цілей оподаткування визначається середньорічна вартість майна підприємства. Порядок розрахунку середньорічної вартості майна встановлюється Інструкцією ДПС «Про порядок нарахування та сплати до бюджету податку на майно підприємств». За звітний період вона визначається шляхом ділення на 4 суми, отриманої від складання половини вартості майна на 1 січня звітного року і на перше число наступного за звітним періодом місяця, а також суми вартості майна на кожне перше число всіх інших кварталів звітного періоду.
    Якщо підприємство створене в першій половині кварталу (до 15 числа другого місяця кварталу включно), то при обчисленні середньорічної вартості майна період створення приймається за повний квартал; якщо підприємство створено в другій половині кварталу середньорічна вартість розраховується, починаючи з першого кварталу, наступного за кварталом створення .
    Витрати зі зведення будинків і споруд, монтажу обладнання, вартість переданого в монтаж обладнання та інші витрати включаються до розрахунку середньорічної вартості майна станом на 1 число місяця, що настає після закінчення терміну будівництва (монтажу).
    Цим податком не обкладається майно:
    - Бюджетних установ та організацій, органів законодавчої (представницької) та виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Пенсійного фонду України, Фонду соціального страхування Російської Федерації, Державного фонду зайнятості населення Російської Федерації, Федерального фонду обов'язкового медичного страхування; колегій адвокатів та їх структурних підрозділів;
    - Підприємств з виробництва, зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, вирощування, лову, переробки риби та морепродуктів за умови, що виторг від зазначених видів діяльності становить не менше 70 відсотків загальної суми виручки від реалізації продукції (робіт, послуг);
    - Спеціалізованих протезно-ортопедичних підприємств;
    - Що використовується виключно для потреб освіти та культури;
    - Релігійних об'єднань і організацій, національно-культурних товариств;
    - Підприємств народних художніх промислів до (підприємствам народних художніх промислів відносяться підприємства, в обсязі промислової продукції яких вироби народних художніх промислів становлять не менш 50%);
    - Новостворених підприємств, установ і організацій - протягом одного року після їх реєстрації, за винятком створених на базі ліквідованих (реорганізованих) підприємств, установ та організацій, їх філій та підрозділів;
    - Використовується для утворення стразового запасу (за наявності норм, заснованих органами державного управління) на підприємствах, пов'язаних сезонним (природно-кліматичних) циклом поставок ТЕЦ та ін), а також запасів, створених відповідно до рішення відповідних органів державної влади і управління;
    - Отримане в оренду за укладеним договором без права подальшого викупу;
    - Житлово-будівельних, дачно-будівельних і гаражних кооперативів, садівничих товариств; громадських об'єднань, організацій, що здійснюють свою діяльність за рахунок цільових внесків громадян і відрахувань підприємств і організацій з залишилася в їх розпорядженні після сплати податків та інших обов'язкових платежів прибутку на утримання зазначених громадських об'єднань, асоціацій, якщо вони не здійснюють підприємницьку діяльність;
    - Громадських організацій інвалідів, а також інших підприємств, установ і організацій, в яких інваліди становлять не менше 50% загальної кількості працівників;
    - Науково-дослідних установ, підприємств і організацій Російської академії наук, Російської академії медичних наук, Російської академії сільськогосподарських наук, Російської академії архітектури і будівельних наук, Російської академії мистецтв, що становлять їх науково-дослідну, дослідно-виробничу або експериментальну базу; державних наукових центрів , а також науково-дослідних, конструкторських установ (організацій), дослідних і дослідно-експериментальних підприємств незалежно від організаційно-правових форм та форм власності, в обсязі робіт яких науково-дослідні, дослідно-конструкторські та експериментальні роботи становлять не менше 70%; < br /> - Підприємств установ, які виконують кримінальні покарання у вигляді позбавлення волі;
    - Російського фонду федерального майна, фондів майна суб'єктів Російської Федерації, районів (за винятком районів у містах), міст (за винятком міст районного підпорядкування);
    - Спеціалізованих підприємств (за переліком, що затверджується Кабінетом Міністрів України), що виробляють медичні і ветеринарні імунобіологічні препарати, призначені для боротьби з епідеміями та епізоотіями;
    - Органів управління і Державної протипожежної служби, при здійсненні ними своїх функцій, встановлених законодавством Російської Федерації;
    - Іноземних і українських юридичних осіб, що використовується на період реалізації цільових соціально-економічних програм (проектів) житлового будівництва, створення, будівництва та утримання центрів професійної підготовки військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей, що здійснюються за рахунок позик, кредитів і безповоротної фінансової допомоги, що надаються міжнародними організаціями та урядами іноземних держав, іноземними юридичними і фізичними особами згідно з міжурядовими та міждержавними угодами, а також угодами, підписані за дорученням Уряду Російської Федерації уповноваженими ним органами державного управління. Перелік юридичних осіб, які звільняються від сплати податку, визначається Кабінетом Міністрів України;
    - Професійних аварійно-рятувальних служб, професійних аварійно-рятувальних формувань;
    - Яке використовується (призначений) виключно для відпочинку чи оздоровлення дітей у віці до 18 років;
    - Яке використовується виключно для здійснення діяльності, передбаченої угодами про розподіл продукції, у випадку, якщо таке майно знаходиться у власності інвесторів відповідно до зазначених угод, а також у випадку, якщо відповідно до умов вказаних угод таке майно передано інвесторами у власність держави при збереженні за ними виключного права на користування вказаним майном.
    Для цілей оподаткування вартість майна підприємства зменшується на балансову вартість (за вирахуванням суми зносу по відповідних об'єктів);
    - Об'єктів житлово-комунальної і соціально-культурної сфери, повністю або
    частково перебувають на балансі платника податку;
    - Об'єктів, що використовуються виключно для охорони природи, пожежної безпеки
    або цивільної оборони;
     - Майна, що використовується для виробництва, переробки та зберігання
    сільськогосподарської продукції, вирощування, вилову і переробки риби;
    - Продуктопроводів, шляхів сполучення (включаючи автомобільні дороги), ліній зв'язку
    і енергопередач, а також земельних смуг уздовж них і споруд, що вводяться з метою
    підтримування в експлуатаційний стан зазначених об'єктів;
    - Супутників зв'язку;
    - Землі;
    - Спеціалізованих судів, механізмів та обладнання, необхідних для використання не більше трьох місяців на рік для забезпечення нормального функціонування різних видів транспорту, а також автомобільних доріг загального користування;
    - Криголамів, суден з ядерними енергетичними установками і судів атомно-технологічного обслуговування, магістральних трубопроводів, залізничних шляхів сполучення, автомобільних доріг загального користування, ліній зв'язку та енергопередач, а також споруд, призначених для підтримки в експлуатаційному стані зазначених об'єктів;
    - Мобілізаційного резерву та мобілізаційних потужностей;
    - Майна, отриманого за рахунок безоплатної допомоги (сприяння) в перші два роки, а також майна, що використовується для безпосереднього здійснення безоплатної допомоги (сприяння) на термін його використання в цих цілях;
    - Еталони і стендового обладнання територіальних органів РФ по стандартизації, метрології та сертифікації.
    Законодавчими актами суб'єктів Федерації можуть встановлюватися додаткові податкові пільги. Наприклад, Московська Дума прийняла Закон від 2 березня 1994 року № 2-17 «Про ставки та пільги з податку на майно підприємств». Законом звільнені від сплати податку підприємства міського пасажирського транспорту (крім таксі) і столичний метрополітен.
    Звільнено також від податку підприємства, що надають ритуальні послуги населенню; підприємства, в загальному обсязі реалізації продукції (робіт, послуг) яких надання побутових послуг бюджетним установам становлять не менше 50%, організації, що здійснюють автотранспортні перевезення по міським замовленням, у яких виручка щодо виконання таких робіт становить не менше 70% від обсягу таких робіт; громадські організації учасників Великої Вітчизняної війни та осіб, прирівняних до них; дитячі підліткові клуби та центри. Якщо підприємства мають на своєму балансі пам'ятники історії та культури, які є міською власністю, то їх вартість вираховується з вартості майна, що підлягає оподаткуванню. Граничний розмір податкової ставки на майно підприємства не може перевищувати 2% оподатковуваного бази.
    Конкретні ставки податку на майно підприємств, які визначаються в залежності від видів діяльності підприємств, встановлюються органами державної влади суб'єктів РФ. Встановлювати ставку податку для окремих підприємств не дозволяється.
    При відсутності дозволів органів державної влади відповідних рівнів про встановлення конкретних ставок податку на майно підприємства, застосовується зазначена вище максимальна ставка податку.
    Визначену ставка податку вноситься у вигляді обов'язкового платежу до бюджету в першочерговому порядку і відноситься на фінансові результати діяльності підприємства, а по банкам і іншим кредитним організаціям на операційні і різні витрати. Сплата податку провадиться за квартальними розрахунками у п'ятиденний строк з дня, встановленого для подання бухгалтерського звіту за квартал, а за річними розрахунками - у десятиденний строк з дня, встановленого для бухгалтерського звіту за рік. Сума податку нараховується платниками самостійно наростаючим підсумком з початку року виходячи з яка визначається за звітний період фактичної середньорічної вартості майна.
    Сума податку, що підлягає сплаті до бюджету, визначається з урахуванням раніше нарахованих платежів за звітний період.
    Зарахування суми податку на майно підприємств проводиться відповідно до класифікації доходів і видатків бюджетів.
    Відповідальність платників податку, а також здійснення податковими органами контролю реалізуються Законом України «Про основи податкової системи Російської Федерації» та іншими законодавчими актами.
    Будучи регіональним, податок на майно підприємств підтримує дохідну частину місцевих бюджетів. Сума платежів податку рівними частками зараховується до регіонального і місцевого бюджетів.
    Роль податку на майно підприємств в останні роки зростає. Це можна прослідкувати навіть по тому, як змінюється гранична ставка податку. Законом України від 13 грудня 1991
    № 2030-1 «Про податок на майно підприємств» максимально допустима ставка була встановлена в розмірі 0,5% вартості майна. Проте вже в липні того ж року гранична ставка підвищується до 1%. Указом президента РФ від 22 грудня 1993 року № 2270 «Про деякі зміни в оподаткуванні та взаємовідносини бюджетів різних рівнів» дозволено вводити податок розміром до 2%.
    Напередодні канікул 2002 Дума у першому читанні схвалила проект глави НК «Податок на майно організацій», підготовлений депутатом Оксаною Дмитрієвої. Порівняно з чинним законодавством проект виводить з-під оподаткування об'єкти незавершеного будівництва та товарні запаси. Друге читання глави намічено на жовтень.
    Однак у серпні 2002 року Міністерство економічного розвитку і торгівлі Росії опублікувало концепцію реформування системи майнових податків в Російській Федерації.
    Проблеми існуючої системи оподаткування майна організацій:
    - Широке визначення об'єкта оподаткування (об'єкт оподаткування поряд з основними засобами включаються матеріальні активи, запаси і витрати);
    - Великий обсяг пільг, що дозволяє виключати з податкової бази до 60% вартості оподатковуваного майна.
    Пропонована концепція податку на майно організацій:
    - Податок є регіональним податком, тобто ставки, порядок та строки сплати податку, а також пільги визначаються регіональними органами влади;
    - Об'єктом налогообложе5нія повинні бути тільки основні засоби.
    Поняття «основні засоби» має визначатися відповідно до вимог бухгалтерського обліку, а не відповідно до статті 257 глави 25 (податок на прибуток) Податкового кодексу Російської Федерації;
    - Податковою базою повинна стати середньорічна залишкова вартість основних засобів;
    - Скорочення податкових пільг на федеральному рівні;
    - Доходи від збору податку дол?? ни розподілятися між бюджетами суб'єктів Російської Федерації та муніципальними утвореннями в різних частках.
    Граничну ставку податку при цьому пропонується збільшити з 2% до 2,6%. Крім того, концепція, розроблена міністерством, припускає можливість заміни регіоном податку на майно організацій, податку на майно фізичних осіб і земельного податку податком на нерухомість. В даний час такий експеримент проводиться в Новгороді і Твері. Після отримання його попередніх підсумків планується приступити до ретельної розробки цього податку.
    На сьогоднішній день податок на майно існує в 130 країнах. У більшості з них надходження від цього податку становить від 1 до 3 відсотків доходів бюджету. Але в деяких державах значимість його більше, наприклад у Великобританії, - 10 відсотків. Майже скрізь цей податок є місцевим і надходить до регіональних бюджетів.
    Список використаної літератури:
    1. Податки: Навчальний посібник для вузів з напряму «Економіка», спец. «Фінанси і кредит», «Бух.учет і аудит»./Д.г. Черник, М.Ю. Алексєєв, М.А. Брусиловская і др.4-е издание, М.: Фінанси і статистика, 2001.
    2. Основи податкової системи. Навчальний посібник для вузів/Під редакцією Д.Г. Чорниця. - М.: Фінанси, ЮНИТИ, 1998 р.
    3. Закрн РФ від 13 грудня 1991 р. № 2030-1 «Про податок на майно підприємств».
    4. Документ Vip.Lenta.ru від 30.08.2002.
    5. Щотижневий діловий журнал «Російський фокус» № 30 (67), 9 - 15 вересня 2002
    Варіант № 22
    Вихідні дані:
    1.Доходи на квартал:
    1.1. Виручка від реалізації продукції 2,5 млн. руб .(-)< br /> 1.2. Дохід від здачі гаражів в оренду - 55,0 тис.руб. (готівкою)
    1.3. Отримані штрафи - 30,0 тис.руб. (-)
    2. Разові доходи:
    2.1.Дівіденди по акціях - 20,0 тис.руб. (у травні)
    2.2. От продажу обладнання - 300 тис.руб. (-) (У червні)
    3. Витрати на квартал:
    3.1. Матеріальні доходи - 550 тис.руб. (+)
    3.2. Витрати на оплату праці - 210 тис.руб.
    3.3. На оренду офісу - 30 тис.руб. (+)
    3.4. На рекламу - 90 тис.руб .(-)< br /> 3.5. На представницькі цілі - 35 тис.руб. (без ПДВ ир податків з продажу)
    3.6. На перепідготовку кадрів - 10 тис.руб. (готівкою)
    3.7. На сплату штрафів - 15 тис.руб. (-)
    4. Разові витрати:
    4.1. На придбання автомобіля - 150 тис.руб. (-) (У вересні)
    4.2. Матеріальний збиток від пожежі - 450 тис.руб. (у грудні)
    5. Майно підприємства на початок року:
    5.1. Будівлі та споруди - 3,0 млн. руб.
    5.2. Обладнання - 1,5 млн. руб.
    5.3. Автомобілі ГАЗ-33021 - 2 шт. (110 тис.руб. За одиницю)
    5.4. нематеріальні активи - 75 тис.руб.
    5.5. Матеріальні запаси - 10% до матеріальних витрат без ПДВ.
    Примітки:
    Знак (+/-) позначає включення (+) або невключення (-) ПДВ у суму платежу.
    Балансову і залишкову вартість проданого обладнання визначають у відсотках від ціни продажу (балансова - 80%, залишкова - 60%).
    40% представницьких витрат здійснюють за готівковий розрахунок, решта - за безготівковим розрахунком.
    Приріст витрат і витрат - 10% у квартал.
    Звичайна система оподаткування.
    Зведена таблиця доходів і витрат.
    Показники
                                     Сума в рублях

        1 кв.
       2 кв.
       3 кв.
       4 кв.
         рік
    Доходи брутто
    3105300
    3795830
    3757413
    4133154
    14791697
    Доходи нетто
    2585000
    3163500
    3127850
    3440635
    12316985
    Доходи брутто
    1188759
    1294162
    1405326
    1992367
    5880614
    Доходи нетто
    1066873
    1160087
    1257844
    1830137
    5314941
    Разова прибуток
    1518127
    2003413
    1870006
    1610498
    7002044
    Оподатковуваний прибуток
    1548367
    1800677
    1833416
    1650748
    6833208
    Чистий прибуток
    1146519
    1571251
    1429976
    1221518
    5369274
    Витрата чистого прибутку
    -
    -
    180000
    -
    180000
    Залишок чистого прибутку
    1146519
    2717770
    3967756
    5189274
    5189274

    Відомість податків що вносяться до бюджету

    Перелік податків
                                              Сума в тис.руб.


    1 кв.
    2 кв.
    3 кв.
    4 кв.
    рік
    1.
    Податок на додану вартість
    355114
    494625
    448008
    525897
    1863724
    2.
    Податок на прибуток
    371608
    432162
    4400200
    525897
    1863724
    3.
    Податок з продажів
    3300
    3630
    3993
    4392
    15315
    4.
    Податок на користувачів автомобільних доріг
    25000
    27500
    30250
    33275
    116025
    5.
    Податок з власників транспортних засобів
    1200
    -
    600
    -
    1800
    6.
    Податок на майно
    23984
    23017
    22454
    22434
    91889
    7.
    Податок на рекламу
    4500
    4950
    5445
    5990
    20885
    8.
    Єдиний соціальний податок
    74760
    82236
    90460
    88506
    346962
    Всього:
    899466
    1068120
    1041310
    1080474
    4089370

    Перший квартал.
    Визначення доходів підприємства.
    Відповідно до статті 248 Податкового кодексу РФ доходи підприємства складаються з доходів від реалізації товарів (робіт, послуг) і майнових прав та позареалізаційних доходів.
    Дсум = ДР + ВРД,
    де ДР - дохід від реалізації - виручка мот реалізації товарів (робіт, послуг) як власного виробництва, так і раніше придбаних, виторг від реалізації майна (включаючи цінні папери) і майнових прав. У даній роботі до доходів від реалізації відносяться виручкаа від реалізації продукції, виручка від продажу устаткування.
    ВРД - позареалізаційні доходи - суми отриманих штрафів, доходи від здачі в оренду гаражів, сума дивідендів з цінних паперів (акцій) та інших підприємств.
    Др нетто = 2,5 млн. руб.
    ПДВ ВДР = 2,5 * 0,2 = 0,5 млн. руб.
    ДР (брутто) = 2,5 + 0,5 = 3 млн. руб.
    Доходи від оренди (нетто) = 55,0 тис.руб.
    ПДВ в доходах від оренди = 55 +0,2 = 11 тис.руб.
    НСП = (55 +11) * 0,5 = 3,3 тис.руб.
    Доходи від оренди (брутто) = 55 +11 +3,3 = 69,3 тис.руб.
    Штраф (нетто) = 30 тис.руб.
    ПДВ у штрафах = 30 * 0,2 = 6 тис.руб.
    Штрафи (брутто) = 30 +6 = 36 тис.руб.
    Сумарний дохід брутто = 3000 + 69,3 +3,6 = 3105,3 тис.руб.
    Сумарний дохід нетто = 2500 +55 +30 = 2585 тис.руб.
    Сумарний ПДВ в доходах = 500 +11 +6 = 517 тис.руб.
    Податок з продажів = 3,3 тис.руб.
    Визначення витрат підприємства.
    Згідно зі статтею 252 Податкового кодексу видатками зізнаються будь-які витрати за умови, що вони зроблені для здійснення діяльності, спрямованої на одержання доходу. Витрати, залежно від їх характеру, а також умов здійснення та напрямки діяльності організації підрозділяються на витрати, пов'язані з виробництвом і реалізацією, і позареалізаційні витрати.
    Рсум = РР + ВРР,
    Де РР - витрати, пов'язані з виробництвом і реалізацією. У даній роботі до них відноситься собівартість основної продукції;
    ВРР - позареалізаційні витрати. Згідно зі статтею 265 Податкового кодексу до складу позареалізаційних витрат, не пов'язаних з виробництвом і реалізацією, включаються обгрунтовані витрати на здійснення діяльності, безпосередньо не пов'язаної з виробництвом і реалізацією.
    Кошторис витрат, пов'язаних з виробництвом і реалізацією основної продукції (послуг).

    Елементи витрат
    Витрати в руб.


    Всього (брутто)
    ПДВ у витратах
    Всього (нетто)
    1
    Матеріальні витрати
    550000
    91685
    458315
    2
    Витрати на оплату праці
    210000
    -
    210000
    3
    Амортизація
    87875
    -
    87875
    4
    Інші витрати
    322884
    27201
    296683
    5
    Всього витрат
    1170759
    118886
    1051873

    1. Матеріальні витрати (брутто) = 550 тис.руб.
    ПДВ в МР = 550000 * 0,1667 = 91685 руб.
    Матеріальні витрати (нетто) = 550000 - 91685 = 458315 руб.
    2. Витрати на оплату праці = 210 тис.руб.
    3. Амортизація - перенесення вартості майна у міру його зносу на вироблений продукт з метою відшкодування вартості і нагромадження коштів для подальшого його повного відновлення.
    а) Будинки і споруди = 3,0 млн. руб.
    Нам = 1/Тпн = 1/20 = 0,05 або 5% на рік.
    Тоді амортизація будівель і споруд на місяць дорівнює:
    Азд = 3000 * 0,5/4 = 37,5 тис.руб.
    б) Устаткування = 1,5 млн. руб.
    Нам = 1/10 = 0,1 або 10% на рік.
    Аоб = 1500 * 0,1/4 = 37,5 тис.руб.
    в) Автомобілі ГАЗ-33021 = 2 * 110 = 220 тис.руб.
    Нам = 1/5 = 0,2 або 20% на рік.
    Аа/м = 220 * 0,2/4 = 11 тис.руб.
    г) Нематеріальні активи = 75 тис.руб.
    Нам = 1/10 = 0,1 або 10% на рік.
    Анма = 75000 * 0,1/4 = 1875 тис.руб.
    Сума амортизаційних відрахувань: 37500 +37500 +11000 +1875 = 87875 руб.
    4. Інші витрати включають:
    4.1. Суми податків і зборів.
    4.1.1. Єдиний соціальний податок представляє платежі в Пенсійний фонд РФ, Фонд соціального страхування РФ, у Федеральний та територіальні фонди обов'язкового медичного страхування.
    Приймаємо, що в курсовій роботі податкова база для визначення ЕСН (сума доходів, що припадає на одного окремого працівника) не перевищує 100000 руб. Отже, податкова ставка становить 35,6% від суми коштів на оплату праці.
    ЕСН = 0,356 * витрати на оплату праці = 0,356 * 210000 = 74760 руб.
    4.1.2. Податок на майно. Об'єктом оподаткування є середньорічна вартість майна в грошовому вираженні, що знаходиться на балансі підприємства.
    СІ = Сзд + Собор + Савта + Снма + СМЗ,
    Де СІ - вартість майна,
    Сзд - вартість будівель і споруд,
    Собор - вартість обладнання,
    Савта - вартість автомобілів,
    Снма - вартість нематеріальних активів,
    СМЗ - величина матеріальних запасів.
    СІ 1.01 = 3000 +1500 +2 * 110 +75 +0,1 * 458,315 = 4840,832 тис.руб.
    Значення СІ 1,04 (тобто, вартість майна на кінець першого кварталу) визначають виходячи з вартості за 1.01 за вирахуванням суми амортизаційних відрахувань за 1 квартал.
    СІізд 1.04 = 3000-37,5 = 2962,5 тис.руб.
    СІобор 1.04 = 1500-37,5 = 1462,5 тис.руб.
    СІавт 1.04 = 2 * 110-11 = 209 тис.руб.
    СІнма 1.04 = 75 - 1,875 = 73,125 тис.руб.
    СІмз 1.04 = 0,1 * 458,315 = 45,832 тис.руб.
    СІ 1.04 = 2962,5 + 1462,5 + 209 +73,125 + 45,832 = 4752,957 тис.руб.
    Визначимо середньорічне значення вартості майна за перший квартал:
    СІ 1кв = __СІ1.01 + СІ1.04 = ___4840832 + 4752957 = 1199224 крб
                                       4 4
    Ставка податку на майно - 2%.
    Податок на майно = 0,02 * 1199224 = 23984 руб.
    4.1.3. Податок з власників транспортних засобів. Ставка податку залежить від потужності двигуна. Відповідно до Закону міста Москви від 01.05.2000 р. для вантажних автомобілів з двигунами потужністю до 100л.с. встановлено ставку податку 6 руб. за 1 к.с.
    Податок з власників транспортних засобів = 100 * 2 * 6 = 1200 руб.
    4.1.4. Податок на користувачів автомобільних доріг. Ставка податку 1,0% від виручки від реалізації продукції без ПДВ та податку з продажів.
    Податок на користувачів автомобільних доріг = 0,01 * 2500 = 25 тис.руб.
    4.1.5. Податок на рекламу визначають за ставкою 5% від суми витрат на рекламу без ПДВ.
    Податок на рекламу = 0,05 * 90 = 4,5 тис.руб.
    4.2. Витрати на оренду офісу (брутто) = 30 тис.руб.
    ПДВ у витратах на оренду офісу = 30000 * 0,1667 = 5001 руб.
    Витрати на оренду офісу = 30000 - 5001 = 24999 руб.
    4.3. Представницькі витрати = 35 тис.руб.
    а) за готівковий розрахунок: 35 * 0,4 = 14 тис.руб.
    ПДВ = 0,2 * 14 = 2,8 тис.руб.
    НСП = 0,05 * (14 +2,8) = 0,84 тис.руб.
    б) за безготівковий розрахунок: 35 * 0,6 = 21 тис.руб.
    ПДВ = 0,2 * 21 = 4,2 тис.руб.
    НВВ - ні.
    Представницькі витрати (брутто) = 14 +2,8 +0,84 +21 +4,2 = 42,84 тис.руб.
    Представницькі витрати (нетто) = 14 +2,8 +0,84 +21 = 38,64 тис.руб.
    4.4. Витрати на підготовку та перепідготовку кадрів (нетто) = 10 тис.руб.
    ПДВ = 10 * 0,2 = 2 тис.руб.
    НСП = (10 +2) * 0,05 = 0,6 тис.руб.
    Витрати на підготовку та перепідготовку кадрів (брутто) = 10 +2 +0,6 = 12,6 тис.руб.
    4.5. Витрати на рекламу (нетто) = 90 тис.руб.
    ПДВ на рекламу = 0,2 * 90 = 18 тис.руб.
    Витрати на рекламу (брутто) = 90 +18 = 108 тис.руб.
    Інші витрати брутто = 74760 +23984 +1200 +25000 +4500 +30000 +42840 +12600 +108000 = 322884 руб.
    ПДВ = 5001 +4200 +18000 = 27201 руб.
    Інші витрати нетто = 322884 +27201 = 295683 руб.
    Сплата штрафів (нетто) = 15 тис.руб.
     ПДВ у штрафах = 15 * 0,2 = 3 тис.руб.
    Сплата штрафів (брутто) = 15 +3 = 18 тис.руб.
    Витрати брутто = 1170759 +18000 = 1188759 крб.
    ПДВ у витратах = 118886 +3000 = 121886 руб.
    Витрати нетто = 1051873 +15000 = 1066873 крб.
    Розрахунок ПДВ
    ПДВ, що підлягає сплаті до бюджету, дорівнює різниці між сумою ПДВ у доходах і сумою ПДВ у витратах, тобто:
    ПДВ до бюджету = ПДВ в доходах - ПДВ у витратах = 517000-121886 = 395114 руб.
    Розрахунок прибутку.
    Валовий прибуток = доход (нетто) - витрати (нетто) = 1518127 крб.
    Коригування оподатковуваного прибутку на перший квартал проводиться тільки за представницьких витрат. Згідно зі статтею 264 Податкового кодексу представницькі витрати протягом звітного (податкового) періоду включаються до складу інших витрат у розмірі, що не перевищує 4% від витрат платника податку на оплату праці за цей звітний (податковий) період. Норматив = 0,04 * 210 = 8,4 тис. руб.
    Фактичні витрати на представницькі цілі (нетто) = 38640 руб.
    Перевищення над нормативом = 38640-8400 = 30240 руб.
    Оподатковуваний прибуток = 1518127 +30240 = 1548367 крб.
    Розрахунок податку на прибуток.
    Ставка податку - 24%, причому 7,5% направляється до Федерального бюджету, 14,5 - в регіональні бюджети і 2% - до місцевих бюджетів.
    Податок на прибуток = 0,24 * 1548367 = 371608 руб.
    Розрахунок чистого прибутку.
    Чистий прибуток = валовий прибуток - податок на прибуток = 1518127 - 371608 = 1146519 крб.
    Другий квартал.
    У другому кварталі відбулись такі зміни:
    - Отримані дивіденди по акціях в сумі 20 тис. руб. (у травні);
    - Отримані доходи від продажу устаткування на суму 3000 тис.руб. (без урахування ПДВ) (у червні).
    Доходи від продажу (брутто) = 300 * 1,2 = 360 тис.руб.
    Балансова вартість = 0,8 * 360 = 288 тис.руб.
    Залишкова вартість = 0,6 * 360 = 216 тис.руб.
    Визначення доходів підприємства.
    Всум = ДР + ДРВ
    ДР (нетто) = 2,5 * 1,1 = 2,75 млн. руб.
    ПДВ в ДР = 2,75 * 0,2 = 0,55 млн. руб.
    ДР (брутто) = 2,75 +0,55 = 3,3 млн. руб.
    Доходи від оренди (нетто) = 55 * 1,1 = 60,5 тис.руб.
    ПДВ в доходах від оренди = 60,5 * 0,2 = 12,1 тис.руб.
    НСП = (60,5 +12,1) * 0,05 = 3,63 тис.руб.
    Дохід від оренди (брутто) = 60,5 +12,1 +3,63 = 76,23 тис.руб.
    Штрафи (нетто) = 30 * 1,1 = 33 тис.руб.
    ПДВ у штрафах = 33 * 0,2 = 6,6 тис.руб.
    Штрафи (брутто) = 33 +6,6 = 39,6 тис.руб.
    Додаткові доходи:
    - Дивіденди = 20 тис.руб.
    - Від продажу майна (нетто) = 300 тис.руб.
    ПДВ від продажу майна = 300 * 0,2 = 60 тис.руб.
    Доходи від продажу майна (брутто) = 300 +60 = 360 тис.руб.
    Сумарний дохід брутто = 3300 +76,23 +39,6 +20 +360 = 3795,83 тис.руб.
    Сумарний ПДВ в доходах = 550 +12,1 +6,6 +60 = 628,7 тис.руб.
    Податок з продажів = 3630 тис.руб.
    Сумарний дохід нетто = 3795,83-628,7-3,63 = 3163,5 тис.руб.
    Визначення витрат підприємства.
    Рсум = РР + ВРР.
    Кошторис витрат, пов'язаних з виробництвом і реалізації основної продукції (послуги).


    Елементи витрат
    Витрати в руб.


    Всього (брутто)
    ПДВ у витратах
    Всього (нетто)
    1
    Матеріальні витрати
    605000
    100854
    504146
    2
    Витрати на оплату праці
    231000
    -
    231000
    3
    Амортизація
    87875
    -
    87875
    4
    Інші витрати
    350487
    29921
    320566
    5
    Всього витрат
    1274362
    130775
    1143587

    Матеріальні витрати (брутто) = 550 * 1,1 = 605 тис.руб.
    ПДВ в МР = 605000 * 0,1667 = 100854 руб.
    Матеріальні витрати (нетто) = 605000-100854 = 504146 руб.
    2. Витрати на оплату праці = 210 * 1,1 = 231 тис.руб.
    3. Амортизація:
    а) Будинки і споруди = 3,0 млн. руб.
    Азд = 3000 * 0,05/4 = 37,5 тис.руб.
    б) Амортизацію з проданого майна слід перестати нараховувати з місяця, наступного за місяцем вибуття майна.
    Аоб = 1500 * 0,1/12 * 3 + (1500-288) * 0,1/12 * 0 = 37,5 тис.руб.
    в) Автомобілі ГАЗ-33021 = 2 * 110 = 220 тис.руб.
    Аа/м = 220 * 0,2/4 = 11 тис.руб.
    г) Нематеріальні активи = 75 тис.руб.
    Анма = 75000 * 0,1/4 = 1875 руб.
    Сума амортизаційних відрахувань = 37500 +37500 +11000 +1875 = 87875 руб.
    4. Інші витрати включають:
    4.1. Суми податків і зборів.
    4.1.1. ЕСН = 0,356 * витрати на оплату праці = 0,356 * 231000 = 82236 руб.
    4.1.2. СІ 1.01 = 4840,832 тис.руб.
    СІ 1.04 = 4752,957 тис.руб.
    СІ зд 1.07 = 3000-37,5-37,5 = 2925 тис.руб.
    СІ облад 1.07 = 1500-37,5-37,5-216 = 1209 тис.руб.
    СІ авт 1.07 = 2 * 110-11-11 = 198 тис.руб.
    СІ НМА 1.07 = 75-1,875-1,875 = 71,25 тис.руб.
    СІ мз 1.07 = 0,1 * 504,146 = 50,415 тис.руб.
    СІ 1.07 = 2925 +1209 +198 +71,25 +50,415 = 4453,665 тис.руб.
    Визначимо середньорічне значення вартості майна за другий квартал:

    СІ 2 кв = __СІ1.01 + СІ 1.04 + СІ 1.07 = __4840832 +4752957 + 4453665 = 2350051 крб.
                                           4 4
    Податок на майно за перше півріччя = 0,02 * 2350051 = 47001 руб.
    Податок за майно за другий квартал = 47001-23984 = 23017 руб.
    4.1.3. Так як в другому кварталі нових автомобілів не купували, то податок з власників транспортних засобів платити не потрібно.
    4.1.4. Податок на користувачів автомобільних доріг = 0,01 * 2750 = 27,5 тис.руб.
    4.1.5. Податок на рекламу = 0,05 * (90 * 1,1) = 4,95 тис.руб.
    4.2. Витрати на оренду офісу (брутто) = 30 * 1,1 = 33 тис.руб.
    ПДВ у витратах на оренду офісу = 33000 * 0,1667 = 5501 руб.
    Витрати на оренду офісу (нетто) = 33000-5501 = 27499 руб.
    4.3. Представницькі витрати = 35 * 1,1 = 38,5 тис. руб.
    а) за готівковий розрахунок = 38,5 * 0,4 = 15,4 тис.руб.
    ПДВ = 0,2 * 15,4 = 3,08 тис.руб.
    НСП = 0,05 * (15,4 +3,08) = 0,924 тис.руб.
    б) за безготівковий розрахунок = 38,5 * 0,6 = 23,1 тис.руб.
     ПДВ = 0,2 * 23,1 = 4,62 тис.руб.
    НВВ - ні.
    Представницькі витрати (брутто) = 15,4 +3,08 +0,924 +23,1 +4,62 = 47,124 тис.руб.
    Представницькі витрати (нетто) = 15,4 +3,08 +0,924 +23,1 = 42,504 тис.руб.
    4.4. Витрати на підготовку та перепідготовку кадрів (нетто) = 10 * 1,1 = 11 тис.руб.
     ПДВ = 0,2 * 11 = 2,2 тис.руб.
    НСП = (11 +2,2) * 0,05 = 0,66 тис.руб.
    Витрати на підготовку та перепідготовку кадрів (брутто) = 11 +2,2 +0,66 = 13,86 тис.руб.
    4.5. Витрати на рекламу (нетто) = 90 * 1,1 = 99 тис.руб.
    ПДВ на рекламу = 0,2 * 99 = 19,8 тис.руб.
    Витрати на рекламу (брутто) = 82236 +23017 +27500 +4950 +33000 +47124 +13860 +18800 = 350487
    руб.
    ПДВ = 5501 +4620 +19800 + = 29921 руб.
    Інші витрати нетто = 350487-29921 = 320566 руб.
    Сплата штрафів (нетто) = 15 * 1,1 = 16,5 тис.руб.
    ПДВ у штрафах = 0,2 * 16,5 = 3,3 тис.руб.
    Сплата штрафів (брутто) = 16,5 +3,3 = 19,8 тис.руб.
    Витрати брутто = 1274362 +19800 = 1294162 крб.
    ПДВ у витратах = 130775 +3300 = 134075 руб.
    Витрати нетто = 1143587 +16500 = 1160087 крб.
    Розрахунок ПДВ.
    ПДВ до бюджету = ПДВ в доходах - ПДВ у витратах = 628700-134075 = 494625 руб.
    Розрахунок прибутку.
    Валовий прибуток = доходи (нетто) - витрати (нетто) = 3163500-1160087 = 2003413 крб.
    Коригування оподатковуваного прибутку на другий квартал:
    Норматив 0,04 * 231 = 9,24 тис.руб.
    Фізичні витрати на представницькі цілі (нетто) = 42504 руб.
    Перевищення над нормативом = 42504-9240 = 33264 руб.
    Для визначення оподатковуваного прибутку спочатку потрібно відняти мус доходів по цінних паперах - дивіденди (20 тис.руб.), А потім - залишкову вартість проданого майна (216 тис.руб.) І додати перевищення над нормативом.
    Оподатковуваний прибуток = 2003413 +20000 +216000 +33264 = 1800677 крб.
    Розрахунок податку на прибуток.
    Податок на прибуток = 0,24 * 1800677 = 432162 руб.
    Розрахунок чистого прибутку.
    Чистий прибуток = валовий прибуток - податок на прибуток = 2003413-432162 = 1571251.
    Залишок чистого прибутку на 2 квартал = залишок чистого прибутку на 1 квартал + чистий прибуток на 2 квартал = 1146519 +1571251 = 2717770.

    Третій квартал.
    У третьому кварталі (у вересні) був куплений вантажний автомобіль за 150 тис.руб. (без урахування ПДВ). Триває зростання доходів і витрат на 10% у квартал.
    Визначення доходів підприємства.
    Дсум = ДР + ВРД.
    ДР (нетто) = 2,75 * 1,1 = 3,025 млн. руб.
    ПДВ в др = 0,2 * 3,025 = 3,63 млн. руб.
    Доходи від оренди (нетто) = 60,5 * 1,1 = 66,55 тис.руб.
    ПДВ в доходах від оренди = 0,2 * 66,55 = 13,31 тис.руб.
    НСП = (66,55 +13,31) * 0,5 = 3,993 тис.руб.
    Доходи від оренди (брутто) = 66,55 +13,31 +3,993 = 83,853 тис.руб.
    Штрафи (нетто) = 33 * 1,1 = 36,3 тис.руб.
    ПДВ у штрафах = 0,2 * 36,3 = 7,26 тис.руб.
    Штрафи (брутто) = 3,993 +83,853 +36,3 +7,26 = 43,56 тис.руб.
    Сумарний дохід (брутто) = 3630 +83,853 +43,56 = 3757,413 тис.руб.
    Сумарний ПДВ в доходах = 605 +13,31 +7,26 = 625,57 тис. руб.
    Податок з продажів = 3,993 тис.руб.
    Сумарний дохід нетто = 3757,413-625,57-3,993 = 3127,85 тис.руб.
    Визначення витрат підприємства.
    Рсум = РР + ВРР.
    Кошторис витрат, пов'язаних з виробництвом і реалізацією основної продукції (послуги).

    Елементи витрат
    Витрати в руб.


    Всього (брутто)
    ПДВ у витратах
    Всього (нетто)
    1
    Матеріальні витрати
    665500
    110939
    554561
    2
    Витрати на оплату праці
    254100
    -
    254100
    3
    Амортизація
    80675
    -
    80675
    4
    Інші витрати
    383271
    32913
    350358
    5
    Всього витрат
    1383546
    143852
    1239694

    1.Матеріальние витрати (брутто) = 605 * 1,1 = 665,5 тис.руб.
    ПДВ в мр = 665500 * 0,1667 = 110939 руб.
    Матеріальні витрати (нетто) = 665500-110939 = 554561 руб.
    2. Витрати на оплату праці = 231 * 1,1 = 254,1 тис.руб.
    3. Амортизація:
    а) Будинки і споруди = 3,0 млн. руб.
    Азд = 3000 * 0,05/4 = 37,5 тис.руб.
    б) обладнання:
    Аоб = (1500-288) * 0,1/4 = 30,3 тис.руб.
    в) При придбанні обладнання (автомобіля) амортизацію починають нараховувати з місяця, наступного за місяцем покупки (у серпні). Придбане майно слід ставити на баланс за ціною покуп
         
     
         
    Реферат Банк
     
    Рефераты
     
    Бесплатные рефераты
     

     

     

     

     

     

     

     
     
     
      Все права защищены. Reff.net.ua - українські реферати !