ПЕРЕЛІК ДИСЦИПЛІН:
  • Адміністративне право
  • Арбітражний процес
  • Архітектура
  • Астрологія
  • Астрономія
  • Банківська справа
  • Безпека життєдіяльності
  • Біографії
  • Біологія
  • Біологія і хімія
  • Ботаніка та сільське гос-во
  • Бухгалтерський облік і аудит
  • Валютні відносини
  • Ветеринарія
  • Військова кафедра
  • Географія
  • Геодезія
  • Геологія
  • Етика
  • Держава і право
  • Цивільне право і процес
  • Діловодство
  • Гроші та кредит
  • Природничі науки
  • Журналістика
  • Екологія
  • Видавнича справа та поліграфія
  • Інвестиції
  • Іноземна мова
  • Інформатика
  • Інформатика, програмування
  • Юрист по наследству
  • Історичні особистості
  • Історія
  • Історія техніки
  • Кибернетика
  • Комунікації і зв'язок
  • Комп'ютерні науки
  • Косметологія
  • Короткий зміст творів
  • Криміналістика
  • Кримінологія
  • Криптология
  • Кулінарія
  • Культура і мистецтво
  • Культурологія
  • Російська література
  • Література і російська мова
  • Логіка
  • Логістика
  • Маркетинг
  • Математика
  • Медицина, здоров'я
  • Медичні науки
  • Міжнародне публічне право
  • Міжнародне приватне право
  • Міжнародні відносини
  • Менеджмент
  • Металургія
  • Москвоведение
  • Мовознавство
  • Музика
  • Муніципальне право
  • Податки, оподаткування
  •  
    Бесплатные рефераты
     

     

     

     

     

     

         
     
    Аудит витрат на рекламу
         

     

    Бухгалтерський облік і аудит

    Фінансової академії при Уряді РФ

    Кафедра Економічного Аналізу та Аудиту

    Курсова робота

    на тему:

    «Аудит витрат на рекламу »

    Науковий керівник-к.е.н. Макальская А.К.

    Виконала-студентка гр. ВУ-4-2 Харіна Катерина.

    Москва-2003р

    Зміст

    Введення ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... 3

    Глава 1. Нормативне регулювання ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... 4


    Глава 2. Бухгалтерський облік і аудит витрат на рекламу ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... .5

    2.1. Перевірка первинних документи ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... .5

    2.2. Обчислення нормованої величини витрат на рекламу ... ... ... ... ... .. 7

    2.3. Перевірка правильності обчислення податку на рекламу ... ... ... ... ... ... .. 10

    2.4. Визначення рівня суттєвості ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... 13


    Глава 3. Особливості обліку і аудиту рекламних витрат за їх видами ... ... ... ... .. 15

    3.1. Публікації рекламного характеру ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... .15

    3.2. Кімната зразків реалізованого товару ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... .16

    3.3. Участь у виставках ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... .17

    3.4. Оформлення вітрин товарами ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... 19

    3.5. Призи ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... .20

    3.6. Облік витрат на інтернет ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... .. 22

    3.7. Зразки продукції (товарів) ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... 23

    3.8. Виготовлення візитних карток ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... 24

    Висновок ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... 26

    Програми ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... .. 27

    Література ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... 30

    Введення.


    Реклама - це яка розповсюджується в будь-якій формі, за допомогою будь-яких коштівінформація про фізичну чи юридичну особу, товари, ідеї і починаннях
    (рекламна інформація), яка призначена для невизначеного кола осібі покликана формувати або підтримувати інтерес до цих фізичних,юридичній особі, товарам, ідеям і починанням і сприяти реалізаціїтоварів, ідей і починань (ст. 2 Федерального закону про рекламу).
    У сучасних умовах хороша реклама - одне з важливих умов дляпросування на ринку продукції чи послуг організації. Не менш важливоправильно відображати ці витрати в бухгалтерському та податковому обліку.
    Дана дипломна робота присвячена особливостям обліку і аудит витрат нарекламу, як у цілому, так і за їх видами.

    Глава 1. Нормативне регулювання

    Основним законодавчим актом, що регулює відносини в процесі одержанняпослуг з виробництва, розміщення і розповсюдження реклами, є
    Федеральний закон від 18.07.98 N 108-ФЗ "Про рекламу" (далі Федеральний законпро рекламу). У ньому міститься основне визначення реклами.

    Якщо ви рекламуєте товари, що підлягають обов'язковій сертифікації, тореклама повинна супроводжуватися позначкою "підлягає обов'язковій сертифікації"
    (п. 4 ст. 5 Федерального закону про рекламу).

    Якщо діяльність рекламодавця підлягає ліцензуванню, то при рекламівідповідного товару, а також при рекламі самого рекламодавця останнійзобов'язаний надавати, а виробників реклами та рекламораспространітельзобов'язані вимагати пред'явлення відповідної ліцензії або її належнозавіреної копії (п. 2 ст. 22 Федерального закону про рекламу).

    Федеральний закон про рекламу не допускає недобросовісну, неетичну,недостовірну, завідомо неправдиву та приховану рекламу. У Законі визначено видивідповідальності за порушення законодавства про рекламу. Однак з 1 липня
    2002 вступає в дію Кодексу РФ про адміністративні порушення
    (вводиться в дію Федеральним законом від 30.12.2001 № 196 ФЗ). Томуположення Федерального закону про рекламу в частині адміністративних покараньза порушення Закону про рекламу припиняють дію.
    Зокрема, ст. 14.3 Кодексу РФ про адміністративні порушення (КУпАП) передбачено, що порушення рекламодавцем, виробників реклами аборекламораспространітелем законодавства про рекламу (неналежна рекламаабо відмова від Контрреклама) тягне за собою накладення адміністративного штрафу:

    - на посадових осіб - від сорока до п'ятдесяти мінімальних розмірів оплатипраці;
    - На юридичних осіб - від чотирьохсот до п'ятисот мінімальних розмірів оплатипраці.

    Обмеження штрафу вказані в ст. 3.5 КпАП. Адміністративний штраф запорушення законодавства РФ про рекламу, що накладаються на посадових осіб таюридичних осіб, не може перевищувати для посадових осіб двісті мінімальнихрозмірів оплати праці, для юридичних осіб - п'ять тисяч мінімальнихрозмірів оплати праці.

    Постанова у справі про адміністративне правопорушення не може бутивинесено після закінчення двох місяців з дня вчинення адміністративногоправопорушення, а за порушення законодавства Російської Федерації прорекламі - після закінчення одного року з дня вчинення адміністративногоправопорушення (ст. 4.5 КоАП).
    У бухгалтерському обліку витрати на рекламу відображаються у складі витрат позвичайних видах діяльності в повному обсязі. Проте при оподаткуванніприбутку вони нормуються.


    У 2001 році такі витрати можна було включати в собівартість в межахнорм, затверджених наказом Мінфіну Росії від 15 березня 2000 р. № 26н. Сумарекламних витрат, яка враховувалася при оподаткуванні, залежала відобсягу виручки, отриманої фірмою. Торгові організації замість виручкивикористовували показник валового прибутку (різниці між ціною купівлі та продажуцінами товару). З 1 січня 2002 року набула чинності глава 25 «Податок наприбуток організацій »НК РФ. У цій главі встановлений новий порядокнормування рекламних витрат, а також наведено їх перелік За НК РФ доцих витрат відносяться:
    - Витрати на рекламу в засобах масової інформації (оголошення в пресі,трансляція по радіо і телебаченню і т. д.) і телекомунікаційних мережах
    (наприклад, у мережі Інтернет);

    - витрати на зовнішню рекламу (рекламні стенди і щити);

    - витрати на участь у виставках, ярмарках, експозиціях, на оформленнявітрин, виставок-продажів, кімнат зразків і демонстраційних залів, уцінкутоварів, які втратили свої якості при експонуванні;

    - витрати на придбання призів, які вручаються переможцям конкурсів,що проводяться в рамках рекламних кампаній.

    За статтею 264 НК РФ нормуються тільки витрати на купівлю призів та «іншівиди реклами ». Ці витрати можна враховувати при оподаткуванні прибуткутільки в межах 1 відсотка від виручки, що обкладається цим податком. Убагатьох бухгалтерів виникло запитання, що ж відноситься до інших видів реклами.
    Чи є витрати на рекламу, перераховані в статті 264 НК РФ, іншими?
    Чи потрібно їх нормувати при оподаткуванні прибутку? Відповіді на це питаннянемає ні в НК РФ, ні в Методичних рекомендаціях з податку на прибуток.
    (Методичні рекомендації з податку на прибуток затверджені наказом МНС
    Росії від 26 лютого 2002 р. № БГ-3-02/98)

    Свою позицію нещодавно висловив Мінфін Росії. Відповідно до листа Мінфіну Росіївід 15 січня 2002 р. № 04-02-06/2/3, до інших видів реклами відносятьсятільки ті, які не перераховані в статті 264 НК РФ. Саме ці витратинормуються. Решта витрат на рекламу враховуються при оподаткуванніповністю. Відзначимо, що в даний час планується внести зміни до 25 --й розділ НК РФ. Якщо ці зміни ухвалять, унормувати будуть тільки тівитрати, які не зазначені в статті 264 НК РФ, і витрати на купівлюпризів. Отже, думка Мінфіну Росії буде закріпленозаконодавчо.


    Таким чином, до нормованих (іншим) рекламних витрат можна віднестивитрати на розробку, видання та поширення рекламних виробів
    (ілюстрованих прейскурантів, каталогів, брошур, альбомів, проспектів,плакатів, афіш, рекламних листів, листівок тощо), ескізів етикеток,зразків оригінальних та фірмових пакетів і т. п.

    Глава 2. Бухгалтерський облік і аудит витрат на рекламу

    2.1. Перевірка первинних документів.

    Аудиторська перевірка повинна початися з перевірки всіх первинних документів,що підтверджують факт виконання рекламних робіт або послуг.

    Податковим законодавством під документально підтвердженими витратамирозуміються витрати, підтверджені документами, оформленими відповіднодо законодавства Російської Федерації (абз. 4 п. 1 ст. 252 НК РФ).

    Згідно з бухгалтерським законодавством всі господарськіоперації, що проводяться організацією, повинні оформлятися виправдувальнимидокументами. Ці документи служать первинними обліковими документами, напідставі яких ведеться бухгалтерський облік. Первинні облікові документиприймаються до обліку, якщо вони складені за формою, що міститься в альбомахуніфікованих (типових) форм первинної облікової документації (п. 12 і 13
    Положення з ведення бухгалтерського обліку та бухгалтерської звітності в
    Російської Федерації). Формати бланків, зазначені в альбомахуніфікованих форм первинної облікової документації, єрекомендованими і можуть змінюватися.

    Якщо форма документа не передбачена в цих альбомах, то форма документазатверджується організацією. Такий документ повинен містити обов'язковіреквізити, передбачені п.2 ст. 9 Федерального закону від 21 листопада 1996р. N 129-ФЗ "Про бухгалтерський облік":

    а) найменування документа;б) дату складання документа;в) найменування організації, від імені якої складений документ;г) зміст господарської операції;д) вимірники господарської операції в натуральному і грошовому виразі;е) найменування посад осіб, відповідальних за здійснення господарськоїоперації і правильність її оформлення;ж) особисті підписи зазначених осіб.

    Для визнання витрат на рекламу як витрати по звичайних видахдіяльності необхідно мати первинні документи, що підтверджують фактвиконання рекламних робіт і послуг. Це можуть бути:

    - договір на надання рекламних послуг;
    - Протокол узгодження цін на рекламні послуги;
    -документація, що надає право розміщення засоби зовнішньої реклами таінформації, оформлена в установленому порядку (свідоцтво про праворозміщення зовнішньої реклами, паспорт рекламного місця, затверджений дизайн -проект);
    -акт здачі-приймання виконаних робіт (наданих послуг), підписанийрекламораспространітелем і рекламодавцем;
    -рахунки-фактури від виконавця рекламних послуг, оформлені відповідно довимогами Правил ведення журналів обліку отриманих і виставлених рахунків -фактур, книг покупок і книг продажів при розрахунках з податку на доданувартість, затверджених постановою Уряду РФ від 02.12.2000 №
    914;
    - Документи, що підтверджують оплату рекламних послуг (платіжне доручення,корінець прибуткового ордеру);
    - Вимога-накладна (ф.М -11) і накладна на відпуск матеріалів насторону (ф.М-15); лімітно-забірна карта (форма N М-8), затвердженінаказом Мінстату України від 30.10.97 N 71а) для оформленняпереміщення матеріалів, що використовуються в рекламних цілях,
    - Вимога-накладна Уніфікована форма N ТОРГ-12 і накладна навнутрішнє переміщення, передачу товару (уніфікована форма N ТОРГ-13),утвержденнин наказом Мінстату України від 25.12.98 N 132) дляоформлення переміщення товарів, що використовуються в рекламних цілях,
    - Розрахунково-платіжна відомість (уніфікована форма N Т-49, затверджена
    Постановою Держкомстату Росії від 25.12.98 N 132) для обліку заробітноїплати, нарахованої у зв'язку з виробництвом рекламних витрат розрахунково -платіжна відомість
    - Акт про списання товарів (готової продукції) з рекламною метою,
    - Акт про уцінку товарів,
    - Декларації з податку на рекламу
    - Бухгалтерські довідки-розрахунки та інші документи.

    Необхідна також аудиторська перевірка примірників друкованих засобів масовоїінформації з опублікованими рекламними оголошеннями, аудіо-абовідеокасет із записом реклами, ефірних довідок із зазначенням дати, часу ітривалості рекламних повідомлень по радіо і телебаченню та іншихсвідоцтва фактичного розміщення реклами, тому що відповідно до ст.
    21 Закону про рекламу рекламодавець, виробників реклами тарекламораспространітель зобов'язані зберігати матеріали або їх копії, що містятьрекламу, включаючи всі що вносяться до них наступні зміни, протягом рокуз дня останнього розповсюдження реклами.

    2.2. Обчислення нормованої величини витрат на рекламу

    Одним із головних завдань аудиторської перевірки витрат на рекламу єперевірка правильності обчислення нормованої величини витрат на рекламу,прийнятих дл цілей оподаткування прибутку. Це ускладнюється тим, щобухгалтерське законодавство не містить визначення цілей і рекламнихпослуг. У бухгалтерському обліку витрати на рекламу враховуються в собівартостіпродукції (робіт, послуг) у повній сумі зроблених витрат, та йподаткове законодавство також не має свого визначення цілей,однак перераховує її деякі види, що приймаються для цілейоподаткування.
    З метою оподаткування прибутку до 2002 року рекламні витратинормувалися. Величина нормативу встановлювалася Наказом Мінфіну Росії тазалежала від обсягу виручки від продажу продукції, включаючи податок надодану вартість.

    У 2002 році всі рекламні витрати слід розділити на два види:
    - Витрати, що враховуються при оподаткуванні в повному обсязі;
    - Витрати, що враховуються при оподаткуванні в межах 1 відсотка відвиручки.

    До ненормованим витрат організації на рекламу ставляться (ст. 264 п.4 НК
    РФ з урахуванням поправок, внесених Федеральним законом від 29 травня 2002 р. N 57 -
    ФЗ "Про внесення змін і доповнень у частину другу Податкового кодексу
    Російської Федерації і в окремі законодавчі акти Російської
    Федерації »):
    - Витрати на рекламні заходи через засоби масової інформації (втому числі оголошення в пресі, передача по радіо і телебаченню) ітелекомунікаційні мережі (наприклад, у мережі Інтернет);
    - Витрати на світлову й іншу зовнішню рекламу, включаючи виготовленнярекламних стендів і рекламних щитів;
    - Витрати на участь у виставках, ярмарках, експозиціях, на оформленнявітрин, виставок-продажів, кімнат зразків і демонстраційних залів,виготовлення рекламних брошур і каталогів, що містять інформацію про роботиі послуги, що виконуються і надаються організацією, і (або) про самуорганізації, на уцінку товарів, повністю або частково втратили своїпервісні якості при експонуванні.

    Перелік ненормований витрат є закритим. Всі інші, які не входять доданий перелік рекламні витрати, а також витрати на придбання
    (виготовлення) призів, що вручаються переможцям розіграшів таких призів підчас проведення масових рекламних кампаній, для цілей оподаткуваннянормуються. Ці витрати можна враховувати при оподаткуванні прибутку тількив межах 1 відсотка від виручки. При цьому в суму виручки не включаються
    ПДВ і податок з продажів. Нормативні витрати на рекламу, як і сама прибуток,розраховуються наростаючим підсумком з початку року.

    Виходячи з наведеного переліку, до нормованих (іншим іншим) рекламнимвитрат можна віднести витрати на розробку, видання та поширення (уЗокрема, при реалізації своєї продукції) плакатів, афіш, рекламнихлистів, листівок, ескізів етикеток, зразків оригінальних та фірмовихпакетів при безпосередньому врученні клієнтові або був відправлений поштою.

    Можна припустити, що й інші види рекламних послуг, які відповідаютьвизначення цілей у Федеральному законі про рекламу, будуть віднесені в ціляхоподаткування до інших видів реклами.

    Наприклад, якщо за договором з організацією фізична особа представляє потелефону безкоштовно фізичним особами або оптовим фірмам інформацію пропідприємство і його продукції, це слід розглядати як розповсюдженняреклами.

    У той же час візитні картки, що видаються покупцям дисконтні карти,оголошення в газеті про наймання співробітників, вивіски не будутьрекламою, тому що вони не містять інформацію про товари та послуги,запропонованих фірмою, і призначені для обмеженого кола осіб, в тойчас як реклама публічна
    Приклад:
    Торгова організація отримала виручку від продажу продукції за підсумками 1кварталу 2001 року - 120 000 руб. (в т.ч. ПДВ - 20 000 руб.).
    Витрати на рекламну компанію продукції, що продається склали 24 000 руб.
    (в т.ч. ПДВ - 4000 руб.)
    За підсумками 1-го півріччя 2001 року виручка від продажу продукції - 600 000руб. (в т.ч. ПДВ - 100 000 руб).
    Витрати на рекламну компанію продукції, що продається в 1 півріччі склали
    48 000 руб. (в т.ч. ПДВ - 8000 руб.)
    Організація затвердила в облікову політику дату реалізації для цілейоподаткування "по відвантаженню".
    У I кварталі 2001 року, при обсязі виручуки від продажу продукції, включаючи
    ПДВ, до 30 млн. крб. граничний розмір витрат на рекламу, що враховуються дляцілей оподаткування, становив 5 відсотків від обсягу виручки, а з 1квітень - 7,5 відсотка від обсягу виручки.
    У нашому прикладі нормативна величина витрат на рекламу в 1 кварталіскладе: 120 000 руб. х 5% = 6000 руб.
    Сума ПДВ, яка міститься в нормативній величині витрат на рекламу:
    6000 руб. х 16,67% = 1000 руб.
    Величина витрат на рекламу, яка приймається для цілей оподаткування прибуткускладе: 6000 - 1000 = 5000 руб.
    Наднормативна величина витрат на рекламу без ПДВ: 24 000 - 4000 - 5000
    = 15 000 руб.
    Сума ПДВ, що приходить на понаднормову величину витрат на рекламу:
    4000 - 1000 = 3000 руб.
    Списання прийнятих до відрахування сум ПДВ у частині витрат на рекламу в межахзатверджених норм відображається в обліку: Дебет 68 Кредит 19.
    Списання суми ПДВ у складі наднормативних витрат на рекламувідображається за дебетом рахунка 91-2 "Інші витрати"
    Ця сума ПДВ не враховується для цілей оподаткування прибутку.
    У рядку 4.1. "З" Довідки про порядку визначення даних, що відображаються порядку 1 "Розрахунку (податкової декларації) податку від фактичного прибутку",
    (Додаток № 4 до Інструкції МНС Росії від 15.06.2000 № 62 "Про порядокобчислення і сплати до бюджету податку на прибуток підприємств і організацій ",далі Довідка) за 1 квартал 2001 року вказуються наднормативні витратина рекламу в розмірі 15 000 руб., а по рядку 4.23. - Сума ПДВ занаднормативним витрат на рекламу в розмірі 3000 руб.
    Граничний розмір витрат на рекламу, що приймається для цілейоподаткування, за 1-е півріччя 2001 року визначається наступним чином:
    - До виручки, відображеної в бухобліку в I кварталі 2001 року, застосовуютьсянормативи, які діяли до 1 квітня;
    - З виручки за 1-е півріччя 2001 року, обчисленої наростаючим підсумком зпочатку року, віднімається виручка I кварталу. До отриманої суми виручкизастосовуються нормативи, затверджені з 1 квітня.
    Отримані дві граничні величини витрат на рекламу (за 1 і 2 квартал)складаються. Це і буде граничний розмір витрат на рекламу,враховуються для цілей оподаткування, за 1-е півріччя 2001 року.
    У нашому прикладі граничний розмір витрат на рекламу, які можуть бутиприйняті для цілей оподаткування в II кварталі 2001 року, дорівнює 36 000руб. ((600 000 руб. - 120 000 руб.) Х 7,5%).
    Сума ПДВ, яка міститься в нормативній величині витрат на рекламускладе: 36 000 руб. х 16,67% = 6000 руб. Сума витрат на рекламу без
    ПДВ - 30 000 руб.
    Граничний розмір витрат на рекламу (без ПДВ), які можуть бути прийнятідля цілей оподаткування в 1-му півріччі 2001 року, становить 35 000 руб.
    (5 000 + 30 000).
    Сума фактичних витрат на рекламу, зроблених організацією в 1-мпівріччі 2001 року, становить без ПДВ 40 000 руб. (48 000 - 8000), тоє на 5000 руб. (40 000 - 35 000) перевищує обчислений граничнийрозмір.
    Тому до собівартості для цілей оподаткування включається тільки сумавитрат на рекламу в розмірі 35 000 руб.
    Наднормативна величина витрат на рекламу без ПДВ - 5000 руб. (40 000 -
    35 000).
    Сума ПДВ, що приходить на понаднормову величину витрат на рекламу:
    8000 - 7000 = 1000 руб.
    Сума перевищення фактичних витрат на рекламу над встановленимнормативом у розмірі 5000 руб., що збільшує оподатковуваний прибутокорганізації, відбивається по рядку 4.1 "з" Довідки за півріччя 2001 року, апо рядку 4.23. - Сума ПДВ за наднормативним витрат на рекламу врозмірі 1000 руб.
    Норми витрат на рекламу, що враховуються при оподаткуванні прибутку, з 1Квітень 2001 збільшені.
    Тому для правильного розрахунку граничних величин витрат на рекламу,прийнятих при оподаткуванні прибутку, треба застосовувати різні нормативидо виручки I кварталу 2001 року і до виручки, відображеної в бухобліку з 1квітень.
    Незважаючи на те, що з 01.01.2002 норматив змінився, принцип обліку залишивсятим самим. І цей приклад цікавий у випадку, якщо знову зміниться нормативна рекламні витрати.
    Порівняльна таблиця, що показує зміни у нормативах для обчисленняграничних розмірів витрат на рекламу вказана у додатку № 1

    2.3. Перевірка правильності обчислення податку на рекламу.

    Зроблені рекламні витрати підлягають обкладенню податком на рекламу. УВідповідно до ст. 15 Податкового кодексу Російської Федерації податок нареклами є місцевим податком. Він введений ст. 21 Закону РФ від 27.12.1991
    № 2118-1 «Про основи податкової системи в РФ».


    Відповідно до ст. 4 Закону м. Москви від 21 листопада 2001 р. N 59 "Проподаток на рекламу "об'єктом оподаткування зізнаються:
    - Придбання організацією або індивідуальним підприємцем рекламнихпослуг (робіт), які перебували у виготовленні та розповсюдженні з комерційноїметою в інтересах економічної діяльності рекламодавця) інформації протовари (роботи, послуги) і (або) про покупців цих рекламних послуг
    (робіт);
    - Рекламні роботи, що виконуються рекламодавцем самостійно, в тому числііз залученням виробників реклами.

    При цьому поширенням інформації визнається її просування
    (інформаційний вплив) за допомогою засобів масової інформації,каталогів, прейскурантів, довідників, листівок, афіш, плакатів, рекламнихщитів, календарів, світлових газет (рухомий рядок або світловафіксована рядок) або за допомогою інших рекламних носіїв.
    Поширенням інформації визнається, зокрема, розповсюдженняоголошень, повідомлень або повідомлень.

    Податкова база визначається платником податку виходячи з вартостінаданих йому рекламних послуг (робіт) яких витрат по самостійномувиконання робіт, пов'язаних з рекламою товарів (робіт, послуг).

    Сума податку на рекламу обчислюється виходячи з вартості наданихплатнику податку рекламних послуг (робіт) в діючих цінах і тарифахбез податку на додану вартість.

    При самостійному виконанні робіт, пов'язаних з рекламою товарів (робіт,послуг), податкова база визначається виходячи з фактично зробленихпрямих (матеріальні витрати, витрати на оплату праці, амортизаційнівідрахування на основні засоби, які безпосередньо використовуються привиготовленні засобів розповсюдження реклами) і непрямих витрат. Прицьому частка непрямих витрат, що підлягають включенню у вартість рекламнихробіт для цілей вирахування податку на рекламу, визначається виходячи зпроцентного співвідношення суми прямих витрат на рекламу до загальної величинипрямих витрат, проведених рекламодавцем у звітному періоді.

    Нарахування податку здійснюється рекламодавцем за той податковий період
    (квартал), в якому фактично зроблені витрати на рекламу.

    Податком на рекламу обкладаються як нормативні, так і понаднормативнівитрати на рекламу. Джерелом сплати податку з реклами є фінансовірезультати діяльності підприємства.

    Податок на рекламу враховується в складі витрат на дату нарахування (пп.1п.7 ст.272 НК РФ). Він буде віднесено до непрямих витрат, якізменшують доходи від реалізації поточного місяця.

    Сума витрат на рекламу повинна бути підтверджена документами (рахунками -фактурами, актами здачі-приймання робіт або послуг, ефірними довідками і т. д. - повний перелік у главі 2.1 .- «Перевірка первинних документів»). Необхідноврахувати, що якщо аудіруемая фірма враховує виручку при оподаткуванні пометоду нарахування, то рекламні витрати зменшують прибуток у тому періоді, вякому були оформлені ці документи. Якщо фірма визначає доходи івитрати касовим методом, то витрати на рекламу враховуються тільки після їхоплати.

    Як зазначено вище, нормовані витрати на рекламу враховуються приоподаткування в межах 1 відсотка від виручки. На відміну від ранішечинного порядку в суму виручки не включаються ПДВ і податок з продажів.
    Таким же чином нормують витрати на рекламу торговельні організації. Длярозрахунку нормативу вони повинні враховувати виручку від продажу товарів (без ПДВта податку з продажу).

    Рекламні витрати, що враховуються при оподаткуванні, повинні бути вказані порядку 020 декларації з податку на прибуток. Необхідно перевірити, щобсума наднормативних витрат не була відображена в декларації.

    Податок на рекламу, в тому числі нарахований по наднормативним витрат,зменшує оподатковуваний прибуток фірми.

    Сума ПДВ по рекламних витрат, які не зменшують оподатковуванийприбуток, до податкового відрахування не приймається і враховується в складі іншихвитрат. Виключення з цього порядку передбачено тільки для витрат попридбання призів. Справа в тому, що безоплатна передача майна (уЗокрема, призів) обкладається ПДВ. Тому сума податку, сплачена прикупівлі такого майна, приймається до податкового відрахування у звичайномупорядку.

    Приклад.
    Аудиторська фірма перевіряє ТОВ "Альфа".
    Ця організація займається будівництвом. У I кварталі 2002 року
    "Альфа" провела рекламну кампанію.
    На підставі наявних первинних документів, аудитори підтвердили, щовитрати організації склали:
    - На телевізійну рекламу - 60 000 руб. (у тому числі ПДВ - 10 000 руб.);
    - На встановлення рекламного щита - 12 000 руб. (у тому числі ПДВ - 2000 руб .);

    - на розповсюдження каталогів, брошур і альбомів (інші види реклами) -
    180 000 руб. (у тому числі ПДВ - 30 000 руб.).
    Виторг організації за I квартал склав 6 000 000 руб. (у тому числі ПДВ
    - 1 000 000 руб.).
    Собівартість будівельних робіт - 2 000 000 руб. У регіоні, де працює
    "Альфа", стягується податок на рекламу за ставкою 5 відсотків. Для цілейоподаткування організація враховує виторг методом нарахування.

    Витрати на телерекламу та встановлення щитів враховуються при оподаткуванніприбутку в повному обсязі, витрати на інші види реклами - тільки в сумі 50
    000 руб.
    ((6 000 000 руб. - 1 000 000 руб.) * 1%).
    Сума наднормативних рекламних витрат складе:
    180 000 руб. - 30 000 руб. - 50 000 руб. = 100 000 руб.
    Ця сума не зменшує оподатковуваний прибуток ТОВ "Альфа" за I квартал.
    Необхідно перевірити, що бухгалтером "Альфи" зроблені такі записи:

    Дебет 44 субрахунок "Витрати на рекламу в межах норм" Кредит 60
    - 50 000 руб. (60 000 - 10 000) - відбиті витрати на телевізійнурекламу;
    Дебет 19 Кредит 60
    - 10 000 руб. - Врахований ПДВ по витратах на телевізійну рекламу;
    Дебет 44 субрахунок "Витрати на рекламу в межах норм" Кредит 60 -
    10 000 руб. (12 000 - 2000) - відбиті витрати з встановлення рекламногощита;
    Дебет 19 Кредит 60
    - 2000 руб. - Врахований ПДВ по витратах на встановлення рекламного щита;
    Дебет 44 субрахунок "Витрати на рекламу в межах норм" Кредит 60
    - 50 000 руб. - Відбиті витрати по іншим видам реклами (у межах норм);

    Дебет 44 субрахунок "Витрати на рекламу понад норми" Кредит 60
    - 100 000 руб. - Відбиті витрати по іншим видам реклами (понад норми);
    Дебет 19 Кредит 60
    - 30 000 руб. - Врахований ПДВ по витратах на інші види реклами;
    Дебет 60 Кредит 51
    - 252 000 руб. (60 000 + 12 000 + 180 000) - оплачено рекламні витрати;
    Дебет 68 субрахунок "Розрахунки по ПДВ" Кредит 19
    - 12 000 руб. (10 000 + 2000) - прийнятий до відрахування ПДВ за телевізійноюрекламі та витрат на установку щита;
    Дебет 68 субрахунок "Розрахунки по ПДВ" Кредит 19
    - 10 000 руб. (50 000 руб. Х 20%) - прийнятий до відрахування ПДВ по витратах наінші види реклами (у межах норм);
    Дебет 91-2 Кредит 19
    - 20 000 руб. (100 000 руб. Х 20%) - списано ПДВ за витратами на інші видиреклами (понад норми);
    Дебет 62 Кредит 90-1
    - 6 000 000 руб. - Відбитий виторг від реалізації;
    Дебет 90-3 Кредит 68 субрахунок "Розрахунки по ПДВ"
    - 1 000 000 руб. (6 000 000 руб. Х 16,67%) - нарахований ПДВ;
    Дебет 90-2 Кредит 20
    - 2 000 000 руб. - Списана собівартість будівельних робіт;
    Дебет 90-2 Кредит 44 субрахунок "Витрати на рекламу в межах норм"
    - 110 000 руб. (50 000 + 10 000 + 50 000) - списані витрати на рекламу (умежах норм);
    Дебет 90-2 Кредит 44 субрахунок "Витрати на рекламу понад норми"
    - 100 000 руб. - Списані витрати на рекламу (понад норми);
    Дебет 99 Кредит 90-9
    - 2 790 000 руб. (6 000 000 - 1 000 000 - 2 000 000 - 110 000 - - 100 000)
    - Визначений фінансовий результат.
    Податок на рекламу повинен бути нарахований 31 березня 2002 (Податок на рекламунараховується за підсумками минулого кварталу).
    Для цього бухгалтер повинен був зробити запис:
    Дебет 91-2 Кредит 68 субрахунок "Розрахунки з податку на рекламу"
    - 10 500 руб. ((50 000 руб. + 10 000 руб. + 150 000 руб.) * 5%) - нарахованийподаток на рекламу.
    2.4. Визначення рівня суттєвості.
    Після проведення аудиторської перевірки, можлива ситуація, коли припроведення податкової перевірки підприємству пред'влются штрафні санкції зазаниження бази оподаткування податку на прибуток. У даній ситуаціїслід врахувати, що метою аудиту є висловлення думки про достовірністьфінансової (бухгалтерської) звітності аудіруемих осіб і відповідно порядкуведення бухгалтерського обліку законодавству РФ. У тому випадку, колиаудитори беруть на себе додаткову відповідальність з перевіркиформування оподатковуваних баз підприємства, потрібно розглядати всювиниклу проблему в комплексі.
    Аудиторську фірму можна притягнути до відповідальності. Але організації доведетьсядовести вину аудиторів. Далеко не кожен бухгалтер і юрист знає про поняттясуттєвості в аудиті, про порядок визначення вибірки в ході аудиторськоїперевірки підприємства, про розрахунок аудиторського ризику і про інших специфічнихаудиторських визначеннях та поняттях.
    Так, під достовірністю розуміється ступінь точності даних фінансової
    (бухгалтерської) звітності, що дозволяє користувачеві цієїзвітності на підставі її даних робити правильні висновки про результатигосподарської діяльності, фінансовому та майновий станаудіруемих осіб і приймати базуються на цих висновках обгрунтованірішення.
    Тому аудиторської організації дозволяється видавати позитивніукладення навіть при наявності помилок у веденні обліку на підприємстві. Але оськількість (сумовий ефект - суттєвість) цих помилок повинно бутирозумно. Аудиторська фірма, керуючись своїми внутріфірмовими іфедеральними стандартами, може для кожного підприємства, що перевіряєтьсявстановлювати рівень суттєвості. Аудитор оцінює те, що єістотним, за свого професійного судження, грунтуючись навнутрішньофірмових стандартах.
    Використання принципу суттєвості при складанні аудиторськогоукладення означає, що в ньому викладені всі істотні обставини,виявлені при проведенні аудиту; ніякі інші істотніобставини не були виявлені аудиторською організацією при проведенніаудиту.
    Аудитор розглядає суттєвість як на рівні бухгалтерської звітностів цілому, так і щодо залишку коштів за окремими рахункамибухгалтерського обліку груп однотипних операцій і випадків розкриттяінформації. В залежності від розглянутого аспекту бухгалтерськоїзвітності можливі різні рівні суттєвості.
    Тому, якщо при перевірці аудиторів не виявилося перевищення кількостівиявлених помилок над рівнем суттєвості, вони сміливовидають позитивний аудиторський висновок і не вказують виявленінедоліки в «Письмовій інформації керівництву аудіруемого підприємства».
    Якщо в договорі між аудиторською фірмою і перевіряється організацієюобумовлений рівень і порядок визначення суттєвості, то організація можезажадати від аудиторської фірми компенсації за заподіяну шкоду абопоскаржитися на неякісно проведений аудит. Але тільки в тому випадку,якщо виявлені помилки перевищують обумовлений у договорі рівень.
    У тому ж випадку, коли за деякими напрямками перевірки виявилисязауваження, які перевищують рівень суттєвості, але не сильно впливають назагальне положення підприємства, аудитори мають право видати модифікованевисновок.

    Глава 3. Особливості обліку і аудиту рекламних витрат за їх видами.

    3.1. Публікації рекламного характеру

    Серед названих у п. 4 ст. 264 НК РФ витрат на рекламні заходичерез засоби масової інформації названі оголошення у пресі, передача порадіо і телебаченню. Розмір витрат на рекламні заходи череззасоби масової інформації в Податковому кодексі не нормується, і таківитрати є непрямими, сума яких згідно п.2 ст.318 НК РФ уповному обсязі відноситься на зменшення доходів від виробництва і реалізаціїзвітного (податкового) періоду.

    Проте при обліку послуги з розміщення реклами на сторінках періодичнихвидань слід враховувати, що оплачуватися ці витрати можуть авансом.
    Але оскільки розміщення реклами буде здійснюватися в міру опублікуваннярекламних оголошень в періодичному друкованому виданні, то й рекламнівитрати визнаються в податковому обліку на дату підписання номера видання вдрук. Це випливає з вимоги ст. 272 НК РФ - витрати зізнаються в тімзвітному (податковому) періоді, в якому ці р?? сходи виникають виходячи зумов угод (з операцій з конкретними термінами виконання) і принципурівномірного і пропорційного формування доходів і витрат (заопераціях, триваючим більше одного звітного (податкового) періоду) (в ред.
    Федерального закону від 29.05.2002 N 57-ФЗ). Таким чином, порядоквизнання рекламних витрат у бухгалтерському та податковому обліку співпаде.

    Приклад.

    Торгова організація у червні 2002 року уклала з рекламним агентствомдоговір возмездного надання послуг, відповідно до якого агентствопроводить рекламну кампанію продаються організацією товарів урегіональній пресі протягом липня-серпня 2002 Послуги агентствасплачені авансом у розмірі 30 000 руб. включаючи ПДВ - 5 000 руб. в червні.
    Акти про надання рекламних послуг підписані в липні і серпні. Ставка податкуна рекламу в регіоні становить 5%. Доходи і витрати в ціляхоподаткування прибутку визначаються організацією по методу нарахування.
    Бухгалтерські проводки в обліку в червні:
    Дебет 60-2 Кредит 51
    - 30 000 руб. - Перерахована 100% передоплата рекламному агентству по рахунку;
    У липні:
    Дебет 44 Кредит 60-1
    - 12 500 руб. - На підставі акта відображені витрати, пов'язані з рекламоютоварів;
    Дебет 19 Кредит 60
    - 2500 руб. - Врахований ПДВ по рекламних витрат.
    Дебет 60-1 Кредит 60-2
    - 15 000 руб. - Зарахована частина авансу, перерахованого агентству, напідставі акта приймання-здачі виконаних робіт;
    Дебет 68 субрахунок "Розрахунки по ПДВ" Кредит 19
    -2500 Руб. - Прийнятий до відрахування з податкових зобов'язань сума ПДВ,сплачена у складі рекламних послуг за червень (на підставі акту здачі -приймання і рахунки-фактури);
    Дебет 91-2 Кредит 68 субрахунок "Розрахунки з податку на рекламу"
    - 625 (12500 * 5%) руб. - Нарахований податок на рекламу з суми фактичнихрекламних витрат за липень.
    Бухгалтерські проведення в серпні будуть аналогічними.

    З метою обчислення податку на прибуток витрати на рекламні заходичерез засоби масової інформації не нормуються. Вони як непрямих
    (ст. 320 НК РФ) в повному обсязі відноситься на зменшення доходів відвиробництва і реалізації звітного (податкового) періоду.

    Витрати визнаються на дату підписання акту приймання - здачі наданих послуг
    (пп.2 п.7 ст.272 НК РФ), в нашому випадку в липні і серпні.


    3.2. Кімната зразків реалізованого товару


    Даний вид рекламних витрат має свою специфіку. Продаж товарів,використаних при оформленні кімнати зразків, звичайно передбачаєтьсяздійснювати протягом деякого періоду, в якому ця кімната будевикористовуватися. Тому вартість товарів, які були використані в якостізразків, належить відповідно до всього терміну, протягом якогоорганізація планує їх продавати. Тому витрати не можуть одномоментнобути прийняті у бухгалтерському обліку як витрат і обліковуються застатті "Витрати майбутніх періодів" групи статей "Запаси". Списання витратмайбутніх періодів проводиться в порядку, що встановлюється організацією
    (рівномірно, пропорційно обсягу продукції й ін), протягом періоду, доякого вони відносяться. Встановлений порядок повинен б

         
     
         
    Реферат Банк
     
    Рефераты
     
    Бесплатные рефераты
     

     

     

     

     

     

     

     
     
     
      Все права защищены. Reff.net.ua - українські реферати ! DMCA.com Protection Status