ПЕРЕЛІК ДИСЦИПЛІН:
  • Адміністративне право
  • Арбітражний процес
  • Архітектура
  • Астрологія
  • Астрономія
  • Банківська справа
  • Безпека життєдіяльності
  • Біографії
  • Біологія
  • Біологія і хімія
  • Ботаніка та сільське гос-во
  • Бухгалтерський облік і аудит
  • Валютні відносини
  • Ветеринарія
  • Військова кафедра
  • Географія
  • Геодезія
  • Геологія
  • Етика
  • Держава і право
  • Цивільне право і процес
  • Діловодство
  • Гроші та кредит
  • Природничі науки
  • Журналістика
  • Екологія
  • Видавнича справа та поліграфія
  • Інвестиції
  • Іноземна мова
  • Інформатика
  • Інформатика, програмування
  • Юрист по наследству
  • Історичні особистості
  • Історія
  • Історія техніки
  • Кибернетика
  • Комунікації і зв'язок
  • Комп'ютерні науки
  • Косметологія
  • Короткий зміст творів
  • Криміналістика
  • Кримінологія
  • Криптология
  • Кулінарія
  • Культура і мистецтво
  • Культурологія
  • Російська література
  • Література і російська мова
  • Логіка
  • Логістика
  • Маркетинг
  • Математика
  • Медицина, здоров'я
  • Медичні науки
  • Міжнародне публічне право
  • Міжнародне приватне право
  • Міжнародні відносини
  • Менеджмент
  • Металургія
  • Москвоведение
  • Мовознавство
  • Музика
  • Муніципальне право
  • Податки, оподаткування
  •  
    Бесплатные рефераты
     

     

     

     

     

     

         
     
    Вибори в законодавчі (представницькі) органи державної влади суб'єктів Російської Федерації
         

     

    Держава і право

    | Самарський муніципальний інститут управління |
    | Спеціальність «Державне та муніципальне управління» |
    | Кафедра права |

    | Курсова робота |
    | за системою державного управління |
    | на тему: |
    | Вибори в законодавчі (представницькі) |
    | органи державної влади |
    | суб'єктів РФ. |

    | Виконала | Науковий керівник: |
    | студентка 4 курсу | Старший викладач |
    | факультету ДМУ | кафедри права СМІУ |
    | групи 143 | Абрамов С.В. |
    | заочного відділення | |
    | Дороніна Е.В. | |


    | |
    | |
    | |

    Самара

    2003

    Зміст


    Введення ... ... ... ... ... ... ... ... .... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... стор.3

    Глава 1. Нормативні джерела, які регулюють вибори до законодавчих
    (представницькі) органи державної влади суб'єктів РФ
    ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... стор.5

    § 1. Характеристика нормативних джерел .... ... ... ... ... ... .... .... Стор.5

    § 2. Проблеми сучасного виборчого законодавства ... .. стор.9

    Глава 2. Виборчий процес ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... стор.13

    § 1. Поняття і основні стадії виборчого процесу ... ... ... .. стор.13

    § 2. Порядок проведення голосування ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... .... Стор.15

    § 3. Порядок підрахунку голосів ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... .. стор.18

    Глава 3. Основні гарантії прав громадян при здійсненні виборів в законодавчі (представницькі) органи державної влади суб'єктів РФ ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... .. стор.23 < p> § 1. Забезпечення виборчих прав громадян при складанні списків виборців ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... .. стор.23

    § 2. Забезпечення виборчих прав громадян виборчими комісіями ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... .. стор.26

    § 3. Оскарження рішень виборчих комісій ... ... ... ... ... стор.28

    Висновок ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... .. стор 30

    Список літератури ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... .. стор.32
    Введення

    Жодна країна не може довго насолоджуватися щастям і спокоєм, якщо народ її не збільшує поступово свою владу, не розширює своїх прав і, так би мовити, не впроваджується в життя державної машини.

    Бокль Т.

    Представницька демократія нездійсненна поза і без виборчогопроцесу, що забезпечує через систему виборчих правовідносинможливість вибору між різними кандидатами, які претендують напроведення протягом визначеного в законі строку санкціонованоївиборцями державної політики. Вибори - це необхідний і найважливішиймеханізм здійснення демократії. Вибори - це хоч і недостатній, аленеобхідний ознака демократичної держави.

    Органи державної влади можуть формуватися двома способами:шляхом виборів і шляхом призначення. Однак і призначення на вищі посади ворганах виконавчої та судової влади в демократичному суспільстві,здійснюються виборними органами або особами, які обіймають виборнупосаду. Таким чином, вибори дають вищу виборчу легітимністьвсій структурі органів державної влади.

    Вибори, як і референдум, є узаконену форму прямогонародного волевиявлення, найважливіше прояв демократії. Через виборигромадяни впливають на формування органів державноївлади і тим самим реалізують своє право на участь в управліннідержавними справами. У будь-якій країні громадянське суспільство, засноване наплюралізм думок та інтересів людей, у стані забезпечити добровільнезаконослухняність громадян, уникнути гострих соціальних вибухів і кривавихзіткнень, тільки якщо органи державної влади будуть утвореніна справедливій виборній основі за участю більшості громадян цієї країни.

    У цій роботі, присвяченій виборів до законодавчих
    (представницькі) органи державної влади суб'єктів РФ, ярозглянула регулюють вибори цього рівня нормативні джерела, порядокорганізації та проведення виборів і основні гарантії суб'єктивних правгромадян, які мають бути дотримані при проведенні виборів.

    Глава 1. НОРМАТИВНІ ДЖЕРЕЛА, що регулюють ВИБОРИ У ЗАКОНОДАВЧІ

    (представницькі) органи державної влади суб'єктів РФ
    § 1. Характеристика нормативних джерел.

    При здійсненні виборів в законодавчі (представницькі) органидержавної влади суб'єктів РФ джерелами виборчого праває правові акти, які містять норми, що встановлюють змістконституційного права громадян РФ обирати і бути обраними до органівдержавної влади суб'єктів РФ і що регулюють порядок здійсненняцього права.

    Найвищу юридичну силу мають норми виборчого права,що містяться в Конституції Російської Федерації. Саме в Конституції
    Російської Федерації проводиться розмежування компетенції між Російською
    Федерацією і суб'єктами Російської Федерації в сфері виборчогозаконодавства.

    Статтею 71 Конституції Російської Федерації встановлено, щорегулювання і захист прав і свобод людини і громадянина (п. «в»), а,отже, і виборчих прав, а також формування федеральнихорганів державної влади (п. «г») знаходяться у веденні Російської
    Федерації. У той же час захист прав і свобод людини і громадяниназнаходиться в спільному веденні Російської Федерації і суб'єктів Російської
    Федерації (п. «б» ч.1 ст. 72). Встановлення загальних принципів організаціїсистеми органів державної влади та органів місцевого самоврядування в
    Російської Федерації також відноситься до спільного ведення Російської
    Федерації і суб'єктів Російської Федерації (п. «н» ч. 1 ст. 72). Цеозначає, що відповідно до федеральних законів суб'єкти Російської
    Федерації здійснюють детальне регулювання всіх питань організаціїцієї системи, що включає і визначення конкретних способів формуванняорганів державної влади в суб'єктах Російської Федерації [1].

    Зі статті 73 Конституції Російської Федерації випливає, що ряд питаньвиборчого права відноситься до виключного відання суб'єктів
    Російської Федерації. Так, суб'єкт Російської Федерації самостійновизначає виборчу систему, яка застосовується при виборах в законодавчий
    (представницький) орган державної влади, а також самостійновстановлює ряд конкретних параметрів виборчих процедур та інститутіввідповідно до особливостей суб'єкта Російської Федерації. Природно,що при цьому повинні дотримуватися стандарти виборчих прав громадян,встановлені Конституцією Російської Федерації та федеральними законами. [2]

    Конституція Російської Федерації визначає також зміствиборчих прав громадян Російської Федерації [3] і встановлює загальниймеханізм захисту конституційних норм, що визначають виборчі правагромадян [4].

    Проведення виборів до органів державної влади суб'єктів Російської
    Федерації регулюється Федеральними законами. Також ними встановлюютьсяосновні гарантії виборчих прав громадян Російської Федерації.

    Федеральний закон «Про основні гарантії виборчих прав і права научасть у референдумі громадян Російської Федерації »має більш високуюридичну силу, ніж інші закони. Згідно з пунктом 7 статті 1 цього
    Федерального закону «федеральні закони, закони суб'єктів Російської
    Федерації, нормативні правові акти про вибори і референдуми, що приймаютьсяв Російській Федерації, не повинні суперечити цьому Федеральномузакону. У випадку, якщо федеральні закони, закони суб'єктів Російської
    Федерації, нормативні правові акти про вибори і референдуми, що приймаютьсяв Російській Федерації, суперечать цьому Федеральним законом,застосовуються норми цього Закону »[5]. Очевидно, що післяприйняття даного Закону прийняті раніше акти федеральногозаконодавства та законодавства суб'єктів Російської Федерації повиннібути приведені у відповідність з його положеннями. В даний час цяробота проводиться на рівні Федеральних Зборів Російської Федерації тазаконодавчих органів суб'єктів Російської Федерації, але до повноговідповідності, на мій погляд, ще далеко.

    При проведенні виборів в законодавчі (представницькі) органидержавної влади суб'єктів Російської Федерації застосовуються і багатоінші федеральні закони. Вони регулюють окремі інститутивиборчого права, впорядковують деякі сторони виборчогопроцесу і визначають правові категорії, найбільш важливі для побудовивиборчого законодавства.

    Якщо федеральні закони з різним ступенем повноти регулюють виборидо всіх органів державної влади і місцевого самоврядування в країні, тозакони суб'єктів РФ встановлюють порядок виборів тільки в органидержавної влади суб'єктів Федерації та до органів місцевогосамоврядування.

    Важливими джерелами виборчого права суб'єктів Російської Федераціїє конституції республік, статути країв, областей, містфедерального значення, автономної області, автономних округів. У цихнормативних актах, які є основоположними для всієї системизаконодавства суб'єктів Російської Федерації, закріплюється ряд найважливішихнорм виборчого права. Зокрема, тут визначається термін повноваженьвиборних органів державної влади, порядок призначення виборів дооргани державної влади, а також умови здійснення громадянами РФпасивного виборчого права при виборах до органів державної владисуб'єктів Російської Федерації. Статут Самарської області згідно вст.82, 83 і 84 відповідно визначає, що:

    - «Самарська Губернська Дума складається з 25 депутатів, що обираються в одномандатних округах;

    - Депутати Самарської губернської думи обираються громадянами Російської

    Федерації, які проживають на території Самарської області і що володіють відповідно до федерального закону активним виборчим правом, на основі загального рівного і прямого виборчого права при таємному голосуванні;

    - депутати Самарской губернської думи обираються терміном на 5 років;

    - порядок підготовки і проведення виборів депутатів Самарської Губернської

    Думи визначається законом Самарської області »[6].

    У системі виборчих законів кожного суб'єкта Російської Федерації вданий час можна, як правило, виділити закон про виборизаконодавчого (представницького) органу державної влади (у
    Самарської області - Закон Самарської області «Про вибори депутатів Самарської
    Губернської Думи »[7]). Деякі суб'єкти провели кодифікацію своговиборчого законодавства. Зокрема, виборчі кодекси прийнятіу Воронезькій і Свердловської областях.

    У ряді суб'єктів Російської Федерації прийняті закони про виборчукомісії суб'єкта Федерації, про гарантії виборчих прав громадян. Законсамарської області щодо виборчої комісії Самарської області визначаєположення цієї виборчої комісії в системі державних органів
    Самарської області, її статус, порядок формування (розформування) ідіяльності, повноваження при підготовці та проведенні виборів у тому числі воргани державної влади Самарської області [8]. На мій погляд, прийняттяподібних законів на рівні суб'єктів Федерації лише посилює плутанину ввиборчому законодавстві, і набагато продуктивніше було б доопрацюватиосновні закони на федеральному рівні, привести їх остаточно ввідповідність з основним Законом України - Конституцією
    Російської Федерації. Саме в них, як у законах, що діють натериторії всієї Російської Федерації в цілому, я вважаю, потрібно приділитибільшу увагу гарантіям виборчих прав громадян. Що ж стосуєтьсязаконів про виборчу комісії суб'єкта Російської Федерації, то, ядумаю, це переважно процедурне питання можна висвітлити в законі провиборах законодавчого (представницького) органу державної влади.
    Таким чином можна було б дещо спростити сучасну системузаконодавства.

    Правом приймати інструкції і деякі інші нормативні актинаділяються також виборчих комісій суб'єктів Російської Федераціїзаконами суб'єктів Російської Федерації. Такі нормативні акти не створюютьнових виборчих процедур, їх прийняття спрямоване на забезпеченняоднакового застосування відповідних законів.

    § 2. Проблеми сучасного виборчого законодавства.

    У своєму розвитку виборче законодавство все більше оформляється удостатньо самостійну, відокремлену галузь російськогозаконодавства. У цьому, безумовно, є позитивні моменти:розвивається специфічний інструментарій правового регулюваннявиборчих правовідносин, уточнюються основні поняття та термінивиборчого права, здійснюється детальне опрацювання виборчихпроцедур і заходів відповідальності за їх порушення. Це сприяє, з одногобоку, універсалізації, а з іншого, конкретизації порядку підготовки іпроведення виборів всіх рівнів. Проте в даний час виявилися інегативні сторони розростання відокремленого регулювання виборіввиключно коштами виборчого законодавства. Воно веде дорозриву системних зв'язків виборчого права та конституційного права
    Російської Федерації. Тим часом виборче право перш за все єпідгалузь конституційного права.

    Зміст найважливіших інститутів виборчого права в першу чергумає визначатися тими принципами і нормами, які закладені восновоположних конституційно-правових актах, що встановлюютьвиборчі права громадян саме як конституційні права, і в цьомуяк що не підлягають необгрунтованим обмеженням. Виборчезаконодавство як федеральний, так і суб'єктів РФ повинна також більшоюмірою враховувати конституційні основи організації державноївлади, що існує конституційне розмежування предметів відання між
    Російською Федерацією та її суб'єктами. Більш повний облік цих правовихреалій повинен значною мірою складати зміст сучасного етапувдосконалення російського виборчого законодавства.

    Крім того, слід враховувати, що власне виборчі закони невичерпують всього різноманіття нормативних актів, що регулюють порядокпроведення виборів. У повному обсязі виборчий процес визначаєтьсясистемою законодавчих актів, деякі з яких до цих пір не прийняті,а інші багато в чому застаріли.

    Нагальна завдання полягає в тому, щоб заповнити прогалинизаконодавства, домогтися синхронного розвитку норм всіх його галузей, втією чи іншою мірою торкаються питання виборів, досягти стану, приякому вони були б взаємно доповнюють і ні в якій мірі не суперечилиодин одному.

    У свою чергу, законодавчим органам суб'єктів Російської Федераціїважливо забезпечити відповідність принципів виборчого законодавства,закладених у конституціях та статутах суб'єктів Російської Федерації,
    Конституції Російської Федерації і федеральним законам. Для цього даніконституційні (статутні) норми повинні одночасно враховувати повноваження
    Російської Федерації з регулювання питань виборчого права, атакож особливості побудови і функціонування виборчих системсуб'єктів Російської Федерації [9].

    Норми конституцій, статутів суб'єктів Російської Федерації повиннівиражати найбільш загальні, безумовно необхідні принципи і нормивиборчого права. Надмірність нормативного регулювання питаньвиборчої системи в конституціях та статутах суб'єктів Російської
    Федерації може призвести до девальвації самого цього регулювання і з'явитисяфактором, необгрунтовано стримуючим законотворчість даних суб'єктів
    Російської Федерації.

    Поряд з особливими моментами в конституційному (статутному)регулювання основ виборчої системи в різних суб'єктах Російської
    Федерації, що виражають специфіку організації державної влади імісцевого самоврядування в даних суб'єктів, можна виділити загальні принципицього регулювання, які мають однакову цінність для всіх суб'єктів
    РФ:

    - закріплення обов'язковості загального рівного і прямоговиборчого права при таємному голосуванні для всіх виборів в органидержавної влади суб'єкта Російської Федерації, їх періодичнепроведення;

    - уста?? овленіе основних принципів ведення виборчих кампанійкандидатами, виборчими об'єднаннями, виборчими блоками,гарантують проведення виборів в умовах багатопартійності (право навибір форм передвиборної агітації, створення кандидатами, виборчимиоб'єднаннями, виборчими блоками власних виборчих фондів,рівність статусу всіх кандидатів, зареєстрованих кандидатів ідеяких інших);

    - визначення статусу виборчої комісії суб'єкта Російської
    Федерації, основ її взаємодії з іншими органами державної владисуб'єкта Російської Федерації;

    - встановлення умов здійснення пасивного виборчого правагромадянами при проведенні виборів в суб'єкті Російської Федерації;

    - закріплення основних гарантій відкритості виборчого процесу,гласності в діяльності виборчих комісій (законодавчі гарантіїстатусу спостерігачів на виборах, публікація рішень виборчих комісій,відомостей про хід виборчої кампанії і деяких інших) [10].

    Глава 2. ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС

    § 1. Поняття і основні стадії виборчого процесу.

    Поняття «виборчий процес» означає технологічну інфраструктуруі форму реалізації конституційних принципів організації періодичнихвільних виборів і забезпечення виборчих прав людини і громадянина врамках передбаченої законом послідовності комплексу виборчихдій та виборчих процедур. Організація і проведення виборівздійснюється в рамках виборчої кампанії як основного тимчасовогочинника здійснення виборчих дій та виконання виборчихпроцедур, що забезпечують реалізацію і захист конституційного правагромадян України обирати і бути обраними, в даному випадку, воргани державної влади суб'єктів Російської Федерації.

    Виборчий процес в Російській Федерації включає в себевстановлену законом сукупність стадій, що складаються з конкретнихвиборчих процедур і виборчих дій. Основними стадіямивиборчого процесу є:

    1. Призначення виборів (прийняття уповноваженим на те державним органом, органом місцевого самоврядування, посадовою особою рішення про призначення дати виборів);

    2. Утворення виборчих округів, виборчих дільниць, складання списків виборців;

    3. Висування кандидатів і їх реєстрація;

    4. Передвиборна агітація;

    5. Голосування та визначення підсумків голосування, результатів виборів і їх опублікування.

    При цьому факультативними стадіями є: проведення впередбачених законом випадках повторного голосування, повторних виборів,виборів депутатів замість вибулих, нових виборів.

    З метою забезпечення прав громадян на участь у вільних періодичнихвиборах федеральний законодавець вправі встановити як загальнийпринципу максимальні терміни повноважень виборних органів. Встановлений
    Федеральним законом «Про основні гарантії виборчих прав і права научасть у референдумі громадян Російської Федерації »термін повноваженьзаконодавчих (представницьких) органів державної влади суб'єктів
    РФ не може бути більше п'яти років [11]. Визначення конкретного термінуповноважень залишається прерогативою законодавця самого суб'єкта РФ. Змінащо діють в рамках спочатку встановленого терміну повноважень органівне допускається. При цьому норма про зміну вводиться в дію післязакінчення строку повноважень діючого органу державної влади абопісля припинення зазначених повноважень [12]. Голосування може бутипризначено лише на календарний вихідний день. Не допускається призначенняголосування на святковий день.

    Конституція Російської Федерації закріплює порядок призначення виборівтільки у федеральні органи державної влади. Порядок призначеннярегіональних виборів закріплюється в конституціях (статутах) і законахсуб'єктів Російської Федерації.

    У федеральному та регіональному виборчому законодавстві закріпленекілька основних моделей регулювання порядку призначення виборіввідповідного рівня і видів. Так, в рамках однієї з них вибори взаконодавчі (представницькі) органи суб'єктів РФ призначаютьсязаконодавчим (представницьким) органом або виконавчим органомдержавної влади. У рамках інших моделей вибори у випадках,передбачених законами, проводяться виборчою комісією суб'єкта РФабо дата проведення регіональних виборів призначається в судовому порядку івибори проводить тимчасова виборча комісія. Рішення виборчоїкомісії про призначення виборів публікується не раніше ніж за 120 днів, але непізніше ніж за 90 днів до дня голосування [13].

    У цілому спільне федеральний і регіональні законодавчіконституційно-правове регулювання порядку призначення виборів єоднією з суттєвих організаційно-правових гарантій реалізаціївиборчих прав громадян.

    § 2. Порядок проведення голосування.

    Основні пункти проведення голосування на виборах до законодавчих
    (представницькі) органи державної влади суб'єктів Російської
    Федерації збігаються з загальними правилами проведення голосування по всій
    Російської Федерації. Їх детальний опис процедурне для Самарськоїобласті можна знайти в гл.8 «Організація і порядок голосування, підрахунокголосів виборців, встановлення результатів виборів і опублікування їх »
    Закону Самарської області «Про вибори депутатів Самарської Губернської
    Думи [14].

    Голосування на виборах у Російській Федерації проводиться в один звихідних днів, зазвичай у неділю. Виключення у встановленні дняголосування можуть бути передбачені федеральними законами, законами ііншими нормативно-правовими актами законодавчих (представницьких)органів державної влади суб'єктів Російської Федерації [15].

    Про час і місце голосування дільничні виборчі комісіїзобов'язані сповістити виборців не пізніше ніж за 20 днів до дня йогопроведення через засоби масової інформації.

    Виборцю, який протягом 15 днів до дня виборів включно затих чи інших причин буде відсутній за місцем свого проживання і незможе прийти на виборчу дільницю, на якому він включений в списоквиборців, повинна бути надана можливість проголосувати достроково,шляхом заповнення виборчого бюлетеня в приміщенні окружної абодільничної виборчої комісії. Виборча комісія зобов'язана при цьомузабезпечити таємницю голосування, виключити можливість спотворенняволевиявлення виборця, забезпечити збереження виборчого бюлетенята облік голосу виборця при встановленні підсумків голосування.

    Саме виборча комісія в Самарській області:

    - встановлює єдину нумерацію виборчих дільниць при проведенні виборів депутатів Самарської Губернської Думи на всій території

    Самарської області;

    - реєструє виборчі блоки, ініціативні групи виборців;

    - встановлює форму виборчого бюлетеня та інших виборчих документів, затверджує зразки печаток нижчестоящих виборчих комісій, порядок пересилання та зберігання виборчих документів;

    - затверджує текст виборчого бюлетеня при виборах депутатів

    Самарської Губернської Думи [16].

    Голосування проводиться шляхом нанесення виборцем у виборчомубюлетені будь-якого знака в квадраті (квартирах), що відноситься до кандидата
    (кандидатів) або списку кандидатів, на користь яких зроблено вибір, або допозиції "проти всіх кандидатів (списків кандидатів )".

    За законом кожен виборець повинен голосувати особисто, голосування заінших осіб не допускається, але практика, на жаль, показує, щоіснують порушення закону та іноді (поза законом) дозволяється проголосуватиродичам. Цьому служить приклад виборів до Самарської губернської Думу в
    2001 році. Мені відомий випадок, коли на виборчій дільниці деякимлюдям було дозволено проголосувати за чужими паспортами, відданим наперереєстрацію у районний паспортний стіл. Такі порушення не поодинокі.

    Виборчі бюлетені видаються виборцям, включеним до спискувиборців, за пред'явленням паспорта або іншого документа,що засвідчує їх особу. Дільнична виборча комісія зобов'язаназабезпечити всім виборцям можливість брати участь у голосуванні, в томучислі особам, які за станом здоров'я чи з інших поважнихпричин не можуть прибути до приміщення для голосування. З цією метою удільничної виборчої комісії має бути необхідна кількістьпереносних виборчих скриньок, що визначається рішенням окружноївиборчої комісії. Заява про надання можливостіпроголосувати за межами приміщення для голосування має бути підтвердженавиборцем у письмовій формі після приїзду до нього членів дільничноївиборчої комісії. Члени дільничної виборчої комісії, які виїжджаютьза заявами, отримують під підпис виборчі бюлетені в кількості,відповідному числа заяв. Кількість заяв виборців,використаних і повернутих виборчих бюлетенів зазначається уокремому акті. Дані про виборців, які проголосували за межами приміщення дляголосування, додатково вносяться до списку. При проведенні голосуванняза межами приміщення для голосування мають право брати участь спостерігачі. Організаціяголосування за межами приміщення для голосування повинна виключати можливістьпорушення виборчих прав громадянина, а також спотворення волевиявленнявиборця.

    Виборчі бюлетені заповнюються виборцем у спеціальнообладнаних кабіні або кімнаті, в яких не допускається присутність іншихосіб. Виборець, який не має можливості самостійно заповнити бюлетень,має право скористатися для цього допомогою іншої особи, яка не єчленом дільничної виборчої комісії або спостерігачем. Виборчийбюлетень повинен містити печатку дільничної виборчої комісії абопідписи не менше двох її членів. Отримання виборчого бюлетенявиборець засвідчує своїм підписом у списку виборців.

    Заповнені виборчі бюлетені опускаються виборцями ввиборчі скриньки, які повинні знаходитися в полі зору членівдільничної виборчої комісії та спостерігачів. Член дільничноївиборчої комісії негайно усувається від участі в її роботі, аспостерігач видаляється з приміщення для голосування, якщо вони порушують таємницюголосування або намагаються вплинути на волевиявлення виборця. Рішення проце приймається дільничною виборчою комісією.


    § 3. Порядок підрахунку голосів.

    Підрахунок голосів виборців здійснюється членами дільничноївиборчої комісії з правом вирішального голосу на основі поданихвиборцями виборчих бюлетенів. При підрахунку голосів виборцівдільнична виборча комісія визнає недійсними виборчібюлетені, за якими неможливо встановити волевиявлення виборців, атакож виборчі бюлетені невстановленої форми. Члени дільничноївиборчої комісії підраховують і заносять до протоколів про підсумкиголосування наступні дані [17]:

    > число зареєстрованих виборців та кількість виборців, додатково внесених до списку;

    > кількість виборчих бюлетенів, отриманих дільничною виборчою комісією;

    > кількість виборчих бюлетенів, виданих виборцям на виборчій дільниці в день голосування;

    > кількість погашених виборчих бюлетенів;

    > кількість виборчих бюлетенів, поданих виборцями, які проголосували достроково;

    > кількість виборчих бюлетенів, поданих виборцями, які проголосували на дому;

    > кількість виборчих бюлетенів, що містяться у виборчих скриньках;

    > кількість дійсних виборчих бюлетенів; < p>> кількість виборчих бюлетенів, визнаних недійсними;

    > кількість голосів виборців, поданих за кожну з позицій, що містяться у всіх виборчих бюлетенях, включаючи і позицію "проти всіх кандидатів

    (списків кандидатів )".

    При прийнятті рішення про визнання виборчого бюлетенянедійсним дільнична виборча комісія вказує на йогозворотному боці причини його недійсності. Цей запис підтверджуєтьсяпідписами не менше трьох членів дільничної виборчої комісії.
    Виборчі бюлетені невстановленої форми при визначенні числавиборців, які взяли участь у голосуванні, з підрахунку виключаються.

    З метою виключення можливості фальсифікації підсумківголосування підрахунок голосів виборців починається відразу після закінченнячасу голосування і проводиться без перерви до встановлення підсумківголосування, про які повинні бути сповіщені всі члени дільничноївиборчої комісії, а також спостерігачі, що представляють кандидатів,виборчі об'єднання, і іноземні (міжнародні) спостерігачі.

    Після підрахунку голосів виборців дільнична виборчакомісія заповнює в двох примірниках протокол про підсумки голосування. Припідписання протоколу про підсумки голосування члени дільничної виборчоїкомісії, не згодні з його змістом, має право скласти особливу думку,додається до протоколу, про що в протоколі робиться відповідний запис.

    На вимогу будь-якого члена дільничної виборчої комісіїабо спостерігача дільнична виборча комісія зобов'язана надати їмзавірену копію протоколу про підсумки голосування. Один примірник протоколудільничної виборчої комісії про підсумки голосування після підписанняйого всіма присутніми членами дільничної виборчої комісії зправом вирішального голосу негайно направляється до вищої виборчукомісію.

    На підставі справжніх протоколів дільничних, територіальних
    (районних, міських та інших) виборчих комісій шляхом додаваннящо містяться в них даних окружна виборча комісія відповідно дофедеральними законами, законами та іншими нормативно-правовими актамизаконодавчих (представницьких) органів державної влади суб'єктів
    Російської Федерації встановлює результати виборів по виборчомуокругу. Члени окружної виборчої комісії з правом вирішального голосувстановлюють результати виборів особисто. Про результати виборів повиборчому округу складається протокол, який підписується всімаприсутніми членами окружної виборчої комісії з правом вирішальногоголосу. Окружна виборча комісія визнає вибори недійсними,якщо допущені при проведенні голосування або встановлення підсумківголосування порушення не дозволяють з достовірністю встановити результативолевиявлення виборців. На вимогу будь-якого члена окружноївиборчої комісії або спостерігача окружна виборча комісіянадає їм можливість ознайомитися з протоколом про результативиборів і зняти з нього копію в приміщенні окружної виборчої комісії.
    Копія протоколу завіряється окружною виборчою комісією.

    Вся документація виборчих комісій усіх рівнів, включаючивиборчі бюлетені, підлягає зберіганню протягом строків, встановленихфедеральними законами, законами та іншими нормативно-правовими актамизаконодавчих (представницьких) органів державної влади суб'єктів
    Російської Федерації. При цьому встановлюються терміни зберігання виборчихбюлетенів не можуть бути менше одного року, а протоколів виборчихкомісій - менше одного року з дня оголошення дати наступних виборів.

    Підсумки голосування по кожній виборчій дільниці,результати виборів по виборчому округу в обсязі даних, що містяться впротоколі відповідної виборчої комісії та безпосередньонижчестоящих виборчих комісій, повинні надаватися для ознайомленнябудь-якому виборцю, кандидату, спостерігачеві та представнику. При Центральноївиборчої комісії Російської Федерації діє Федеральний центрінформатизації, створений для комплексного вирішення питань, пов'язаних здіяльністю Державної автоматизованої системи Російської
    Федерації «Вибори», і який діє відповідно до Положення про нього,затвердженим Указом Президента Російської Федерації від 28 лютого 1995р.
    Нещодавно (10 січня 2003 року) вступив у дію новий Федеральний закон:
    «Про госуд?? вною автоматизованій системі РФ «Вибори» [18]. Цей законзаснований на новій, для російського виборчого права концепції - "чесноїтехнічної системи ».

    За задумом авторів закону ця концепція повинна викликати довірувиборця, тому що вона нібито чесна і неупереджена. Автори іприхильники цього закону, захоплено перераховуючи достоїнстваавтоматизованої системи ГАС «Вибори», додатково оснащена сканерамивиборчих бюлетенів, скромно мовчать про численні проблеми,що виникають при її впровадженні в практику російських виборів. «Впровадження ГАС
    «Вибори» разом з технічними засобами для голосування на територіївсієї країни зажадає величезних матеріальних і фінансових витрат. Витрат нетільки на створення, а й на експлуатацію, в тому числі і витрати на пошукперед кожними виборами можливих апаратних і програмних «закладок»,призначених для фальсифікації підсумків голосування »[19]. Процедура пошуку
    «Закладок» є досить складною, трудомісткою і вимагає наявностікваліфікованого персоналу і специфічного унікального, дужедорогого устаткування. В якості експерименту сканери вжевстановлювалися, наприклад, під час виборів депутатів в Самарську
    Губернську Думу з Промислового виборчому округу. «Неупередженість»цих машин викликає дуже великі сумніви. Тільки дуже наївні люди могливважати, що, маючи потенційну можливість контролювати хідголосування і коригувати результати голосування, певні владніоргани цією можливістю не користувалися або не могли скористатися умайбутньому.

    Зараз при проведенні виборів одна менша частина населення країниробить вигляд, що вона проводить вільні, демократичні вибори і чесновстановлює їх підсумки, а друга велика частина населення країни робить вигляд,що вірить в це. Пора керівників і політиків Росії зрозуміти, що волянароду, виражена в підсумки голосування, священна і недоторканною. Апостійні спроби коригувати підсумки голосування можуть привести країну довелике лихо.

    Глава 3. ОСНОВНІ ГАРАНТІЇ ВИБОРЧИХ ПРАВ ГРОМАДЯН ПРИ ЗДІЙСНЕННІ
    ВИБОРІВ ДО ЗАКОНОДАЕТЛЬНИЕ (представницькі) органи Государственнного влади

    СУБ'ЄКТІВ РФ

    Виборче право громадян Росії гарантується Конституцією
    Російської Федерації та іншими законодавчими актами.

    Найбільш повно, як було вже сказано вище, гарантіївиборчих прав громадян Російської Федерації відображаються у Федеральномузаконі Російської Федерації від 19 вересня 1997 р. № 124-ФЗ «Про основнігарантії виборчих прав і права на участь у референдумі громадян
    Російської Федерації ».


    § 1. Забезпечення виборчих прав громадян при складанні списківвиборців.

    У списки виборців включаються всі громадяни Російської
    Федерації, що мають на день голосування активним виборчимправом [20].

    Список виборців складається дільничною виборчоюкомісією окремо по кожній виборчій дільниці на підставі відомостей,

         
     
         
    Реферат Банк
     
    Рефераты
     
    Бесплатные рефераты
     

     

     

     

     

     

     

     
     
     
      Все права защищены. Reff.net.ua - українські реферати ! DMCA.com Protection Status