Знайомство з В. Шукшиним
Урок за темою: "Бесіда при ясній місяці"
Нам би про душу не забути p>
В.М. Шукшин. P>
Мета: b> p>
Познайомити з творчістю В. Шукшина.
Закріпити знання, отримані на попередніх уроках: тв. Солженіцина, Астаф'єва.
Закріпити комунікативні навички в роботі.
Форсувати моральність.
b>
Обладнання: b> p>
1) Портрети Шукшина, Астаф'єва, Солженіцина. p>
2) Листи для групової роботи. p>
b>
Вид роботи: b> групова. p>
b>
Тип уроку: b> майстерня. p>
Хід уроку.
I. Вступне слово. b> p>
Сьогодні на уроці ми познайомимося з творчістю Василя Шукшина, виявимо спільне у нього з такими письменниками як Солженіцин, Астаф'єв. p>
Названий урок по-шукшінскі: "Бесіда при ясній місяці". І хоча зараз день, світить сонце, але за допомогою авторів, ми можемо уявити собі сільський пізній вечір, світлу луну, яку так любив Василь Шукшин і його герої, подумаємо над тими вічними питаннями, у пошуках відповіді на які мучилися герої Шукшина і Астаф'єва, Солженіцина і Распутіна. p>
Головне пам'ятати пристрасний заклик Шукшина "Нам би про душу не забути!" p>
II. Етап. b> А що таке душа? Як ви розумієте значення цього слова? P>
Робота на I аркуші p>
(5-6 хв) b> p>
III. b> Шукшин розмірковує про життя своїх земляків про своїм життям p>
А як же вона пройшла? p>
Групи представляють домашнє завдання. p>
I гр. Шукшин-письменник p>
II гр. Шукшин-актор p>
III гр. Шукшин-режисер p>
(15 хв) b> p>
Ви прочитали досить багато оповідань письменника. Назвіть центральний образ
його творчості. p>
(15 хв) b> p>
Пласти життя, які зачіпає це питання. p>
Що є людина, в чому суть його буття на землі? p>
історичні