ПЕРЕЛІК ДИСЦИПЛІН:
  • Адміністративне право
  • Арбітражний процес
  • Архітектура
  • Астрологія
  • Астрономія
  • Банківська справа
  • Безпека життєдіяльності
  • Біографії
  • Біологія
  • Біологія і хімія
  • Ботаніка та сільське гос-во
  • Бухгалтерський облік і аудит
  • Валютні відносини
  • Ветеринарія
  • Військова кафедра
  • Географія
  • Геодезія
  • Геологія
  • Етика
  • Держава і право
  • Цивільне право і процес
  • Діловодство
  • Гроші та кредит
  • Природничі науки
  • Журналістика
  • Екологія
  • Видавнича справа та поліграфія
  • Інвестиції
  • Іноземна мова
  • Інформатика
  • Інформатика, програмування
  • Юрист по наследству
  • Історичні особистості
  • Історія
  • Історія техніки
  • Кибернетика
  • Комунікації і зв'язок
  • Комп'ютерні науки
  • Косметологія
  • Короткий зміст творів
  • Криміналістика
  • Кримінологія
  • Криптология
  • Кулінарія
  • Культура і мистецтво
  • Культурологія
  • Російська література
  • Література і російська мова
  • Логіка
  • Логістика
  • Маркетинг
  • Математика
  • Медицина, здоров'я
  • Медичні науки
  • Міжнародне публічне право
  • Міжнародне приватне право
  • Міжнародні відносини
  • Менеджмент
  • Металургія
  • Москвоведение
  • Мовознавство
  • Музика
  • Муніципальне право
  • Податки, оподаткування
  •  
    Бесплатные рефераты
     

     

     

     

     

     

         
     
    Закон РФ Про митний тариф
         

     

    Держава і право

    Закон РФ від 21 травня 1993 р. N 5003-I

    "Про митний тариф"

    (зі змінами від 7 серпня, 25 листопада, 27 грудня 1995 р.)

    Розділ I. Загальні положення (ст. 1-5)
    Розділ II. Сезонні і особливі мита (ст. 6-11)
    Розділ III. Митна вартість товару (ст. 12-17)
    Розділ IV. Методи визначення митної вартості (ст. 18-24) товару та порядок їх застосування
    Розділ V. Визначення країни походження товару (ст. 25-33)
    Розділ VI. Тарифні пільги (ст. 34-37)
    Розділ VII. Заключні положення (ст. 38)

    Постанова нд РФ 21 травня 1993 року N 5004-1 "Про повторному розглянути-терті Закону Російської Федерації" Про митний тариф "

    Постанова ВР РФ від 21 травня 1993 N 5005-1 "Про введення в дей-ствие Закону Російської Федерації" Про митний тариф "

    Розділ 1. Загальні положення

    Стаття 1. Мета Закону та сфера його застосування

    1. Цей Закон встановлює порядок формування та застосуваннямитного тарифу Російської Федерації - інструменту торговельної політики тадержавного регулювання внутрішнього ринку товарів Російської
    Федерації при його взаємозв'язку із світовим ринком, а також правила оподаткуваннятоварів митом при їх переміщенні через митний кордон Російської
    Федерації.

    Основними цілями митного тарифу є: раціоналізація товарної структури ввезення товарів до Російської
    Федерацію; підтримання раціонального співвідношення вивезення і ввезення товарів,валютних доходів і витрат на території Російської Федерації; створення умов для прогресивних змін у структурі виробництва та споживання товарів в Російській Федерації; захист економіки Російської Федерації від несприятливого воздейс -твія іноземної конкуренції; забезпечення умов для ефективної інтеграції Російської
    Федерації в світову економіку.

    2. Сферою дії цього Закону є єдина митнатериторія Російської Федерації.

    Стаття 2. Митний тариф

    1. Митний тариф України - звід ставок митнихмит (митного тарифу), що застосовуються до товарів, що переміщуються черезмитний кордон Російської Федерації і систематизованим у відповід -наслідком з Товарній номенклатурою зовнішньоекономічної діяльності (далі -
    Товарна номеклатура).

    2. Товарна номенклатура зовнішньоекономічної діяльності Росій -ської Федерації визначається Кабінетом Міністрів України виходячи зприйнятих в міжнародній практиці систем класифікації товарів.

    3. Митний тариф застосовується до ввезення товарів на тамо -женную територію Російської Федерації та вивезення товарів з цієї терито -рії.

    Стаття 3. Ставки митних зборів та порядок їх встановлення

    1. Ставки митних зборів є єдиними і не підлягають зраді -нію в залежності від осіб, що переміщують товари через митний кордон
    Російської Федерації, видів угод та інших факторів, за винятком слу -чаїв, передбачених цим Законом.

    2. Ставки ввізних митних зборів у межах, встановленихцим Законом, визначаються Кабінетом Міністрів України.

    Ставки ввізних митних зборів затверджені постановою Уряду
    РФ від 6 травня 1995 р. N 454

    Граничні ставки ввізних мит, що застосовуються ввідносно товарів, що походять з країн, у торговельно-політичнихвідносинах з якими Росія застосовує режим найбільшогосприйтливих нації, встановлюються Верховною Радою Російської
    Федерації.

    У відношенні товарів, що походять з країн, торгово-політичнівідносини з якими не передбачають режим найбільшого сприяннянації, або країна походження яких не встановлена, ставки ввізнихмитних зборів, визначені на підставі цього Закону,збільшуються удвічі, за винятком випадків надання Російської
    Федерацією тарифних пільг (преференцій) на підставі відповіднихположень цього Закону.

    Постановою Уряду РФ від 1 квітня 1996 р. N 479 c 1 квітня
    1996 скасовані вивізні мита на всі товари, за ви-ням нафти і газового конденсату

    3. Ставки вивізних митних зборів і перелік товарів, у відно -шеніі яких вони застосовуються, а також нетарифні заходи внешнеекономічес -кого регулювання встановлюються Кабінетом Міністрів України тає виключно заходами оперативного регулювання внешнеекономіче -ської діяльності на території Російської Федерації.

    Стаття 4. Види ставок мита

    У Російській Федерації застосовуються наступні види ставок мит: адвалерні, що нараховуються у відсотках до митної вартостіоподатковуваних товарів; специфічні, що нараховуються у встановленому розмірі за одиницюоподатковуваних товарів; комбіновані, що поєднують обидва названих види митногообкладання.

    Стаття 5. Терміни та визначення

    Для цілей цього Закону використовуються такі терміни тапоняття:

    1) митна територія України - територія, надякої Росія має виключну юрисдикцію встосовно митної справи;

    2) митний кордон - кордон митної території Російської
    Федерації;

    3) товар - будь-яке рухоме майно (у тому числі теплова,електрична і інші види енергії), що переміщується через митний кордон
    Російської Федерації;

    4) особи - підприємства, установи, організації та громадяни, а такожособи без громадянства, що переміщують товари через митний кордон
    Російської Федерації;

    5) мито - мито, а також інші види зборів,передбачені цим Законом. При цьому мито - обов'язковий внесок, що стягується митними органами Російської Федераціїпри ввезенні товару на митну територію Російської Федерації або вивезеннітовару з цієї території і є невід'ємною умовою такого ввезенняабо вивезення;

    6) митна вартість товару - вартість товару, обумовлена ввідповідно до цього Закону та використовується для цілей: обкладення товару митом; зовнішньоекономічної та митної статистики; застосування інших заходів державного регулювання торгово -економічних відносин, пов'язаних з вартістю товарів, включаючиздійснення валютного контролю зовнішньоторговельних операцій і розрахунків банківпо них, відповідно до законодавчих актів Російської Федерації;

    7) декларант - особа, що переміщує через митний кордон товарита (або) яка заявляє (декларує), що представляє і пред'являє товаридля цілей митного оформлення.

    Розділ II. Сезонні і особливі мита

    Стаття 6. Сезонні мита

    Для оперативного регулювання ввезення та вивезення товарів
    Кабінетом Міністрів України можуть встановлюватися сезоннімита. При цьому ставки митних зборів, передбачені митнимтарифом, не застосовуються. Термін дії сезонного мита не може перевищуватишести місяців на рік.

    Стаття 7. Особливі види зборів

    З метою захисту економічних інтересів Російської Федерації доввозяться товарах можуть тимчасово застосовуватися особливі види мит: спеціальні мита; антидемпінгові мита; компенсаційні мита.

    Стаття 8. Спеціальні мита

    Спеціальні мита застосовуються: як захисний засіб, якщо товари ввозяться на митнутериторію Російської Федерації в кількостях і на умовах, що завдаютьабо загрожують завдати шкоди вітчизняним виробникам подібних абобезпосередньо конкуруючих товарів; як відповідна міра на дискримінаційні та інші дії, що ущемляютьінтереси Російської Федерації, з боку інших держав або їхспілок.

    Стаття 9. Антидемпінгові мита

    Антидемпінгові мита застосовуються у випадках ввезення на митнутериторію Російської Федерації товарів за ціною більш низькою, ніж їхнормальна вартість у країні вивезення в момент цього ввезення, якщо такийввезення завдає чи загрожує завдати матеріальної шкоди вітчизнянимвиробникам подібних товарів або перешкоджає організації аборозширенню виробництва подібних товарів в Російській Федерації.

    Стаття 10. Компенсаційні мита

    Компенсаційні мита застосовуються у випадках ввезення на митнутериторію Російської Федерації товарів, при виробництві або вивезенніяких прямо чи побічно використовувалися субсидії, якщо таке ввезеннязавдає або загрожує завдати матеріальної шкоди вітчизнянимвиробникам подібних товарів або перешкоджає організації аборозширенню виробництва подібних товарів в Російській Федерації.

    Стаття 11. Процедура застосування особливих видів мита

    Застосуванню особливих видів мита (спеціальних, антидемпінгових ікомпенсаційних) передує розслідування, що проводиться відповідно дозаконодавством Російської Федерації за ініціативою державнихорганів управління Російської Федерації.

    Див Порядок проведення розслідування, що передує введення захисних заходів, затверджений МЗЕЗ РФ 21 грудня 1995

    Рішення в ході розслідування повинні грунтуватися на кількісновизначених даних.

    Ставки відповідних мит встановлюються Урядом
    Російської Федерації за підсумками проведеного розслідування для кожногоокремого випадку, та їх розмір повинен бути співвідносимо з величиноювстановленого розслідуванням демпінгового заниження ціни, субсидій тавиявленого збитку.

    Розділ III. Митна вартість товару

    Стаття 12. Система визначення митної вартості

    1. Система визначення митної вартості (митної оцінки)товарів грунтується на загальних принципах митної оцінки, прийнятих вміжнародній практиці, і поширюється на товари, що ввозяться намитну територію Російської Федерації.

    Порядок застосування системи митної оцінки товарів, що ввозяться намитну територію Російської Федерації, встановлюється Правітельст -вом Російської Федерації на підставі положень цього Закону.

    Порядок визначення митної вартості товару встановлено постановлено-ням Уряду РФ від 5 листопада 1992 р. N 856

    2. Порядок визначення митної вартості товарів, що вивозяться змитної території Російської Федерації, встановлюється
    Урядом Російської Федерації.

    Стаття 13. Заява митної вартості товару

    1. Митна вартість заявляється (декларується) декларантоммитному органу Російської Федерації під час переміщення товару черезмитний кордон Російської Федерації.

    Порядок та умови заяви митної вартості ввезених товарів,а також форма декларації встановлюються Державним митнимкомітетом Російської Федерації відповідно до законодавства
    Російської Федерації.

    2. Митна вартість товару визначається декларантом відповідно дометодів визначення митної вартості, встановленим цим
    Законом.

    Контроль за правильністю визначення митної вартостіздійснюється митним органом Російської Федерації, які виробляютьмитне оформлення товару.

    Стаття 14. Дотримання конфіденційності інформації

    Інформація, яка надається декларантом при заяві митноївартості товару, визначена як що становить комерційну таємницюабо є конфіденційною, може використовуватися митним органомвиключно в митних цілях і не може передаватися третім особам,включаючи інші державні органи, без спеціального дозволудекларанта, за винятком випадків, передбачених законодавчимиактами Російської Федерації.

    За розголошення інформації, що становить комерційну таємницю абощо є конфіденційною, митний орган Російської Федерації та йогопосадові особи несуть відповідальність відповідно до законодавства
    Російської Федерації.

    Стаття 15. Права та обов'язки декларанта

    1. Заявляється декларантом митна вартість і наданіїм відомості, що відносяться до її визначення, повинні грунтуватися надостовірної, кількісно визначається і документально підтвердженоїінформації.

    2. При необхідності підтвердження заявленої декларантоммитної вартості декларант зобов'язаний на вимогу митного органу
    Російської Федерації надати останньому потрібні для цього відомості.
    При виникненні в митного органу сумнівів у достовірності відомостей,представлених декларантом для визначення митної вартості,декларант має право довести таку вірогідність.

    У разі ненадання доказів, що підтверджуютьдостовірність використаних декларантом даних, митний орган має правоприйняти рішення про неможливість використання вибраного декларантомметоду митної оцінки.

    3. При виникненні потреби в уточненні заявленоїдекларантом митної вартості товару декларант має право звернутися домитний орган Російської Федерації з проханням надати йомудекларований товар в користування під заставу майна або гарантіюуповноваженого банку відповідно до законодавства Російської
    Федерації або сплатити митний платежі відповідно до митноїоцінкою товару, здійсненої митним органом Російської Федерації.

    4. Додаткові витрати, що виникли у декларанта у зв'язку зуточненням заявленої ним митної вартості або поданняммитному органу Російської Федерації додаткової інформації, неседекларант. При цьому збільшення строку митного оформлення товару,зумовлене проведенням митної оцінки, не може бути використанедекларантом для одержання фактичної відстрочки оплати товару митом.

    Стаття 16. Права та обов'язки митного органу

    1. Митний орган Російської Федерації, що проводить контроль заправильністю митної оцінки товару, має право приймати рішення проправильності заявленої декларантом митної вартості товару з урахуваннямположень статті 15 цього Закону.

    2. При відсутності даних, що підтверджують правильність визначеннязаявленої декларантом митної вартості, або за наявності підставвважати, що подані декларантом відомості не єдостовірними і (або) достатніми, митний орган Російської Федераціїможе самостійно визначити митну вартість декларованоготовару, послідовно застосовуючи методи визначення митної вартості,встановлені цим Законом, на підставі наявних у нього відомостей
    (у тому числі цінової інформації щодо ідентичних або однорідних товарах) зкоригуванням, що здійснюється відповідно до цього Закону.

    3. Митний орган Російської Федерації на письмовий запитдекларанта зобов'язаний у тримісячний термін подати декларанту письмовероз'яснення причин, за якими заявлена декларантом митнавартість не може бути прийнята митним органом як базу длянарахування мита.

    4. У разі незгоди декларанта з рішенням митного органу
    Російської Федерації щодо визначення митної вартості товаруце рішення може бути оскаржено в порядку, який визначається Митнимкодексом Російської Федерації.

    Стаття 17. Нарахування, сплата і стягування мита

    1. Нарахування, сплата і стягування мита на товар проводяться наоснові його митної вартості відповідно до Митного кодексу Рос -сийской Федерації.

    2. Мито вноситься до республіканського бюджету Російської Федерації.

    Розділ IV. Методи визначення митної вартості товару та порядок їх застосування

    Про методи визначення митної вартості товарів див. також Порядок оп-ределенія митної вартості товарів, що ввозяться на територію Россійс-кой Федерації, затверджений постановою Уряду РФ від 5 листопада
    1993 р. N 856

    Стаття 18. Методи визначення митної вартості

    1. Визначення митної вартості товарів, що ввозяться на митну територію Російської Федерації здійснюється шляхом застосуваннянаступних методів: за ціною угоди із ввезених товарів; за ціною угоди з ідентичними товарами; за ціною угоди з однорідними товарами; віднімання вартості; додавання вартості; резервного методу.

    2. Основним методом визначення митної вартості єметод за ціною угоди із ввезених товарів.

    У тому випадку, якщо основний метод не може бути використаний,застосовується послідовно кожний із перелічених у пункті 1 цієїстатті методів. При цьому кожний наступний метод застосовується, якщомитна вартість не може бути визначена шляхом використанняпопереднього методу.

    Методи віднімання та додавання вартості можуть застосовуватися в будь-якійпослідовності.

    Стаття 19. Метод за ціною угоди із ввезених товарів

    1. Митною вартістю що ввозиться на митну територію
    Російської Федерації товару є ціна угоди, фактично сплаченаабо що підлягає сплаті за ввезений товар на момент перетину ниммитного кордону Російської Федерації (до порту або іншого місця ввезення).

    При визначенні митної вартості в ціну угоди включаютьсянаступні компоненти, якщо вони не були раніше до неї включені: а) витрати з доставки товару до авіапорти, порту або іншого місцяввезення товару на митну територію Російської Федерації: вартість транспортування; витрати по навантаженню, розвантаженню, перевантаженню і перевалці товарів; страхова сума; б) витрати, понесені покупцем: комісійні та брокерські винагороди, за виняткомкомісійних по закупівлі товару; вартість контейнерів та (або) інший багатооборотної тари, якщо ввідповідно до Товарної номенклатури вони розглядаються як єдинеціле з оцінюваними товарами; вартість упаковки, включаючи вартість пакувальних матеріалів іробіт по упаковці; в) відповідна частина вартості таких товарів і послуг,які прямо або побічно були надані покупцем безкоштовно абоза зниженою ціною для використання у зв'язку з виробництвом або продажемна вивезення оцінюваних товарів: сировини, матеріалів, деталей, напівфабрикатів та інших комплектуючихвиробів, які є складовою частиною оцінюваних товарів; інструментів, штампів, форм та інших подібних предметів, використаних при виробництві оцінюваних товарів; матеріалів, витрачених при виробництві оцінюваних товарів
    (мастильних матеріалів, палива та інших); інженерної проробки, дослідно-конструкторської роботи, дизайну,художнього оформлення, ескізів та креслень, виконаних позатериторії України і безпосередньо необхідних длявиробництва оцінюваних товарів; г) ліцензійні та інші платежі за використання об'єктів інтелектуальної власності, які покупець повинен прямо чипобічно здійснити як умову продажу оцінюваних товарів; д) величина частини прямого або непрямого прибутку продавця від будь-якихподальших перепродажів, передачі або використання оцінюваних товарів натериторії Російської Федерації.

    2. Зазначений метод не може бути використаний для визначеннямитної вартості товару, якщо: а) існують обмеження щодо прав покупця на оцінюються, за винятком: обмежень, встановлених законодавством Російської Федерації; обмежень географічного регіону, в якому товари можуть бутиперепродані; обмежень, що істотно не впливають на ціну товару; б) продаж і ціна угоди залежать від дотримання умов, впливяких не може бути враховано; в) дані, використані декларантом при заяві митноївартості не підтверджені документально або не є кількісновизначеними і достовірними; г) учасники угоди є взаємозалежними особами, за винятком випадків, коли їх взаємозалежність не вплинула на цінуугоди, що повинно бути доведено декларантом. При цьому під взаємозалежними особами розуміються особи, що задовольняють хоча б одномуз таких ознак: один з учасників угоди (фізична особа) або посадова особаодного з учасників угоди є одночасно посадовою особоюіншого учасника угоди; учасники угоди є співвласниками підприємства; учасники угоди пов'язані трудовими відносинами; один з учасників угоди є власником вкладу (паю) абовласником акцій з правом голосу в статутному капіталі іншого учасникаугоди, що становлять не менше п'яти відсотків статутного капіталу; обидва учасники угоди перебувають під безпосереднім або непрямим контролем третьої особи; учасники угоди спільно контролюють, безпосередньо абопобічно, третю особу; один з учасників угоди знаходиться під безпосереднім абонепрямим контролем іншого учасника угоди; учасники угоди або їхні посадові особи є родичами.

    Стаття 20. Метод за ціною угоди з ідентичними товарами

    1. При використанні методу оцінки за ціною угоди з ідентичнимитоварами як основи для визначення митної вартості товаруприймається ціна угоди з ідентичними товарами при дотриманні умов,зазначених у цій статті. При цьому під ідентичними розуміються товари,однакові у всіх відносинах з оцінюваними товарами, у тому числі потакими ознаками: фізичні характеристики; якість і репутація на ринку; країна походження; виробник.

    Незначні відмінності в зовнішньому вигляді не можуть служити підставою для відмови у розгляді товарів як ідентичних, якщо віншому такі товари відповідають вимогам цього пункту.

    2. Ціна угоди з ідентичними товарами приймається якоснови для визначення митної вартості, якщо ці товари: а) продані для ввезення на територію Російської Федерації; б) ввезені одночасно з оцінюваними товарами або не раніше ніжза 90 днів до ввезення оцінюваних товарів: в) ввезені приблизно в тій же кількості і (або) на тих жекомерційних умовах. У випадку, якщо ідентичні товари ввозилися в іншомукількість і (або) на інших комерційних умовах, декларант повиненпровести відповідне коригування їх ціни з урахуванням цих відмінностей ідокументально підтвердити митному органу Російської Федерації їїобгрунтованість.

    3. Митна вартість, визначена за ціною угоди з ідентичнимитоварами, повинна бути скоригована з урахуванням витрат, зазначених у ста -тье 19 цього Закону.

    Коригування повинна проводитися декларантом на підставі дост -вірних і документально підтверджених відомостей.

    4. У випадку, якщо при застосуванні цього методу виявляютьсябільше однієї ціни угоди щодо ідентичних товарів, то для визначеннямитної вартості ввезених товарів застосовується найнижча з них.

    Стаття 21. Метод за ціною угоди з однорідними товарами

    1. При використанні методу оцінки за ціною угоди з одноріднимитоварами як основи для визначення митної вартості товаруприймається ціна операції по товарах, однорідним з ввозяться, за дотриманнямнии умов, зазначених у цій статті. При цьому під однорідними поні -нудяться товари, які хоч і не є однаковими в усіх відношеннях,мають подібні характеристики і складаються із схожих компонентів, що позво -ляєт їм виконувати ті ж функції, що й оцінювані товари, і бути комерційнихно взаімозаменімимі.

    При визначенні однорідності товарів враховуються такі їхознаки: якість, наявність товарного знака та репутація на ринку; країна походження; виробник.

    2. При використанні методу визначення митної вартості заціною угоди з однорідними товарами застосовуються положення пунктах 2-4статті 20 цього Закону.

    3. При використанні методів митної оцінки на підставі поло -жений статті 20 і цієї статті: а) товари не вважаються ідентичними оцінюваним або однорідними зними, якщо вони не були вироблені в тій же країні, що й оцінюванітовари; б) товари, зроблені не виробником оцінюваних товарів, аіншою особою, беруться до уваги тільки в тому випадку, якщо неє ні ідентичних, ні однорідних товарів, виготовлених особою --виробником оцінюваних товарів; в) товари не вважаються ідентичними або однорідними, якщо їхпроектування дослідно-конструкторські роботи над ними, їх художнєоформлення, дизайн, ескізи і креслення та інші аналогічні роботи виконанів Російській Федерації.

    Стаття 22. Метод на основі віднімання вартості

    1. Визначення митної вартості за методом оцінки на основівіднімання вартості проводиться в тому випадку, якщо оцінювані,ідентичні або однорідні товари будуть продаватися на території
    Російської Федерації без зміни свого первісного стану.

    2. При використанні методу вирахування вартості як основидля визначення митної вартості товару приймається ціна одиницітовару, за якою оцінювані, ідентичні або однорідні товари продають -ся найбільшою партією на території Російської Федерації не пізніше 90днів з дати ввезення оцінюваних товарів учаснику угоди, яка не євзаємозалежним з продавцем особою.

    3. З ціни одиниці товару віднімаються такі компоненти: а) витрати на виплату комісійних винагород, звичайнінадбавки на прибуток та загальні витрати у зв'язку з продажем в Російській
    Федерації ввезених товарів того ж класу та виду; б) суми ввізних митних зборів, податків, зборів та іншихплатежів, що підлягають сплаті до Російської Федерації у зв'язку з ввезенням абопродажем товарів; в) звичайні витрати, понесені в Російській Федерації натранспортування, страхування, навантажувальні та розвантажувальні роботи.

    4. При відсутності випадків продажу оцінюваних, ідентичних абооднорідних товарів у такому ж стані, в якому вони перебували на моментввезення, на прохання декларанта може використовуватися ціна одиниці товару,що пройшов переробку, з поправкою на додану вартість і при соблю -деніі положень пунктів 2 і 3 цієї статті.

    Стаття 23. Метод на основі додавання вартості

    При використанні методу оцінки на основі додавання вартості вяк основу для визначення митної вартості товару приймаєтьсяціна товару, розрахована шляхом додавання: а) вартості матеріалів та витрат, понесених виробникомзв'язку з виробництвом оцінюваного товару; б) загальних витрат, характерних для продажу в Російську Федерацію зкраїни вивезення товарів того ж виду, у тому числі витрат натранспортування, навантажувальні та розвантажувальні роботи, страхування до місцяперетину митного кордону Російської Федерації, та інших витрат; в) прибутку, одержуваної звичайно експортером у результаті поставки в
    Російську Федерацію таких товарів.

    Стаття 24. Резервний метод

    1. У випадках, якщо митна вартість товару не може бутивизначена декларантом в результаті послідовного застосуваннязазначених у статтях 19-23 цього Закону методів визначеннямитної вартості або якщо митний орган аргументовано вважає,що ці методи визначення митної вартості не можуть бутивикористані, митна вартість оцінюваних товарів визначається зурахуванням світової практики.

    При застосуванні резервного методу митний орган Російської
    Федерації надає декларанту наявну в його розпорядженні ціновуінформацію.

    2. Як основу для визначення митної вартості товаруза резервним методом не можуть бути використані: а) ціна товару на внутрішньому ринку Російської Федерації; б) ціна товару, що поставляється з країни його вивезення в третікраїни; в) ціна на внутрішньому ринку Російської Федерації на товариросійського походження; г) довільно встановлена чи достовірно не підтверджена цінатовару.

    Розділ V. Визначення країни походження товару

    Див також вказівку ГТК РФ від 17 травня 1993 р. N 01-12/532 "Про порядок визна-поділу країни походження товарів та застосування ставок Імпортного та-моженного тарифу Російської Федерації"

    У відношенні товарів, що походять з держав - учасників СНД і обра-щающіхся в торгівлі між цими державами, діють Правила визна-чення країни походження товарів, прийняті 24 вересня 1993

    Стаття 25 . Мета визначення країни походження товару

    Країна походження товару визначається з метою здійсненнятарифних і нетарифних заходів регулювання ввезення товару на митнутериторію Російської Федерації та вивезення товару з цієї території.

    Зазначені в цьому Законі принципи визначення країни походжу -дення товару грунтуються на існуючій міжнародній практиці. Порядоквизначення країни походження товару встановлюється Урядом
    Російської Федерації на підставі положень цього Закону.

    Стаття 26. Країна походження товару

    Країною походження товару вважається країна, в якій товарбув повністю вироблений або підданий достатній переробці ввідповідно до критеріїв, встановлених цим Законом.

    При цьому під країною походження товару може розумітися групакраїн, митні союзи країн, регіон чи частина країни, якщо єнеобхідність їх виділення з метою визначення походження товару.

    Стаття 27. Товар, повністю вироблений у даній країні

    Товарами, повністю виробленими в даній країні, вважаються: а) корисні копалини, видобуті на її території, або в їїтериторіальних водах, або на її континентальному шельфі і в морськихнадрах, якщо країна має виключні права на розробку цих надр; б) рослинна продукція, вирощена чи зібрана на її терито -рії; в) живі тварини, що народилися і вирощені в ній; г) продукція, отримана в цій країні від вирощених у нійтварин; д) вироблена в ній продукція мисливського, рибальського та морс -кого промислів; е) продукція морського промислу, видобута та (або) вироблена в
    Світовому океані судами даної країни або судами, орендованими
    (зафрахтованими) нею; ж) вторинна сировина та відходи, які є результатом виробничихних та інших операцій, здійснюваних у даній країні; з) продукція високих технологій, отримана у відкритому космосі накосмічних судах, що належать даній країні або орендованих нею; і) товари, вироблені в даній країні виключно з продук -ції, зазначеної в пунктах "а" - "з" цієї статті.

    Стаття 28. Критерії достатньої переробки товару

    1. Якщо у виробництві товару беруть участь дві і більше країни,походження товару визначається відповідно до критеріїв достатньоїпереробки.

    2. Критеріями достатньої переробки товару в даній країніє: а) зміна товарної позиції (класифікаційного коду товару) за
    Товарній номенклатурі на рівні будь-якого з перших чотирьох знаків,те, що сталося в результаті переробки товару; б) виконання виробничих або технологічних операцій,достатніх або не достатніх для того, щоб товар вважавсящо походить з тієї країни, де ці операції мали місце; в) правило адвалерної частки - зміна вартості товару, коливідсоткова частка вартості використаних матеріалів або доданоївартості досягає фіксованої частки ціни товару, що поставляється.

    При цьому вважаються не відповідають критерію достатньоїпереробки: операції щодо забезпечення збереження товарів під час зберігання аботранспортування; операції з підготовки товарів до продажу і транспортування
    (подрібнення партії, формування відправлень, сортування, переупакова); прості складальні операції; змішування товарів (компонентів) без надання одержаній продукціїхарактеристик, що істотно відрізняють її від вихідних складових.

    2. У випадку, коли щодо конкретних товарів або країнипоходження товару особливо не обмовляється, застосовується загальне правило,відповідно до якого товар вважається підданим достатній пере -лення, якщо відбулася зміна товарної позиції по Товарній номенклатуріна рівні будь-якого з перших чотирьох знаків.

    3. Критерії достатньої переробки для конкретних товарів і країнвстановлюються і застосовуються на підставі цього Закону в порядку,визначеному Кабінетом Міністрів України.

    Стаття 29. Визначення країни походження товарів при їхпоставці партіями

    Товари в розібраному або незібраному вигляді, що поставляютьсякількома партіями, коли за виробничих або транспортних умовнеможлива їх відвантаження однією партією, а також у випадках, якщо партія то -вара розбита на кілька партій в результаті помилки, повинні розглядалиться за бажанням декларанта як єдиний товар при визначенні країни проис -ходіння. Умовою застосування цього правила є: попереднє повідомлення митного органу Російської
    Федерації про розбивці розібраного або незібраного товару на кількапартій із зазначенням причин такої розбивки, докладною специфікацією кожноїпартії із зазначенням кодів товарів по Товарній номенклатурі, вартості такраїни походження товарів, що входять до кожної партії; документальне підтвердження помилковості розбивки товару накілька партій; поставка всіх партій з однієї країни одним постачальником; ввезення всіх партій через одну й ту саму митницю (митний пост); поставка всіх партій товарів у строк, що не перевищує шести місяцівз дати прийняття митної декларації або закінчення строків на її подачувідносно перших па?? критті.

    Стаття 30. Підтвердження походження товару

    1. На посвідчення походження товару з даної країни митний орган має право вимагати поданнясертифіката про походження товару.

    2. При вивозі товарів з митної території Російської
    Федерації сертифікат про походження товару в тих випадках, коли віннеобхідний і це зафіксовано у відповідних контрактах в національнихправилах країни ввезення чи передбачено міжнародними зобов'язаннями
    Російської Федерації, видається уповноваженим на це органом.

    3. При ввезенні товару на митну територію Російської Федераціїсертифікат про походження товару видається в обов'язковому порядку: на товари, що походять з країн, яким Росіянадає преференції з митного тарифу; на товари, ввезення яких з даної країни регулюєтьсякількісними обмеженнями (квотами) чи іншими заходами регулюваннязовнішньоекономічної діяльності, якщо це передбачено міжнародними угодами, учасникомяких є Росія, а також законодавством
    Російської Федерації в області охорони навколишнього природного середовища,здоров'я населення, захисту прав російських споживачів, громадськогопорядку, державної безпеки та інших життєво важливих інтересів
    Російської Федерації; у випадках, коли в що подаються для митного оформленнядокументах відомості про походження товарів відсутні або умитного органу є підстави вважати, щодекларуються недостовірні відомості про походження товарів.

    Стаття 31. Сертифікат про походження товару

    1. Сертифікат про походження товару повинен однозначно свідок -ствовать про те, що зазначений товар походить з відповідної країни,і повинен містити: а) письмову заяву відправника про те, що товар задовольняєвідповідному критерію походження; б) письмове посвідчення компетентного органу країни вивезення,видав сертифікат, про те, що представлені у сертифікаті відомостівідповідають дійсності.

    2. Сертифікат про походження товару подається разом змитною декларацією та іншими документами, що подаються примитному оформленні. При втраті сертифіката приймається його офіційнозавірений дублікат.

    3. У разі виникнення сумнівів щодо бездоганностісертифіката або що містяться в ньому відомостей, включаючи відомості про країнупоходження товару, митний орган можезвернутися до органів, що видав сертифікат, або до компетентнихорганізаціям країни, зазначеної як країна походження товару, зпроханням повідомити додаткові або уточнюючі відомості.

    4. Товар не вважається походженням з даної країни до тих пір,поки не будуть представлені у випадках, встановлених цим Законом,належним чином оформлений сертифікат походження або запитанівідомості.

    Стаття 32. Підстава для відмови у випуску товару

    1

         
     
         
    Реферат Банк
     
    Рефераты
     
    Бесплатные рефераты
     

     

     

     

     

     

     

     
     
     
      Все права защищены. Reff.net.ua - українські реферати ! DMCA.com Protection Status