ПЕРЕЛІК ДИСЦИПЛІН:
  • Адміністративне право
  • Арбітражний процес
  • Архітектура
  • Астрологія
  • Астрономія
  • Банківська справа
  • Безпека життєдіяльності
  • Біографії
  • Біологія
  • Біологія і хімія
  • Ботаніка та сільське гос-во
  • Бухгалтерський облік і аудит
  • Валютні відносини
  • Ветеринарія
  • Військова кафедра
  • Географія
  • Геодезія
  • Геологія
  • Етика
  • Держава і право
  • Цивільне право і процес
  • Діловодство
  • Гроші та кредит
  • Природничі науки
  • Журналістика
  • Екологія
  • Видавнича справа та поліграфія
  • Інвестиції
  • Іноземна мова
  • Інформатика
  • Інформатика, програмування
  • Юрист по наследству
  • Історичні особистості
  • Історія
  • Історія техніки
  • Кибернетика
  • Комунікації і зв'язок
  • Комп'ютерні науки
  • Косметологія
  • Короткий зміст творів
  • Криміналістика
  • Кримінологія
  • Криптология
  • Кулінарія
  • Культура і мистецтво
  • Культурологія
  • Російська література
  • Література і російська мова
  • Логіка
  • Логістика
  • Маркетинг
  • Математика
  • Медицина, здоров'я
  • Медичні науки
  • Міжнародне публічне право
  • Міжнародне приватне право
  • Міжнародні відносини
  • Менеджмент
  • Металургія
  • Москвоведение
  • Мовознавство
  • Музика
  • Муніципальне право
  • Податки, оподаткування
  •  
    Бесплатные рефераты
     

     

     

     

     

     

         
     
    Закон про податкову службу України
         

     

    Податки, оподаткування

    | Текст документа |

    Про внесення змін до Закону України "Про державну податкову службу в

    Україні"

    ВР України, Закон № 83/98 -ВР від 05.02.98

    Перелік посилань | Перелік зворотніх посилань

    ЗАКОН УКРАЇНИ

    Про внесення змін до Закону України "Про державну податкову службу в

    Україні "
    Верховна Рада України постановляє:
    I. Внести до Закону України "Про державну податкову службу в Україні"
    (Відомості Верховної Ради України, 1994 р.., N 15, ст. 84; 1995 р.., N 1, ст.
    3, N 30, ст. 229; 1996 р.., N 31, ст. 148) такі зміни:
    1. Статті 1 - 5, 7 - 12 і 14 викласти в такій редакції:

    "Стаття 1. Система органів державної податкової служби
    До системи органів державної податкової служби належать: Державна податковаадміністрація України, державні податкові адміністрації в Автономній
    Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, державні податковіінспекції в районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах умістах (далі - органи державної податкової служби).
    У складі органів державної податкової служби знаходяться відповідніспеціальні підрозділи по боротьбі з податковими правопорушеннями (далі --податкова міліція).
    Державна податкова адміністрація України залежно від кількості платниківподатків та інших місцевих умов може утворювати міжрайонні (на два і більшерайонів), об'єднані (на місто і район) державні податкові інспекції та у їхскладі відповідні підрозділи податкової міліції.
    У Державній податковій адміністрації України та державних податковихадміністраціях в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та
    Севастополі утворюються колегії. Чисельність і склад колегії Державноїподаткової адміністрації України затверджуються Кабінетом Міністрів
    України, а колегій державних податкових адміністрацій в Автономній
    Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі - Державноюподатковою адміністрацією України. Колегії є дорадчими органами ірозглядають найважливіші напрями діяльності відповідних державнихподаткових адміністрацій.
    Структура Державної податкової адміністрації України затверджується
    Кабінетом Міністрів України.

    Стаття 2. Завдання органів державної податкової служби
    Завданнями органів державної податкової служби є:здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністюобчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільовихфондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподатковихдоходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі);внесення у встановленому порядку пропозицій щодо вдосконалення податковогозаконодавства;прийняття у випадках, передбачених законом, нормативно-правових актів іметодичних рекомендацій з питань оподаткування;формування та ведення Державного реєстру фізичних осіб - платників податківта інших обов'язкових платежів та Єдиного банку даних про платниківподатків - юридичних осіб;роз'яснення законодавства з питань оподаткування серед платників податків;запобігання злочинам та іншим правопорушенням, віднесеним законом докомпетенції податкової міліції, їх розкриття, припинення, розслідування тапровадження у справах про адміністративні правопорушення.

    Стаття 3. Законодавство, яким керуються органи державної

    податкової служби
    Органи державної податкової служби України у своїй діяльності керуються
    Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актамиорганів державної влади, а також рішеннями Верховної Ради Автономної
    Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органівмісцевого самоврядування з питань оподаткування, виданими у межах їхповноважень.

    Стаття 4. Підпорядкованість органів державної податкової

    служби та їх взаємодія з іншими органами
    Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчоївлади.
    Державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях,містах Києві та Севастополі підпорядковуються Державній податковійадміністрації України.
    Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та
    Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податковіінспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціямв Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
    Органи державної податкової служби України координують свою діяльність зфінансовими органами, органами Державного казначейства України, органамислужби безпеки, внутрішніх справ, прокуратури, статистики, державнимимитною та контрольно-ревізійною службами, іншими контролюючими органами,установами банків, а також з податковими службами інших держав.

    Стаття 5. Призначення керівників органів державної податкової

    служби
    Державну податкову службу України очолює Голова Державної податковоїадміністрації України, якого призначає на посаду та звільняє з посади
    Президент України за поданням Прем'єр-міністра України.
    Заступники Голови Державної податкової адміністрації України призначаютьсяна посаду і звільняються з посади Кабінетом Міністрів України за поданням
    Голови Державної податкової адміністрації України. Кількість заступників
    Голови Державної податкової адміністрації України визначається Кабінетом
    Міністрів України.
    Державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях,містах Києві та Севастополі очолюють голови, які призначаються на посаду ізвільняються з посади Кабінетом Міністрів України за поданням Голови
    Державної податкової адміністрації України.
    Державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та
    Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податковіінспекції очолюють начальники, які призначаються на посаду і звільняються зпосади Головою Державної податкової адміністрації України за поданням голіввідповідних державних податкових адміністрацій в Автономній Республіці
    Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
    Начальники управлінь податкової міліції призначаються Головою Державноїподаткової адміністрації України ";

    " Стаття 7. Статус органів державної податкової служби
    Державна податкова адміністрація України, державні податкові адміністраціїв Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі,державні податкові інспекції в районах, містах (крім міст Києва та
    Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податковіінспекції є юридичними особами, мають печатку із зображенням Державного
    Герба України та своїм найменуванням, інші печатки і штампи, відповіднібланки, рахунки в установах банків.

    РОЗДІЛ II

    ФУНКЦІЇ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ

    Стаття 8. Функції Державної податкової адміністрації України
    Державна податкова адміністрація України здійснює такі функції:
    1) виконує безпосередньо, а також організовує роботу державних податковихадміністрацій та державних податкових інспекцій, пов'язану із:здійсненням контролю за додержанням законодавства про податки, іншіплатежі, валютні операції, порядку розрахунків із споживачами звикористанням електронних контрольно-касових апаратів, комп'ютерних системі товарно-касових книг, лімітів готівки в касах та її використанням длярозрахунків за товари, роботи, послуги, а також контролю за наявністюсвідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності таліцензій, патентів, інших спеціальних дозволів на здійснення окремих видівпідприємницької діяльності;здійсненням контролю за додержанням виконавчими комітетами сільських іселищних рад порядку прийняття і обліку податків, інших платежів відплатників податків, своєчасністю і повнотою перерахування цих сум добюджету;обліком платників податків, інших платежів;виявленням і веденням обліку надходжень податків, інших платежів;
    2) видає у випадках, передбачених законом, нормативно-правові акти іметодичні рекомендації з питань оподаткування;
    3) затверджує форми податкових розрахунків, звітів, декларацій та іншихдокументів, пов'язаних з обчислення і сплати податків, інших платежів,декларацій про валютні цінності, зразок картки фізичної особи - платникаподатків та інших обов'язкових платежів, форму повідомлення про відкриттяабо закриття юридичними особами, фізичними особами - суб'єктамипідприємницької діяльності банківських рахунків, а також форми звітів пророботу, проведену органами державної податкової служби;
    4) роз'яснює через засоби масової інформації порядок застосуваннязаконодавчих та інших нормативно-правових актів про податки, інші платежіта організовує виконання цієї роботи органами державної податкової служби;
    5) здійснює заходи щодо добору, розстановки, професійної підготовки таперепідготовки кадрів для органів державної податкової служби;
    6) подає органам державної податкової служби методичну і практичну допомогув організації роботи, проводить обстеження та перевірки її стану;
    7) організовує роботу по створенню інформаційної системи автоматизованихробочих місць та інших засобів автоматизації та комп'ютеризації робіторганів державної податкової служби;
    8) розробляє основні напрями, форми і методи проведення перевірокдодержання податкового та валютного законодавства;
    9) при виявленні фактів, що свідчать про організовану злочинну діяльність,або дій, що створюють умови для такої діяльності, направляє матеріали з цихпитань відповідним спеціальним органам по боротьбі з організованоюзлочинністю;
    10) передає відповідним правоохоронним органам матеріали за фактамиправопорушень, за які передбачено кримінальну відповідальність, якщо їхрозслідування не належить до компетенції податкової міліції;
    11) подає Міністерству фінансів України та Головному управлінню Державногоказначейства України звіт про надходження податків, інших платежів;
    12) вносить пропозиції та розробляє проекти міжнародних договорів стосовнооподаткування, виконує в межах, визначених законодавством, міжнароднідоговори з питань оподаткування;
    13) надає фізичним особам - платникам податків та інших обов'язковихплатежів ідентифікаційні номери і направляє до державної податковоїінспекції за місцем проживання фізичної особи або за місцем отримання неюдоходів чи за місцезнаходженням об'єкта оподаткування картку зідентифікаційним номером та веде Єдиний банк даних про платників податків --юридичних осіб;
    14) прогнозує, аналізує надходження податків, інших платежів, джерелаподаткових надходжень, вивчає вплив макроекономічних показників іподаткового законодавства на надходження податків, інших платежів,розробляє пропозиції щодо їх збільшення та зменшення втрат бюджету;
    15) забезпечує виготовлення марок акцизного збору, їх зберігання, продаж таорганізовує роботу, пов'язану із здійсненням контролю за наявністю цихмарок на пляшках (упаковках) алкогольних напоїв і на пачках (упаковках)тютюнових виробів під час їх транспортування, зберігання і реалізації;
    16) вносить в установленому порядку пропозиції щодо вдосконаленняподаткового законодавства;
    17) організовує у межах своїх повноважень роботу щодо забезпечення охоронидержавної таємниці в органах державної податкової служби.

    Стаття 9. Функції державних податкових адміністрацій в

    Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві

    та Севастополі та державних податкових інспекцій в

    містах з районним поділом (крім міст Києва та

    Севастополя)
    Державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях,містах Києві та Севастополі, державні податкові інспекції в містах зрайонним поділом (крім міст Києва та Севастополя) виконують функції,передбачені статтею 8 цього Закону, крім функцій, зазначених у пунктах 2,
    3, 8, 11, 12, 13, 16, а також пункті 15 цієї статті у частині забезпеченнявиготовлення марок акцизного збору.
    У разі коли зазначені в частині першій цієї статті органи державноїподаткової служби безпосередньо здійснюють контроль за платниками податків,інших платежів, вони виконують щодо цих платників ті ж функції, що йдержавні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу,районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції.

    Стаття 10. Функції державних податкових інспекцій в районах,

    містах без районного поділу, районах у містах,

    міжрайонних та об'єднаних державних податкових

    інспекцій
    Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу,районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекціївиконують такі функції:
    1) здійснюють контроль за додержанням законодавства про податки, іншіплатежі;
    2) забезпечують облік платників податків, інших платежів, правильністьобчислення і своєчасність надходження цих податків, платежів, а такожздійснюють реєстрацію фізичних осіб - платників податків та іншихобов'язкових платежів;
    3) контролюють своєчасність подання платниками податків бухгалтерськихзвітів і балансів, податкових декларацій, розрахунків та інших документів,пов'язаних з обчислення податків, інших платежів, а також перевіряютьдостовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктівоподаткування і обчислення податків, інших платежів;
    4) здійснюють у межах своїх повноважень контроль за законністю валютнихоперацій, додержанням установленого порядку розрахунків із споживачами звикористанням електронних контрольно-касових апаратів, товарно-касовихкниг, лімітів готівки в касах та її використанням для розрахунків затовари, роботи і послуги, а також за наявністю свідоцтв про державнуреєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій, патентів, іншихспеціальних дозволів на здійснення деяких видів підприємницької діяльності;

    5) ведуть облік векселів, що видаються суб'єктами підприємницькоїдіяльності при здійсненні операцій з давальницькою сировиною узовнішньоекономічних відносинах та щомісяця подають інформацію про цемісцевим органам державної статистики; здійснюють контроль за погашеннямвекселів; видають суб'єктам підприємницької діяльності дозволи навідстрочення оплати (погашення) векселів із зазначених операцій;
    6) забезпечують застосування та своєчасне стягнення сум фінансових санкцій,передбачених цим Законом та іншими законодавчими актами України запорушення податкового законодавства, а також стягнення адміністративнихштрафів за порушення податкового законодавства, допущені посадовими особамипідприємств, установ, організацій та громадянами;
    7) аналізують причини і оцінюють дані про факти порушень податковогозаконодавства;
    8) проводять перевірки фактів приховування і заниження сум податків, іншихплатежів;
    9) за дорученням спеціальних підрозділів по боротьбі з організованоюзлочинністю проводять перевірки своєчасності подання та достовірностідокументів, пов'язаних з обчислення і сплати податків, інших платежів;
    10) передають відповідним правоохоронним органам матеріали за фактамиправопорушень, за які передбачено кримінальну відповідальність, якщо їхрозслідування не належить до компетенції податкової міліції;
    11) подають до судів і арбітражних судів позови до підприємств, установ,організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в дохіддержави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках --коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягненнязаборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їхмайна;
    12) проводять роботу, пов'язану з виявленням, обліком, оцінкою тареалізацією у встановленому законом порядку, безхазяйного майна, майна, щоперейшло за правом успадкування до держави, скарбів і конфіскованого майна;

    13) контролюють дотримання виконавчими комітетами сільських і селищних радпорядку прийняття і обліку податків, інших платежів від платників податків,своєчасність і повноту перерахування цих сум до бюджету;
    14) розглядають звернення громадян, підприємств, установ і організацій зпитань оподаткування та, в межах своїх повноважень, з питань валютногоконтролю, а також скарги на дії посадових осіб державних податковихінспекцій;
    15) подають відповідним фінансовим органам та органам Державногоказначейства України звіт про надходження податків, інших платежів;
    16) здійснюють контроль за наявністю марок акцизного збору на пляшках
    (упаковках) алкогольних напоїв і на пачках (упаковках) тютюнових виробівпід час їх транспортування, зберігання і реалізації;
    17) роз'яснюють через засоби масової інформації порядок застосуваннязаконодавчих та інших нормативно-правових актів про податки, інші платежі;
    18) виконують функції, передбачені пунктом 17 статті 8, а також іншіфункції, пов'язані із здійсненням відповідними підрозділами податковоїміліції повноважень, передбачених статтею 21 цього Закону.

    РОЗДІЛ III

    ПРАВА, ОБОВ'ЯЗКИ І ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ОРГАНІВ

    ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ

    Стаття 11. Права органів державної податкової служби
    Органи державної податкової служби в установленому законом порядку маютьправо:
    1) здійснювати на підприємствах, в установах і організаціях незалежно відформ власності та у громадян, в тому числі громадян - суб'єктівпідприємницької діяльності, перевірки грошових документів, бухгалтерськихкниг, звітів, кошторисів, декларацій, товарно-касових книг, показниківелектронних контрольно-касових апаратів і комп'ютерних систем, щозастосовуються для розрахунків за готівку із споживачами, та іншихдокументів незалежно від способу подання інформації (включаючикомп'ютерний), пов'язаних з обчислення і сплати податків, інших платежів,наявності свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницькоїдіяльності, спеціальних дозволів (ліцензій, патентів тощо) на їїздійснення, а також одержувати від посадових осіб і громадян у письмовійформі пояснення, довідки і відомості з питань, що виникають під часперевірок; перевіряти у посадових осіб, громадян документи, що посвідчуютьособу, під час проведення перевірок з питань оподаткування; викликатипосадових осіб, громадян для пояснень щодо джерела отримання доходів,обчислення і сплати податків, інших платежів, а також проводити перевіркидостовірності інформації, одержаної для внесення до Державного реєструфізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів.
    Періодичність таких перевірок та проведення обстежень виробничих,складських, торговельних та інших приміщень встановлюється Державноюподатковою адміністрацією України.
    Орган державної податкової служби може запрошувати громадян, в тому числігромадян - суб'єктів підприємницької діяльності, для перевірки правильностінарахування та своєчасності сплати ними податків, інших платежів. Письмовіповідомлення про такі запрошення направляються громадянам рекомендованимилистами, в яких зазначаються підстави виклику, дата і година, на якувикликається громадянин;
    2) одержувати безоплатно від підприємств, установ, організацій, включаючи
    Національний банк України та його установи, комерційні банки та іншіфінансово-кредитні установи, від громадян - суб'єктів підприємницькоїдіяльності довідки, копії документів про фінансово-господарську діяльність,отримані доходи, видатки підприємств, установ і організацій незалежно відформ власності та громадян про розрахункові, валютні та інші рахунки,інформацію про наявність та обіг коштів на цих рахунках, у тому числі проненадходження у встановлені терміни валютної виручки від суб'єктівпідприємницької діяльності, та іншу інформацію, пов'язану з обчислення тасплатою податків, інших платежів у порядку, визначеному законодавством,входити в будь-які інформаційні системи, зокрема комп'ютерні, длявизначення об'єкта оподаткування;одержувати безоплатно необхідні відомості для формування інформаційногофонду Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та іншихобов'язкових платежів від підприємств, установ, організацій незалежно відформ власності, включаючи Національний банк України та його установи,комерційні банки, та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - просуми доходів, виплачених фізичним особам, і утриманих з них податків, іншихплатежів, від органів, уповноважених проводити державну реєстрацію, а такожвидавати спеціальні дозволи (ліцензії, патенти тощо) на здійснення деякихвидів підприємницької діяльності, - про видачу таких дозволів суб'єктампідприємницької діяльності, від органів внутрішніх справ - про громадян,які прибули на проживання до відповідного населеного пункту чи вибули знього, від органів реєстрації актів громадянського стану - про громадян,які померли;одержувати безоплатно від митних органів щомісяця звітні дані про ввезенняна митну територію України імпортних товарів і справляння при цьомуподатків, інших платежів та інформацію про експортно-імпортні операції, щоздійснюють резиденти і нерезиденти, за формою, погодженою з Державноюподатковою адміністрацією України, та від органів статистики - дані,необхідні для використання їх у проведенні аналізу фінансово-господарськоїдіяльності підприємств, установ, організацій всіх форм власності;
    3) обстежувати будь-які виробничі, складські, торговельні та іншіприміщення підприємств, установ і організацій незалежно від форм власностіта житло громадян, якщо вони використовуються як юридична адреса суб'єктапідприємницької діяльності, а також для отримання доходів. У разі відмовикерівників підприємств, установ, організацій і громадян допустити посадовихосіб органів державної податкової служби для обстеження зазначенихприміщень і обладнання та неподання документів про отримані доходи іпроведені витрати органи державної податкової служби мають право визначатиоподатковуваний дохід (прибуток) таких підприємств, установ, організацій тагромадян на підставі документів, що свідчать про одержані ними доходи
    (прибутки), а стосовно громадян - також із урахуванням оподаткування осіб,які займаються аналогічною діяльністю;
    4) вимагати від керівників та інших посадових осіб підприємств, установ,організацій, а також від громадян, діяльність яких перевіряється, усуненнявиявлених порушень податкового законодавства і законодавства пропідприємницьку діяльність, контролювати їх виконання, а також припиненнядій, які перешкоджають здійсненню повноважень посадовими особами органівдержавної податкової служби;
    5) зупиняти операції платників податків, інших платежів на рахунках вустановах банків, інших фінансово-кредитних установах, за винятком операційщодо сплати податків, інших платежів у разі:відмови у проведенні документальної перевірки чи недопущення посадових осіборганів державної податкової служби для обстеження приміщень, щовикористовуються для одержання доходів або пов'язані з утриманням іншихоб'єктів оподаткування незалежно від їх місцезнаходження, обладнання,електронних контрольно-касових апаратів, комп'ютерних систем, щозастосовуються для розрахунків за готівку із споживачами, вагокасовіхкомплексів, систем та засобів штрихового кодування,неподання органам державної податкової служби та їх посадовим особамбухгалтерських звітів, балансів, податкових декларацій (розрахунків),декларацій про валютні цінності, звітів про застосування електроннихконтрольно-касових апаратів, комп'ютерних систем та інших документів,пов'язаних з обчислення і сплати податків, інших платежів;непред'явленням свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницькоїдіяльності, спеціальних дозволів (ліцензій, патентів тощо) на їїздійснення, сертифікатів відповідності електронних контрольно-касовихапаратів, комп'ютерних систем;порушення підприємством, установою, організацією, громадянином-суб'єктомпідприємницької діяльності встановленого законом порядку реєстрації воргані державної податкової служби як платників податків, відсутностіобліку об'єктів оподаткування або коли існує реальна загроза витрачаннякоштів чи відчуження майна, вилучення яких у встановленому законом порядкує єдиним засобом відшкодування збитків, завданих державі, у зв'язку знеплатоспроможністю юридичної особи, що перевіряється;
    6) вилучати (із залишенням копій) у підприємств, установ та організаційдокументи, що свідчать про приховування (заниження) об'єктів оподаткування,несплату податків, інших платежів, та вилучати у громадян - суб'єктівпідприємницької діяльності, які порушують порядок заняття підприємницькоюдіяльністю, реєстраційні посвідчення або спеціальні дозволи (ліцензії,патенти тощо) з наступною передачею матеріалів про порушення органам, щовидали ці документи;
    7) застосовувати до підприємств, установ, організацій і громадян фінансовісанкції у вигляді стягнення:однократного розміру донарахованої за результатами перевірки суми податкуабо іншого платежу, а у разі повторного порушення протягом року післяпорушення, встановленого попередньою перевіркою, - у двократному розмірідонарахованої за результатами перевірки суми податку, іншого платежу;десяти відсотків належних до сплати сум податків, інших платежів занеподання або несвоєчасне подання органам державної податкової службиподаткових декларацій, розрахунків, аудиторських висновків та іншихдокументів, необхідних для обчислення податків, інших платежів, а також занеподання або несвоєчасне подання установам банків платіжних доручень насплату податків, інших платежів;застосовувати до установ банків або юридичних осіб, фізичних осіб --суб'єктів підприємницької діяльності, які у встановлений законом строк неповідомили про відкриття або закриття рахунків у банках, фінансові санкціїу вигляді стягнення від двадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходівгромадян.
    Зазначені санкції застосовуються у випадках, якщо інше не передбаченозаконом, який запроваджує відповідний податок, інший платіж.
    Фінансові санкції, передбачені цим пунктом, застосовуються щодо податків,інших платежів, за якими встановлено обов'язкове подання органам державноїподаткової служби податкових декларацій, розрахунків. Рішення прозастосування фінансових санкцій приймається у строк не пізніше десяти днівз дня складання акта перевірки;
    8) стягувати до бюджетів та державних цільових фондів донараховані зарезультатами перевірок суми податків, інших платежів, суми недоїмки зподатків, інших платежів, а також суми штрафів та інших санкцій,передбачених пунктом 7 цієї статті та іншими законами України, якщо ціплатежі не сплачені добровільно в десятиденний строк з дня прийняттяорганом державної податкової служби відповідного рішення, з підприємств,установ, організацій незалежно від форм власності та наслідків фінансово -господарської діяльності у безспірному порядку, а з громадян - за рішеннямсуду або за виконавчими написами нотаріусів.
    У разі незгоди суб'єкта оподаткування з рішенням податкового органу щодобезспірного стягнення коштів таке стягнення може бути зупинено терміном натридцять днів вищестоящим органом державної податкової служби. Якщо скаргусуб'єкта оподаткування відхилено, разом з податковим зобов'язаннямстягується пеня, нарахована з моменту виникнення такого податковогозобов'язання до моменту його погашення;
    9) надавати в межах своїх повноважень відстрочки і розстрочки сплатиподатків, інших платежів на умовах податкового кредиту з урахуваннямфінансового стану платників податку;
    10) за несвоєчасне виконання установами банків та іншими фінансово -кредитними установами розпоряджень органів державної податкової служби пробезспірне стягнення податків, інших платежів, а також доручень підприємств,установ, організацій та громадян про сплату податків, інших платежівстягувати з установ банків та інших фінансово-кредитних установ пеню закожний день прострочення (включаючи день сплати) у розмірах, встановленихзаконодавством щодо таких видів платежів;
    11) накладати адміністративні штрафи:на керівників та інших посадових осіб підприємств, установ, організацій,винних у заніженні суми податку, іншого платежу, приховуванні (заніженні)об'єктів оподаткування, а також у відсутності бухгалтерського облікуоб'єктів оподаткування або веденні його з порушеннями встановленогопорядку, у неподанні, несвоєчасному поданні або поданні за невстановленихформою бухгалтерських звітів і балансів, податкових декларацій,розрахунків, аудиторських висновків, платіжних доручень та іншихдокументів, пов'язаних з обчислення і сплати податків, інших платежів, --від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за тісамі дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративномустягненню за одне із зазначених правопорушень, - від десяти до п'ятнадцятинеоподатковуваних мінімумів доходів громадян;на керівників та інших посадових осіб підприємств, установ, організацій,включаючи установи Національного банку України, комерційні банки та іншіфінансово-кредитні установи, які не виконують перелічених у пунктами 2-5цієї статті вимог посадових осіб органів державної податкової служби, - віддесяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;на посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також на громадян --суб'єктів підприємницької діяльності, які виплачували доходи, винних унеутріманні, неперерахуванні до бюджету сум податку на доходи фізичнихосіб, перерахуванні податку за рахунок коштів підприємств, установ іорганізацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволенозаконодавством), у неповідомленні або несвоєчасному повідомленні державнимподатковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходигромадян, - у розмірі трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, аза ті самі дії, вчинені особою, яку протягом року було підданоадміністративному стягненню за одне із зазначених правопорушень, - урозмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;на громадян, винних у неподанні або несвоєчасному поданні декларацій продоходи чи у включенні до декларацій перекручених даних, у відсутностіобліку або неналежному веденні обліку доходів і витрат, для якихвстановлено обов'язкову форму обліку, - від одного до п'ятинеоподатковуваних мінімумів доходів громадян;на громадян, які займаються підприємницькою діяльністю, винних у протідіяхпосадовим особам органів державної податкової служби, зокрема у недопущенніїх до приміщень, які використовуються для здійснення підприємницькоїдіяльності та одержання доходів, - від десяти до двадцяти неоподатковуванихмінімумів доходів громадян;на громадян, які займаються підприємницькою діяльністю без державноїреєстрації чи без спеціального дозволу (ліцензії), якщо його отриманняпередбачено законодавством, - від трьох до восьми неоподатковуванихмінімумів доходів громадян;на громадян, які здійснюють продаж товарів без придбання одноразовихпатентів або з порушенням терміну їх дії, чи здійснюють продаж товарів, незазначених у деклараціях, - від одного до десяти неоподатковуванихмінімумів доходів громадян, а за ті самі дії, вчинені громадянином, якогопротягом року було піддано адміністративному стягненню за одне іззазначених правопорушень, - від десяти до двадцяти неоподатковуванихмінімумів доходів громадян;
    12) користуватися безперешкодно в службових справах засобами зв'язку, якіналежать підприємствам, установам і організаціям незалежно від формвласності;
    13) у разі виявлення зловживань під час здійснення контролю за надходженнямвалютної виручки, проведенням розрахунків із споживачами з використаннямтоварно-касових книг, а також за дотриманням лімітів готівки в касах та їївикористанням для розрахунків за товари, роботи і послуги давати дорученняорганам державної контрольно-ревізійної служби на проведення ревізій;
    14) вимагати від керівників підприємств, установ і організацій, щоперевіряються, проведення інвентаризації основних фондів, товарно -матеріальних цінностей, коштів і розрахунків; у необхідних випадкахопечатуваті каси, касові приміщення, склади та архіви;
    15) надавати інформацію з Державного реєстру фізичних осіб - платниківподатків та інших обов'язкових платежів іншим державним органам відповіднодо чинного законодавства;
    16) матеріально і морально заохочувати громадян, які подають допомогу вборотьбі з порушеннями податкового законодавства.
    Права, передбачені пунктами 1 - 4, 6, 12 і 14 частини першої цієї статті,надаються посадовим особам органів державної податкової служби, а права,передбачені пунктами 5, 7 - 11, 13, 15 - 16, - головам державних податковихадміністрацій і начальникам державних податкових інспекцій та їхзаступникам.

    Стаття 12. Скасування рішень органів державної податкової

    служби
    Державна податкова адміністрація України має право скасовувати рішенняінших органів державної податкової служби, а державні податковіадміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та
    Севастополі, державні податкові інспекції у містах з рАйона поділом (крімміст Києва та Севастополя) - рішення нижчестоящих державних податковихінспекцій у разі їх невідповідності актам законодавства. Цей порядок незастосовується щодо рішень податкової міліції ";

    " Стаття 14. Оскарження рішень і дій органів державної

    податкової служби та їх посадових осіб
    Рішення, дії або бездіяльність органів державної податкової служби та їхпосадових осіб можуть бути оскаржені у встановленому законом порядку ".
    2. У статтях 6, 13, 15 - 18 Закону слова "державна податкова інспекція",
    "державні податкові інспекції", "службова особа", "службові особи",
    "внески" в усіх відмінках замінити словами "орган державної податковоїслужби "," органи державної податкової служби "," посадова особа "," посадовіособи "," збори "у відповідних відмінках.
    3. Назву розділу IV Закону викласти в такій редакції:

    "ПОСАДОВІ ОСОБИ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ПОДАТКОВОЇ

    СЛУЖБИ ТА ЇХ ПРАВОВИЙ І СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ".
    4. У статті 15:у частині першій слова "Міністерством фінансів України" замінити словами
    "Державною податковою адміністрацією України";у частині п'ятій слова "Головною державною податковою інспекцією України"замінити словами "Державною податковою адміністрацією України";доповнити статтю після частини сьомої новою частиною восьмою такого змісту:

    "посадовим особам і працівникам органів державної податкової службивидається службове посвідчення, зразок якого затверджує Державна податковаадміністрація України ".
    У зв'язку з цим частину восьму вважати частиною дев'ятою.
    5. У частині другій статті 16 слова "Образа службової особи державноїподаткової інспекції "замінити словами" Невиконання законних вимогпосадової особи органу державної податкової служби, її образа ".
    6. Доповнити Закон розділом V такого змісту:

    "РОЗДІЛ V

    ПОДАТКОВА МІЛІЦІЯ

    Стаття 19. Податкова міліція та її завдання
    Податкова міліція складається із спеціальних підрозділів по боротьбі зподатковими правопорушеннями, що діють у складі відповідних органівдержавної податкової служби, і здійснює контроль за додержанням податковогозаконодавства, виконує оперативно-розшукову, кримінально-процесуальну таохоронну функції.
    Завданнями податкової міліції є:запобігання злочинам та іншим правопорушенням у сфері оподаткування, їхрозкриття, розслідування та провадження у справах про адміністративніправопорушення;розшук платників, які ухиляються від сплати податків, інших платежів;запобігання корупції в органах державної податкової служби та виявлення їїфактів;забезпечення безпеки діяльності працівників органів державної податковоїслужби, захисту їх від протиправних посягань, пов'язаних з виконаннямслужбових обов'язків.

    Стаття 20. Структура податкової міліції
    До складу податкової міліції належать:
    Головне управління податкової міліції, Слідче управління податковоїміліції, Управління по боротьбі з корупцією в органах державної податковоїслужби Державної податкової адміністрації України;управління податкової міліції, слідчі відділи податкової

         
     
         
    Реферат Банк
     
    Рефераты
     
    Бесплатные рефераты
     

     

     

     

     

     

     

     
     
     
      Все права защищены. Reff.net.ua - українські реферати ! DMCA.com Protection Status