ПЕРЕЛІК ДИСЦИПЛІН:
  • Адміністративне право
  • Арбітражний процес
  • Архітектура
  • Астрологія
  • Астрономія
  • Банківська справа
  • Безпека життєдіяльності
  • Біографії
  • Біологія
  • Біологія і хімія
  • Ботаніка та сільське гос-во
  • Бухгалтерський облік і аудит
  • Валютні відносини
  • Ветеринарія
  • Військова кафедра
  • Географія
  • Геодезія
  • Геологія
  • Етика
  • Держава і право
  • Цивільне право і процес
  • Діловодство
  • Гроші та кредит
  • Природничі науки
  • Журналістика
  • Екологія
  • Видавнича справа та поліграфія
  • Інвестиції
  • Іноземна мова
  • Інформатика
  • Інформатика, програмування
  • Юрист по наследству
  • Історичні особистості
  • Історія
  • Історія техніки
  • Кибернетика
  • Комунікації і зв'язок
  • Комп'ютерні науки
  • Косметологія
  • Короткий зміст творів
  • Криміналістика
  • Кримінологія
  • Криптология
  • Кулінарія
  • Культура і мистецтво
  • Культурологія
  • Російська література
  • Література і російська мова
  • Логіка
  • Логістика
  • Маркетинг
  • Математика
  • Медицина, здоров'я
  • Медичні науки
  • Міжнародне публічне право
  • Міжнародне приватне право
  • Міжнародні відносини
  • Менеджмент
  • Металургія
  • Москвоведение
  • Мовознавство
  • Музика
  • Муніципальне право
  • Податки, оподаткування
  •  
    Бесплатные рефераты
     

     

     

     

     

     

         
     
    Кодекс РФ і України про адміністративні правопорушення - Відповідальність військовослужбовців .
         

     

    Військова кафедра
    Кодекс України про адміністративні правопорушення

    від 30 грудня 2001 N 195-ФЗ
    Розділ I. Загальні положення
    Глава 2. Адміністративне правопорушення і адміністративна відповідальність

    Стаття 2.5. Адміністративна відповідальність військовослужбовців та інших осіб, на яких поширюється дія дисциплінарних статутів
    Військовослужбовці та призвані на військові збори громадяни несуть відповідальність за адміністративні правопорушення відповідно до дисциплінарних статутів. Співробітники органів внутрішніх справ, органів кримінально-виконавчої системи, федеральних органів податкової поліції та митних органів несуть відповідальність за адміністративні правопорушення згідно з нормативними правовими актами, що регламентують порядок проходження служби в зазначених органах. За порушення законодавства про вибори і референдуми, в галузі забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення, правил дорожнього руху, вимог пожежної безпеки поза місцем служби, законодавства про охорону навколишнього природного середовища, митних правил і правил режиму Державного кордону Російської Федерації, прикордонного режиму, режиму в пунктах пропуску через державний кордон Російської Федерації, а також за адміністративні правопорушення в галузі податків, зборів та фінансів, невиконання законних вимог прокурора, слідчого, особи, яка провадить дізнання, або посадової особи, яка здійснює провадження у справі про адміністративне правопорушення, особи, на яких поширюється дія дисциплінарних статутів або спеціальних положень про дисципліну, несуть відповідальність на загальних підставах. До зазначених осіб не можуть бути застосовані адміністративні покарання у вигляді адміністративного арешту, а до військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом, також у вигляді адміністративного штрафу.


    Кодекс України про адміністративні правопорушення від 20 червня 1984

    Федеральним законом від 30 грудня 2001 р. N 196-ФЗ цей Кодекс визнаний таким, що втратив силу з 1 липня 2002 р. Розділ II
    Адміністративне правопорушення і адміністративна відповідальність
    I. Загальна частина
    Глава 2
    Адміністративне правопорушення і адміністративна відповідальність

    Стаття 16. Відповідальність військовослужбовців та інших осіб, на яких поширюється дія дисциплінарних статутів, за вчинення адміністративних правопорушень
    Військовослужбовці та призвані на збори військовозобов'язані, а також особи рядового і начальницького складів органів внутрішніх справ несуть відповідальність за адміністративні правопорушення з дисциплінарних статутів. За порушення правил режиму Державного кордону Російської Федерації, прикордонного режиму, режиму в пунктах пропуску через державний кордон України, правил дорожнього руху, правил полювання, рибальства та охорони рибних запасів, митних правил і за контрабанду ці особи несуть адміністративну відповідальність на загальних підставах. До зазначених осіб не можуть бути застосовані виправні роботи і адміністративний арешт, а до військовослужбовців, крім того, штраф і позбавлення права керування транспортними засобами.
    Інші, крім зазначених у частині першій цієї статті, особи, на яких поширюється дія дисциплінарних статутів або спеціальних положень про дисципліну, у випадках, прямо передбачених ними, несуть за вчинення адміністративних правопорушень дисциплінарну відповідальність, а в інших випадках - адміністративну відповідальність на загальних підставах.
    У випадках, зазначених у частині першій цієї статті, органи (посадові особи), яким надано право накладати адміністративні стягнення, можуть замість накладення стягнень передавати матеріали про правопорушення відповідним органам для вирішення питання про притягнення винних до дисциплінарної відповідальності.
    Працівники залізничного, морського, річкового транспорту і цивільної авіації, на яких поширюється дія статутів про дисципліну, несуть відповідно до цих статутами дисциплінарну відповідальність за вчинення ними при виконанні службових обов'язків наступних адміністративних правопорушень:
    * Працівники залізничного транспорту - порушень, передбачених частинами другої, третьої, четвертої та п'ятої статті 103, статтями 104, 104.1 і частиною першою статті 126 цього Кодексу;
    * Працівники морського транспорту - порушень, передбачених статтями 104.1, 109, 109.1, 110 та частиною другою статті 126 цього Кодексу;
    * Працівники річкового транспорту - порушень, передбачених статтями 104.1, 110 - 111.3 та частиною другою статті 126 цього Кодексу;
    * Працівники цивільної авіації - порушень, передбачених статтями 105 - 108 цього Кодексу.


    ЖУРНАЛ "ВІЙСЬКОВЕ ПРАВО"
    А.Г. Тищенко,
    офіцер юридичної служби ЗС РФ
    ПРИЙНЯТИЙ НОВИЙ Кодексу про адміністративні правопорушення.

    Керівництвом країни в 2002 р. заплановані найзначніші зміни статусу військовослужбовців за останній час. Одне з них пов'язано з введенням в дію з 1 липня 2002 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КпАП). Адміністративної відповідальності військовослужбовців присвячена ст. 2.5 КпАП. Текст статті досить важкий для сприйняття та подальшого її розгляду. Тому для зручності роботи з цією статтею покажемо її зміст у спрощеному вигляді, а саме ті положення ст. 2.5 КпАП, які стосуються військовослужбовців.
    Військовослужбовці та призвані на військові збори громадяни несуть відповідальність за адміністративні правопорушення відповідно до дисциплінарних статутів.
    Військовослужбовці несуть відповідальність на загальних підставах з іншими громадянами:
    за порушення законодавства про вибори і референдуми;
    за порушення в галузі забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення;
    за порушення правил дорожнього руху;
    за порушення вимог пожежної безпеки поза місцем служби;
    за порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища;
    за порушення митних правил;
    за порушення правил режиму Державного кордону Російської Федерації;
    за порушення прикордонного режиму;
    за порушення режиму в пунктах пропуску через державний кордон Російської Федерації;
    за адміністративні правопорушення в галузі податків, зборів та фінансів;
    за невиконання законних вимог прокурора, слідчого, особи, яка провадить дізнання, або посадової особи, яка здійснює провадження у справі про адміністративне правопорушення.
    До військовослужбовців не можуть бути застосовані адміністративні покарання у вигляді адміністративного арешту, а до військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом, також у вигляді адміністративного штрафу.
    Як ми бачимо, ст. 2.5 КпАП умовно складається з трьох частин:
    перша встановлює загальний принцип адміністративної відповідальності військовослужбовців - військовослужбовці несуть відповідальність за адміністративні правопорушення відповідно до дисциплінарних статутів;
    друга частина перераховує види адміністративних правопорушень, за вчинення яких військовослужбовці несуть адміністративну відповідальність на загальних підставах;
    третє, закріплює правило, згідно з яким до всіх категорій військовослужбовців не може бути застосоване адміністративне покарання у вигляді адміністративного арешту, а до військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом, крім того, - адміністративного штрафу.
    У зв'язку з вищесказаним не зайвим буде згадати ті положення законодавства Російської Федерації про адміністративну відповідальність, які діють зараз і які втратять силу з 1 липня 2002 р. (див. Федеральний закон «Про введення в дію Кодексу України про адміністративні правопорушення» від 30 грудня 2001 р.). Відповідно до п. 3 ст. 28 Федерального закону «Про статус військовослужбовців» від 27 травня 1998 військовослужбовці несуть адміністративну відповідальність на загальних підставах за порушення:
    правил дорожнього руху;
    правил полювання;
    правил рибальства та охорони рибних запасів;
    митних правил.
    При цьому до військовослужбовців не застосовуються адміністративні стягнення у вигляді: штрафу;
    позбавлення права на керування транспортними засобами;
    виправних робіт і адміністративного арешту.
    За інші адміністративні правопорушення військовослужбовці несуть відповідальність у порядку, визначеному та іншим центральним (аналогічні положення про адміністративну відповідальність військовослужбовців за адміністративні правопорушення містить ст.16 Кодексу України про адміністративні правопорушення).
    Порівнюючи діючі норми про адміністративну відповідальність військовослужбовців і вступають в силу з 1 липня 2002 р., зауважимо, що в КпАП збережений основний принцип адміністративної відповідальності військовослужбовців, відповідно до якого військовослужбовці несуть відповідальність за адміністративні правопорушення відповідно до дисциплінарних статутів. Це твердження так само вірно, як і те, що правові гарантії військовослужбовців в галузі адміністративних правовідносин у КпАП суттєво знижені. Якщо обсяг поки діючих адміністративно-правових гарантій держави військовослужбовцям прийняти за 100%, то нескладний розрахунок покаже - з другої половини 2002 р. військовослужбовцям, які проходять військову службу за контрактом, буде забезпечено 25% адміністративно-правових гарантій (в 4 рази менше), надавалися Російською державою раніше, а військовослужбовцям, які проходять військову службу за призовом, - 50% (у 2 рази менше).
    Більше того, з 1 липня 2002 р. обсяг адміністративних правопорушень, за вчинення яких військовослужбовці будуть притягуватися до адміністративної відповідальності на загальних підставах, збільшений на 275% (майже в 3 рази).
    Розділ II особливої частини КпАП містить у собі 17 глав, кожна з яких об'єднує відповідні види протиправних, винних дій (бездіяльності), за вчинення яких відповідно до п. 1 ст.2.1 КпАП встановлена адміністративна відповідальність, а саме:
    Глава 5. Адміністративні правопорушення, що посягають на права громадян (у частині, що стосується законодавства про вибори та референдуми);
    Глава 6. Адміністративні правопорушення, що посягають на здоров'я, санітарно-епідеміологічне благополуччя населення і громадську мораль (в частині, що стосується галузі забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення);
    Глава 7. Адміністративні правопорушення в галузі охорони власності;
    Глава 8. Адміністративні правопорушення в галузі охорони навколишнього природного середовища і природокористування (в частині, що стосується законодавства про охорону навколишнього природного середовища);
    Глава 9. Адміністративні правопорушення в промисловості, будівництві та енергетиці;
    Глава 10. Адміністративні правопорушення у сільському господарстві, ветеринарії та меліорації земель;
    Глава 11. Адміністративні правопорушення на транспорті;
    Глава 12. Адміністративні правопорушення в галузі дорожнього руху (в частині, що стосується порушення правил дорожнього руху);
    Глава 13. Адміністративні правопорушення в галузі зв'язку та інформації;
    Глава 14. Адміністративні правопорушення в галузі підприємницької діяльності;
    Глава 15. Адміністративні правопорушення в галузі фінансів, податків і зборів, ринку цінних паперів (в частині, що стосується законодавства в галузі податків, зборів та фінансів);
    Глава 16. Адміністративні правопорушення в галузі митної справи (у повному обсязі);
    Глава 17. Адміністративні правопорушення, що посягають на інститути державної влади (в частині, що стосується невиконання законних вимог прокурора, слідчого, особи, яка провадить дізнання, або посадової особи, яка здійснює провадження у справі про адміністративне правопорушення);
    Глава 18. Адміністративні правопорушення в галузі захисту Державного кордону Російської Федерації та забезпечення режиму перебування іноземних громадян або осіб без громадянства на території Російської Федерації (у частині, що стосується порушення правил режиму Державного кордону Російської Федерації, режиму в пунктах пропуску через державний кордон України і прикордонного режиму);
    Глава 19. Адміністративні правопорушення проти порядку управління;
    Глава 20. Адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку (у частині, що стосується порушення вимог пожежної безпеки поза місцем військової служби);
    Глава 21. Адміністративні правопорушення в галузі військового обліку.
    Як видно з наведеного вище переліку, положення про залучення військовослужбовців, які вчинили адміністративні правопорушення, до адміністративної відповідальності на загальних підставах містяться в 9 з 17 голів розд. II КпАП. Крім гол. 16 (порушення митних правил), вісім згаданих глав КпАП поширюють свою дію на військовослужбовців не в повному обсязі, а в тій чи іншій мірі. У зв'язку з цим необхідно звернути увагу на те, що при визначенні порядку залучення військовослужбовців, які вчинили правопорушення, передбачені гл. 5, 6, 8, 12, 15, 17, 18 або 20 розд. II КпАП, до адміністративної відповідальності (відповідно до дисциплінарних статутів або на загальних підставах), визначальним критерієм буде окремий вид правопорушення, а не область чи області законодавства, зазначені в назві перерахованих голів.
    Таким чином, у встановлених КпАП випадках вчинення військовослужбовцями адміністративних правопорушень посадові особи (органи), яким надано право призначати адміністративні покарання, матимуть право замість передачі матеріалів про правопорушення відповідним органам для вирішення питання про притягнення винних до дисциплінарної відповідальності призначати адміністративні покарання (за винятком адміністративного арешту щодо військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом, і адміністративного штрафу та адміністративного арешту у відношенні військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом).
    КпАП, як і Кодекс України про адміністративні правопорушення, встановлює вісім видів адміністративних покарань (в КпАП РРФСР адміністративні покарання іменуються адміністративними стягненнями). КпАП не містить такого виду адміністративного стягнення, як виправні роботи, але вводить нове адміністративне покарання - дискваліфікацію.
    Отже, відповідно до ст. 2.5 КпАП до військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом, яка вчинила протиправне, винну дію (бездіяльність), за яке КпАП або законами суб'єктів Російської Федерації про адміністративні правопорушення встановлена адміністративна відповідальність, можуть бути застосовані такі види адміністративних покарань:
    - Попередження;
    - Адміністративний штраф (крім військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом);
    - Оплатне вилучення знаряддя вчинення або предмета адміністративного правопорушення;
    - Конфіскація знаряддя вчинення або предмета адміністративного правопорушення;
    - Позбавлення спеціального права, наданого фізичній особі;
    - Адміністративне видворення за межі Російської Федерації іноземного громадянина або особи без громадянства;
    - Дискваліфікація.
    Заради справедливості слід зауважити, що, крім військовослужбовців, ст. 2.5 КпАП включає і інших осіб, на яких поширюється дія дисциплінарних статутів або нормативних правових актів, що регламентують порядок проходження служби в органах внутрішніх справ, органах кримінально-виконавчої системи, федеральних органах податкової поліції та митних органах. Немає сумніву в тому, що дискусії законодавців про новий порядок залучення військовослужбовців та інших осіб, на яких поширюється дія дисциплінарних статутів, до адміністративної відповідальності, були тривалими, суперечливими, всебічними і всеохоплюючими. Але, незважаючи на ці поважні причини, не можна не сказати про те, що результат, тобто текст і зміст ст. 2.5 КпАП, свідчать або про поспіху законодавців при його затвердження, або про сильне бажання залучати військовослужбовців до адміністративної відповідальності на загальних підставах, що, у свою чергу, завадило їм з належною увагою поставитися?? текстом та змістом ст. 2.5 КпАП.
    Справа в тому, що відповідно до неї до військовослужбовців може бути застосований такий вид адміністративного покарання, як адміністративне видворення за межі Російської Федерації іноземного громадянина або особи без громадянства. Але військовослужбовець Російської Федерації з самого початку не може бути ні іноземним громадянином, ні особою без громадянства, тому що відповідно до п. 3 ст. 2 Федерального закону «Про військовий обов'язок і військову службу» від 28 березня 1998 військовослужбовцям є громадянин Російської Федерації, що проходить військову службу. Як наслідок цього положення п. 7 ст. 3.2 КпАП не може бути застосований до військовослужбовців Російської Федерації. Чому ж у ст.2.5 КпАП йдеться тільки про два види адміністративних покарань, які не можуть бути застосовані до військовослужбовців?
    Безперечно і те твердження, що в КпАП є багато «плюсів», перший з яких є сам факт його прийняття. На жаль, схоже на те, що інші можливі переваги КпАП в порівнянні з чинним в даний час законодавством про адміністративні правопорушення до такої категорії громадян Росії, як військовослужбовці, відношення не мають.
    Видається, що найчастіше військовослужбовці будуть притягуватися до адміністративної відповідальності згідно гл. 12 КпАП на загальних підставах за порушення Правил дорожнього руху Російської Федерації, затверджених постановою Ради Міністрів Російської Федерації від 23 жовтня 1993 р. № 1090 (з відповідними змінами). Найбільш часто зустрічається адміністративним покаранням за порушення правил дорожнього руху по КпАП є адміністративний штраф, розмір якого для фізичної особи не може бути менше 1/10 МРОТ і більше 25 МРОТ (див. ст. 3.5 КпАП). Таким чином, військовослужбовці, яким відповідно до п. 7 ст. 10 Федерального закону «Про статус військовослужбовців» від 27 травня 2001 заборонено:
    - Займатися іншою оплачуваною діяльністю, за винятком педагогічної, наукової та іншої творчої діяльності, якщо вона не перешкоджає виконанню обов'язків військової служби;
    - Займатися підприємницькою діяльністю особисто або через довірених осіб, в тому числі брати участь в управлінні комерційними організаціями, за винятком випадків, коли безпосередня участь в управлінні зазначеними організаціями входить у посадові обов'язки військовослужбовця, а також сприяти фізичним і юридичним особам у здійсненні підприємницької діяльності, використовуючи своє службове становище;
    - Використовувати в цілях, не пов'язаних з виконанням обов'язків військової служби, фінансові кошти та майно військової частини, а також інше державне майно, за винятком випадків використання зазначеного майна за встановлену плату, відповідно до федеральних законів і іншими нормативними правовими актами Російської Федерації; < br /> - Отримувати гонорари за публікації та виступи, пов'язані з виконанням обов'язків військової служби;
    - Отримувати від фізичних та юридичних осіб винагороди (подарунки, грошові винагороди, позики, послуги, оплату розваг, відпочинку, транспортних витрат та інші винагороди), пов'язані з виконанням обов'язків військової служби, за винятком цінних подарунків (у тому числі іменних) і грошових сум , якими військовослужбовці нагороджуються в порядку заохочення відповідно до іншим центральним;
    - Приймати без дозволу Президента України нагороди іноземних держав, міжнародних та іноземних організацій;
    - Виїжджати в службові відрядження за кордон за рахунок фізичних та юридичних осіб, за винятком службових відряджень, які здійснюються відповідно до міжнародних договорів України або на взаємній основі за домовленістю органів державної влади з відповідними органами державної влади іноземних держав або міжнародними організаціями, за порушення правил дорожнього руху найчастіше будуть покарані рублем.
    Необхідність платити штраф має послужити додатковим стимулом для бездоганного дотримання військовослужбовцями правил дорожнього руху. Припустимо, що військовослужбовці з 1 липня 2002 перестануть порушувати правила дорожнього руху.
    Набагато важче припустити те, що в цьому випадку військовослужбовців не притягатимуть до адміністративної відповідальності за порушення тих же правил дорожнього руху. Пояснення цьому суперечливому твердженням можна простежити на прикладі: водії автомобілів, у тому числі водії-військовослужбовці, безумовно, знайомі з правилами дорожнього руху в тому обсязі, який дозволив їм отримати право на керування автомобілем у встановленому порядку. Але при зустрічі з автоінспекторів ГИБДД ці знання не завжди дозволять водієві-військовослужбовцю правильно визначити характер протиправності скоєного (або не досконалого зовсім) ним порушення правил дорожнього руху, ступінь і форму своєї провини. За нього це зробить автоінспектор ГИБДД або інша уповноважена на те посадова особа (орган).
    Таким чином, основною умовою притягнення до адміністративної відповідальності КпАП встановленим порядком є компетентність посадової особи або органу, уповноваженого застосовувати адміністративні покарання.
    Безумовно, в такій же залежно від компетентності посадової особи або органу, уповноваженого застосовувати адміністративні покарання, перебувають не тільки військовослужбовці, а й інші категорії громадян, що є уособленням принципу рівності осіб, які вчинили адміністративні правопорушення, перед КпАП (див. ст. 1.4 КпАП) . Проблема полягає в тому, що за чинним законодавством обсяг прав військовослужбовців на отримання доходів, не пов'язаних з виконанням обов'язків військової служби, незрівнянно менше, ніж у звичайних категорій громадян. З урахуванням гарантованого державою грошового постачання військовослужбовцям це означає, що КпАП спочатку встановлює обтяжуючих адміністративну відповідальність для військовослужбовців як у порівнянні з чинним законодавством про адміністративну відповідальність, так і в порівнянні з адміністративною відповідальністю, встановленої КпАП для інших категорій громадян.





         
     
         
    Реферат Банк
     
    Рефераты
     
    Бесплатные рефераты
     

     

     

     

     

     

     

     
     
     
      Все права защищены. Reff.net.ua - українські реферати ! DMCA.com Protection Status