ПЕРЕЛІК ДИСЦИПЛІН:
  • Адміністративне право
  • Арбітражний процес
  • Архітектура
  • Астрологія
  • Астрономія
  • Банківська справа
  • Безпека життєдіяльності
  • Біографії
  • Біологія
  • Біологія і хімія
  • Ботаніка та сільське гос-во
  • Бухгалтерський облік і аудит
  • Валютні відносини
  • Ветеринарія
  • Військова кафедра
  • Географія
  • Геодезія
  • Геологія
  • Етика
  • Держава і право
  • Цивільне право і процес
  • Діловодство
  • Гроші та кредит
  • Природничі науки
  • Журналістика
  • Екологія
  • Видавнича справа та поліграфія
  • Інвестиції
  • Іноземна мова
  • Інформатика
  • Інформатика, програмування
  • Юрист по наследству
  • Історичні особистості
  • Історія
  • Історія техніки
  • Кибернетика
  • Комунікації і зв'язок
  • Комп'ютерні науки
  • Косметологія
  • Короткий зміст творів
  • Криміналістика
  • Кримінологія
  • Криптология
  • Кулінарія
  • Культура і мистецтво
  • Культурологія
  • Російська література
  • Література і російська мова
  • Логіка
  • Логістика
  • Маркетинг
  • Математика
  • Медицина, здоров'я
  • Медичні науки
  • Міжнародне публічне право
  • Міжнародне приватне право
  • Міжнародні відносини
  • Менеджмент
  • Металургія
  • Москвоведение
  • Мовознавство
  • Музика
  • Муніципальне право
  • Податки, оподаткування
  •  
    Бесплатные рефераты
     

     

     

     

     

     

         
     
    Муніципальне управління в Російській Федерації
         

     

    Муніципальне право

    Муніципальне управління в Російській Федерації.
    1. Основи здійснення місцевого самоврядування в РФ.

    Муніципальне управління в РФ будується на основі Конституції РФта нормативно-правових актів, що регламентують побудову структуримуніципальних органів і їх компетенції, а також розподілдержавних фінансових фондів та інших ресурсів між органамидержавної влади та муніципального управління. «Терміни
    "муніципальний" і "місцевий" і словосполучення з цими термінами застосовуютьсящодо органів місцевого самоврядування, підприємств, установ іорганізацій, об'єктів власності та інших об'єктів, цільове призначенняяких пов'язане зі здійсненням функцій місцевого самоврядування, а також уінших випадках, що стосуються здійснення населенням місцевого самоврядування
    Місцеве самоврядування як вираження влади народу становить одну з основконституційного ладу Російської Федерації. »(Федеральний закон про загальніпринципи організації місцевого самоврядування в РФ № 154-ФЗ в ред. від
    04.08.2000.)

    Щоб зрозуміти завдання, принципи побудови і компетенцію органівмуніципального або іншими словами місцевого самоврядування необхіднозвернутися безпосередньо до основного закону РФ, тобто до Конституції РФ: п.2 ст. 3 «Народ здійснює свою владу безпосередньо, атакож через органи державної влади та органи місцевого самоврядування »п. 2 ст. 8: «У Російській Федерації визнаються і захищаютьсярівним чином приватна, державна, муніципальна та іншіформи власності ».

    Стаття 12

    « У Російській Федерації визнається і гарантується місцевесамоврядування. Місцеве самоврядування в межах своїх повноваженьсамостійно. Органи місцевого самоврядування не входять до системиорганів державної влади ».

    П. 2. ст. 32: «Громадяни Російської Федерації мають право обиратиі бути обраними до органів державної влади та органимісцевого самоврядування, а також брати участь у референдумі ».

    Глава 8« Місцеве самоврядування »:

    Стаття 130

    1.Местное самоврядування в Російській Федерації забезпечуєсамостійне вирішення населенням питань місцевого значення,володіння, користування і розпорядження муніципальною власністю.

    2. Місцеве самоврядування здійснюється громадянами шляхомреферендуму, виборів, інших форм прямого волевиявлення, черезвиборні та інші органи місцевого самоврядування.

    Стаття 131

    1. Місцеве самоврядування здійснюється в міських, сільськихпоселеннях і на інших територіях з урахуванням історичних та інших місцевих традицій. Структура органів місцевого самоврядування визначаєтьсянаселенням самостійно. 2. Зміна меж територій,яких здійснюється місцеве самоврядування, допускається з урахуваннямдумки населення відповідних територій.

    Стаття 132

    1. Органи місцевого самоврядування самостійно керуютьмуніципальною власністю, формують, затверджують і виконують місцевийбюджет, встановлюють місцеві податки і збори, здійснюють охоронугромадського порядку, а також вирішують інші питання місцевого значення.

    2. Органи місцевого самоврядування можуть наділятися закономокремими державними повноваженнями з передачею необхідних для їхздійснення матеріальних і фінансових коштів. Реалізація переданихповноважень підконтрольна державі.

    Стаття 133

    Місцеве самоврядування в Російській Федерації гарантуєтьсяправом на судовий захист, на компенсацію додаткових витрат,що виникли внаслідок рішень, прийнятих органами державної влади,забороною на обмеження прав місцевого самоврядування, встановлених
    Конституцією Російської Федерації та федеральними законами.

    Таким чином органи муніципального управління в Російській Федерації визнається і гарантується Конституцією Російської Федерації самостійна і під свою відповідальність діяльність населення за рішенням безпосередньо або через органи місцевого самоврядування питань місцевого значення, виходячи з інтересів населення, його історичних та інших місцевих традицій. Вони створюються і функціонують в РФ з метою вираження влади народу. Питання місцевого значення - питання безпосереднього забезпечення життєдіяльності населення муніципального утворення, віднесені до таких статутом муніципального освіти відповідно до
    Конституцією України, цим Законом, законами суб'єктів Російської Федерації.

    До питань місцевого значення відносяться:

    1) прийняття та зміна статутів муніципальних утворень, контроль за їх дотриманням;

    2) володіння, користування і розпорядження муніципальною власністю;

    3) місцеві фінанси, формування, затвердження і виконання місцевого бюджету, встановлення місцевих податків і зборів, вирішення інших фінансових питань місцевого значення;

    4) комплексний соціально - економічний розвиток муніципального освіти;

    5) зміст та використання муніципальних житлового фонду та нежитлових приміщень;

    6) організація, зміст і розвиток муніципальних установ дошкільної, основної загальної та професійної освіти;

    7) організація, зміст і розвиток муніципальних установ охорони здоров'я, забезпечення санітарного благополуччя населення;

    8) охорона громадського порядку, організація та утримання муніципальних органів охорони громадського порядку, здійснення контролю за їх діяльністю;

    9) регулювання планування та забудови територій муніципальних утворень;

    10) створення умов для житлового та соціально - культурного будівництва;

    11) контроль за використанням земель на території муніципального утворення;

    12) регулювання використання водних об'єктів місцевого значення, родовищ загальнопоширених корисних копалин, також надр для будівництва підземних споруд місцевого значення;

    13) організація, зміст і розвиток муніципальних енерго-, газо-, тепло-і водопостачання і каналізації;

    14) організація постачання населення і муніципальних установ паливом;

    15) муніципальне дорожнє будівництво та утримання доріг місцевого значення;

    16) благоустрій та озеленення території муніципального утворення; < p> 17) організація утилізації та переробки побутових відходів;

    18) організація ритуальних послуг і утримання місць поховання;

    19) організація та утримання муніципальних архівів;

    20) організація транспортного обслуговування населення та муніципальних установ, забезпечення населення послугами зв'язку;

    21) створення умов для забезпечення населення послугами торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування;

    22) створення умов для діяльність закладів культури у муніципальному освіту;

    23) збереження пам'яток історії та культури, що знаходяться в муніципальній власності;

    24) організація та утримання муніципальної інформаційної служби;

    25) створення умов для діяльності засобів масової інформації муніципального освіти;

    26) створення умов для організації видовищних заходів;

    27) створення умов для розвитку фізичної культури і спорту в муніципальній освіті;

    28) забезпечення соціальної підтримки та сприяння зайнятості населення;

    29) участь в охороні навколишнього середовища на території муніципального утворення;

    30) забезпечення протипожежної безпеки в муніципальному утворенні , організація муніципальної пожежної служби.

    Муніципальні освіти має право приймати до свого розгляду іншіпитання, віднесені до питань місцевого значення законами суб'єктів
    Російської Федерації, а також питання, не виключені з їх ведення і невіднесені до відання інших муніципальних утворень і органівдержавної влади.

    З метою захисту конституційного ладу, забезпечення оборони країни ібезпеки держави допускається обмеження прав громадян наздійснення місцевого самоврядування на окремих територіях федеральнимзаконом.

    2. Структура органів муніципального управління.

    Місцеве самоврядування здійснюється в муніципальних утвореннях.
    Муніципальне освіта - міське, сільське поселення, кількапоселень, об'єднаних спільною територією, частина поселення, інша населенатериторія, передбачена цим Законом, в межахяких здійснюється місцеве самоврядування, є муніципальнавласність, місцевий бюджет і виборні органи місцевого самоврядування.
    Органи місцевого самоврядування - виборні та інші органи, наділеніповноваженнями на вирішення питань місцевого значення і не входять у системуорганів державної влади. Перелік органів муніципального управлінняв кожному конкретному муніципальній освіті визначається Статутом даногоосвіти.

    Місцеве самоврядування здійснюється двома основними способами:

    - шляхом проведення місцевого референдуму - голосування громадян з питань місцевого значення;

    - проведенням виборів в представницький орган місцевого самоврядування - виборний орган місцевого самоврядування, який має право представляти інтереси населення і приймати від її імені рішення, що діють на території муніципального утворення.

    Представницький орган місцевого самоврядування складається з депутатів,обираються на основі загального рівного і прямого виборчого права притаємному голосуванні у відповідності з федеральними законами і законамисуб'єктів Російської Федерації. У винятковому веденні представницькихорганів місцевого самоврядування знаходяться:

    1) прийняття загальнообов'язкових правил з предметів ведення муніципальногоосвіти, передбачених статутом муніципального утворення;

    2) затвердження місцевого бюджету та звіту про його виконання;

    3) прийняття планів і програм розвитку муніципальної освіти,затвердження звітів про їх виконання;

    4) встановлення місцевих податків і зборів;

    5) встановлення порядку управління та розпорядження муніципальноївласністю;

    6) контроль за діяльністю органів місцевого самоврядування тапосадових осіб місцевого самоврядування, передбачених статутамимуніципальних утворень.

    . Статутом муніципального утворення можуть бути передбачені посадуглави муніципального утворення - виборчого посадової особи,що очолює діяльність щодо здійснення місцевого самоврядування натериторії муніципального утворення, а також посади інших виборнихпосадових осіб місцевого самоврядування.

    З метою втілення в життя рішень представницьких органівмуніципального управління в муніципальних утвореннях згідно з постановамиможуть створюватися інші органи місцевого самоврядування.

    Виборне посадова особа місцевого самоврядування посадова особа,Вибране населенням безпосередньо або представницьким органом місцевогосамоврядування зі свого складу, наділена згідно зі статутом муніципальногоосвіти повноваженнями на вирішення питань місцевого значення.

    Органи місцевого самоврядування та посадові особи місцевогосамоврядування з питань ведення свого приймають (видають) правові акти.
    Найменування і види правових актів органів місцевого самоврядування,виборних та інших посадових осіб місцевого самоврядування, повноваження повиданню зазначених актів, порядок їх прийняття і вступу в силувизначаються статутом муніципального освіти відповідно до законівсуб'єктів Російської Федерації.

    3.Форми прямого волевиявлення громадян та інші форми здійсненнямісцевого самоврядування.

    1.Местний референдум.
    2.Муніціпальние вибори - вибори депутатів, членів інших виборних органівмісцевого самоврядування, виборних посадових осіб місцевого самоврядуванняздійснюються на основі загального рівного і прямого виборчого правапри таємному голосуванні при забезпеченні встановлених законом виборчихправ громадян.
    3.Собраніе (сход) громадян.
    4.Народная правотворча ініціатива - Населення відповідно до статутумуніципального освіти має право на правотворчу ініціативу впитаннях місцевого значення. Проекти правових актів з питань місцевогозначення, внесені населенням до органів місцевого самоврядування, підлягаютьобов'язковому розгляду на відкритому засіданні за участю представниківнаселення, а результати розгляду - офіційному опублікуванню
    (оприлюдненню).
    5. Звернення громадян до органів місцевого самоврядування.
    6. Територіальне громадське самоврядування та інші форми участінаселення у здійсненні місцевого самоврядування - самоорганізація громадянза місцем їх проживання на частині території муніципального утворення
    (територіях поселень, які не є муніципальними утвореннями,мікрорайонів, кварталів, вулиць, дворів та інших територіях) длясамостійного і під свою відповідальність здійснення власнихініціатив в питаннях місцевого значення безпосередньо населенням або черезстворювані ним органи територіального громадського самоврядування. УВідповідно до статуту муніципального утворення зазначені органи можутьбути юридичними особами.

    4.Муніціпальная власність і інші форми забезпечення здійсненнямуніципального управління.

    До складу муніципальної власності входять кошти місцевого бюджету,муніципальні позабюджетні фонди, майно органів місцевогосамоврядування, а також муніципальні землі та інші природні ресурси,що знаходяться в муніципальній власності, муніципальні підприємства іорганізації, муніципальні банки та інші фінансово - кредитніорганізації, муніципальні житловий фонд і нежитлові приміщення, муніципальнізаклади освіти, охорони здоров'я, культури і спорту, інше рухомеі нерухоме майно. Органи місцевого самоврядування управляютьмуніципальною власністю. Права власника щодо майна,що входить до складу муніципальної власності, від імені муніципальногоосвіти здійснюють органи місцевого самоврядування, а у випадках,передбачених законами суб'єктів Російської Федерації та статутамимуніципальних утворень, населення безпосередньо.

    В доходи місцевих бюджетів зараховуються місцеві податки, збори і штрафи,відрахування від федеральних податків і податків суб'єктів Російської Федераціївідповідно до нормативів, встановлених федеральними законами ізаконами суб'єктів Російської Федерації, закріпленими на довготривалійоснові, фінансові кошти, передані органами державної владиорганам місцевого самоврядування для реалізації окремих державнихповноважень, надходження від приватизації майна, від здачі муніципальногомайна в оренду, від місцевих позик і лотерей, частина прибуткумуніципальних підприємств, установ і організацій, дотації, субвенції,трансфертні платежі та інші надходження відповідно до закону ірішеннями органів місцевого самоврядування, а також інші кошти,що утворюються в результаті діяльності органів місцевого самоврядування.

    Представницькі органи місцевого самоврядування мають право утворюватицільові позабюджетні фонди в порядку і на умовах, встановленихзаконодавством Російської Федерації.

    Органи місцевого самоврядування відповідно до законодавства
    Російської Федерації має право випускати муніципальні позики та лотереї,отримувати і видавати кредити, створювати муніципальні банки та інші фінансово
    - Кредитні установи.

    З метою найбільш повного здійснення функцій муніципальногоуправління Урядом РФ приймаються Цільові програми з розвиткумісцевого самоврядування в регіонах.

    Основними особливостями органів місцевого самоврядування є:

    - Органи муніципального управління формуються на основі

    Федерального законодавства але їх склад та повноваження визначаються статутом муніципального освіти;

    - Органи муніципального управління на є органами державної влади.


         
     
         
    Реферат Банк
     
    Рефераты
     
    Бесплатные рефераты
     

     

     

     

     

     

     

     
     
     
      Все права защищены. Reff.net.ua - українські реферати ! DMCA.com Protection Status